Vadu Crişului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Vadu Crişului
Komunë
Vendndodhja
Vadu Crişului (Rumania)
Vadu Crişului
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 74.70 [1] km2
Kodi Postal 417615
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Birtin, Tomnatic, Topa de Criş, Vadu Crişului
Demografia
Popullsia 4276 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Vadu Crişului është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4276 banorësh dhe sipërfaqe 74.70 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Birtin, Tomnatic, Topa de Criş, Vadu Crişului.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)