Veghel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Veghel (kthjellim).
Veghel
—  komuna  
stema_figura Flag of Veghel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Veghel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:51°37′00.99″ Veri 5°32′52.99″ Lindje 51.616944, 5.54805551°37′00.99″ Veri 5°32′52.99″ Lindje 51.616944, 5.548055
Sipërfaqja 78,92 km2
Popullsia 37.301 banorë 2010
Dendësia 472,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0413
Kodi Postar 5460-5467
Kodi statistikor 0860
Veghel (Hollandë)
Veghel
Veghel – harta_foto
www.veghel.nl

Veghel është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 78.92 km² dhe popullsi 37301 banorë[1]. Veghel është kryeqendra e komunës.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]