Xhenxhefili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Xhenxhefili është shumë i mirë për gatojca, çaj dhe pjekurina, por gjithashtu forcon sistemin imunitar. Shumë mirë njihet për minimizim të thartirës në stomak apo djegësirës, vjeljet e nxitura nga lëvizjet në makina (autobus), migrena dhe për parandalimin e kancerit në vezore dhe zorre të trashe. Në vend të kafeneve në mëngjes pi një gote çaj jeshil me ca xhenxhefil si zëvendësim.