Uriu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Uriu
Komunë
Vendndodhja
Uriu (Rumania)
Uriu
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 32.93 [1] km2
Kodi Postal 427365
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cristeştii Ciceului, Hăşmaşu Ciceului, Ilişua, Uriu
Demografia
Popullsia 3688 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Uriu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3688 banorësh dhe sipërfaqe 32.93 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cristeştii Ciceului, Hăşmaşu Ciceului, Ilişua, Uriu.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)