Tingulli 3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Grupi Tingulli 3 ( tani "Tingulli Trent") është formuar në fillim të vitit 1995. Asokohe pjesëtarë të grupit ishin Geti dhe Jetoni. Ndërsa Agoni iu bashkua grupit menjëherë pas luftës së fundit të vitit 1999. Gjatë karierës së tyre kanë bashkëpunuar me disa këngtarë e grupe tjera kosovare si Skillz, K-os, Viagra , Elvana Gjata, Hija e Jetës, Ritmi i Rrugës, Infinit, Stine , Flori etj.[1] Tingulli Trent tani kane ne 6 Albume te cilat kan qene shum te mirepritura nga pibliku shqipetar. Tingulli Trent tani gjinden ne Labelin Baba Records bashke me Reperet tjere shum te sukseshem:

 1. Skillz
 2. Oriku (NewPorn)

Në repertuarin e grupit janë këngë në gjuhën shqipe, mirëpo ka edhe disa në gjuhën angleze.

Diskografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Albume[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Prishtina Fucking' City
 • alBOOMi i 2-të
 • Albumi : 3 NT
 • Babës
 • Pika per Vesh
 • Ma i Madhi nVen

Kënga më të njohura[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Prishtina Fuckin' City
 • Kishe une bukuroshe (versioni vulgar: Kishe une p***)
 • Llokum me arra
 • Vesa
 • Dridhe bothen
 • Bal 3D
 • Next 4 all bitchez
 • Te dy (bashkpunim me Elvana Gjata)
 • A e din se (bashkpunim me Skillz)
 • I 3nt
 • Poo (bashkpunim me Dj Blunt)
 • 100% trent
 • Babes
 • Ana e majte ana e djathte
 • Une e boj
 • Drog per vesh
 • Superstar
 • Me merr (bashkpunim me Soni Malaj)
 • Kalle
 • I Kom (bashkpunim me Ermal Fejzullahu)
 • Ani ani Syn ( feat Flori )
 • Tingulli Trent - 1 Spliff mas Koncertit

Tingulli Trent Sukseset[redakto | redakto tekstin burimor]

Tingulli Trent kane thyer shum Rekorde ne Shqiperi dhe Kosove. Disa prej atyre jane keto:

 • Tingulli Trent ft. Elvana Gjata - Te 2 ishte nje Kenge shum e pelqyer nga
 • Albumi Pika per Vesh ishte Shitur mbrenda nje Jave mbi 5000 here qe eshte nje Rekorde
 • Poashtu Albumi Ma i Madhi nVen ishte shitur rreth 4000 here mbrenda Javes se pare
 • Kenga Geti ft. Genta - krejt e dine ishte ne Vitin 2007 Hiti i Vitit
 • Kenga Tingulli Trent - Kalle Sonte ishte poashtu ne Vitin 2008 Kenga e Vitit
 • Kenga Tuna, Meda & Geti - Diten ta boj Nate ishte nje nder Kenget e Vitit 2009
 • Perderisa Kenga Tingulli Trent ft. Ermal Fejzullahu - I kom ishte me me shum se 4 Milion Klikime nje nder Kenget me më se shumti Klikime ne Youtube.

Freetracks,Dissat dhe Musafire ne Album tjer[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Tingulli Trent ft. 2po2 - Prishtinali Jom
 • Tingulli Trent ft. Da Ghost & K-Master - Drog per Vesh
 • Tingulli Trent ft. Da Ghost & K-Master - Po shihet Ashiqare (Diss Unikkatil)
 • Geti ft. Soni Malaj - Zona Zero
 • Tingulli Trent - Asniher (Double G, OTR dhe gjith Inat-G)
 • Tingulli Trent ft. Mc Kali - Karuci jem i vogel
 • Tingulli Trent ft. Pidhi-G - Mama e getit
 • Tingulli Trent ft. Mahmut Ferrati - Per dostat (Diss Tingulli Trent)
 • Tingulli Trent ft. Da Balusha - Ta hangsha Karin (Diss Shyrete Behluli)
 • Tingulli Trent ft. Baca Tun - Un jam pidhi nans lals
 • Tingulli Trent ft. Xeni - Mos ma thi lucin
 • Tingulli Trent ft. Jak UCK - Une jam Hurnkind
 • Tingulli Trent ft. Kurva jakit - une srruj pidh per kerkon edhe se laj pidhin as setlat nuk i rruj
 • Tingulli Trent ft. Frrahti - as ski goj a?
 • Tingulli Trent ft. elhamdulilar - une e du krishtin ( koft levdu krishtiiii) <3
 • Tingulli Trent ft. Audrey Betony - ohh sa kam böthen e mir !

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

[1]Gabim referencash: Etiketat <ref> ekzistojnë, por nuk u gjet etiketa <references/>