Chicoutimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Chicoutimi (kthjellim).
Chicoutimi
—  qytet  
Chicoutimi (Kanadaja)
Chicoutimi
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Saguenay-Lac-Saint-Jean
Komuna Saguenay (Kebek)
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:48°25′00″ Veri 71°04′00″ Perëndim 48.416667° Veri 71.066667° Perëndim48°25′00″ Veri 71°04′00″ Perëndim 48.416667° Veri 71.066667° Perëndim
Sipërfaqja 146,89 km2
Popullsia 67.311 banorë 2006
Dendësia 458,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5

Chicoutimi është një qytetSaguenay-Lac-Saint-Jean, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 146.89 km² dhe popullsi 67311 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek