Elita 5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


Elita 5
Elita5.jpg
Elita 5/Virus
Informacione
Prejardhja Tetovë
Zhanri Rock
Label Labia Productions
Vite aktiv 1978-2014
Anëtarët
Mevaip Mustafi (solo kitarë)
Besim Ibraimi (daulle)
Arif Ziberi (vokal)
Agron Idrizi (bass kitarë)
Nexhat Mujovi - Wirusi (Sintisizer - Producent)


Elita 5 është grup muzikor i zhanritmuzikës rok. Grupi është krijuar në fillim të viteve të '90 në Tetovë nga Nexhat Mujovi. Anëtarët e grupit janë : Mevaip Mustafi (solo kitarë) ; Besim Ibraimi (daulle) ; Arif Ziberi (vokal); Agron Idrizi (bass kitarë) ; Nexhat Mujovi - Wirusi (Sintisizer - Producent).

Diskografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Albumi[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Elita 5 ((1990))
  • Bahu
  • Errësira
  • Don Kishotët Në Korzo
  • Pendimi
  • Vjedhësi I Endrrave
  • Fjalët E Qiririt
  • Zemra E Thyer
  • Vjeshtë Në Zemër
  • Mbremje Rinore
 • Elita 5 (1992)
  • Arkimedi
  • Boemi
  • Na Ishte Njëher
  • Mire E Di
  • Nita
  • Nora
  • Mos Më Mërzit
  • Kthehu Të Lutem E Dashur
  • Udhëtari I Natës
 • Nuk jam Al Kapone (1995)
  • Te Pres
  • Ç'ka Më Ka Syri Që Më Loton
  • Dua Te Vdes
  • Trishtimi
  • Nita
  • Al Kapone
  • Nora
  • Na Ishte Njehere
  • Boemi
  • Simfonia E Detit
 • Fol, vetëm fol (1996)
  • Fol Vetem Fol
  • Xhi Me Bone
  • Udhetari I Nates
  • Fati i Qenit
  • Shiu Vetem Ty Te Lag
  • Dahuria Eshte Dicka Tjeter
  • Iluzion
  • Prap Kendova
  • Vjedhesi I Endrrave
  • Ti E Vrave Dashurine
 • Si Merlin Monro (1997)
  • Une E Di Se Ku Te Dhemb
  • (Elita 5 & Adelina Ismaili) Sajzeza
  • A Nuk Eshte Keshtu
  • Si Marilyn Monroe
  • 100 % Vjeshtë Në Zemër
  • Dashuria E Pare
  • Romeo Dhe Xhulieta
  • Harroje Vetmine
  • S'mund Ta Blesh Shpirtin Tim
  • Kenget Mi Vrave Me Dashuri
 • Hitet e Elita 5 (1998)
  • Dua Te Vdes
  • Kenget Mi Vrave Me Dashuri
  • Shiu Vetem Ty Te Lag
  • Pendimi
  • Na Ishte Njehere
  • Harroje Vetmine
  • Kthehu Te Lutem E Dashur
  • Vjedhesi I Endrrave
  • Nita
  • Une E Di Se Ku Te Dhemb
  • Arkimedi
  • Vjeshtë Në Zemër
  • Simfonia E Detit
  • Ti E Vrave Dashurine
 • Elita 5 Live (2000)
  • S'mund Ta Blesh Shpirtin Tim
  • Dashuria E Pare
  • Romeo Dhe Xhulieta
  • Trishtimi
  • A Nuk Eshte Keshtu
  • Harroje Vetmine
  • Vjeshtë Në Zemër
  • Ti E Vrave Dashurine
  • Kenget Mi Vrave Me Dashuri
  • Iluzion
  • Udhetari I Nates
  • Dahuria Eshte Dicka Tjeter
  • Te Pres
  • Al Kapone
 • Vetëm për ju (2002)
  • Heshtja Jote Diçka M'thot
  • Bahu
  • Al Kapone
  • Fol Vetem Fol
  • Une E Di Se Ku Te Dhemb
  • E Urrej Shiun
  • Harroje Vetmine
  • Te Pres
  • Dahuria Eshte Dicka Tjeter
  • Si Marilyn Monroe
  • Dua Te Vdes
  • Ti E Vrave Dashurine
  • Pendimi
  • Iluzion
  • (Elita 5 & Adelina Ismaili) - Sajzeza
  • Për Nënën
 • Bardh e zi (2004)
  • Ani Moj E Majra
  • Bardh E Zi
  • Parajsa Dhe Ferri
  • Faleminderit
  • Fat Në Fatkeqësi
  • Cila Je
  • Karavanet Kalojnë
  • Rastet Kanë Fuqi
  • Sot Këtu Nesër Atje
 • Mohikani I Fundit (2014)
  • Welcome To Albania
  • Nuk Jam Diktator
  • Cmenden
  • Meteor
  • Mohikani I Fundit
  • Gabim
  • Me Fal
  • Degjo
  • Rock And Pub
  • Viten Ikin
  • Sikur Ne Harrem

Singles[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Çmendem (2007)
 • Shqipëria Po Ndryshon (2009)
 • eci (2009)
 • Nuk Jam Diktator (2011)
 • Dëgjo (2012)

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]