Big Ben

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Clock Tower - Palace of Westminster, London - September 2006.jpg

Big Ben është një ndër sahat kullat më njohura në botë. Sahat kulla Big Ben gjindet në Londër në Angli, "United Kingdom" Mbretëria e Bashkuar. Ajo është 96 metra. Dhe në vitin 2009 u be 150 vjeçare. Gjithashtu quhet dhe "clock tower". Ajo është një nga mrekullitë e botës.