Kontea Inverness

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Inverness (kthjellim).
Kontea Inverness
Inverness County
—  konte  
Kontea Inverness (Kanadaja)
Kontea Inverness
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Sokica e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:46°12′00″ Veri 61°06′00″ Perëndim 46.2, -61.146°12′00″ Veri 61°06′00″ Perëndim 46.2, -61.1
Sipërfaqja 3.830,4 km2
Popullsia 19.036 banorë 2006
Dendësia 4,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Inverness – harta_foto
www.invernesscounty.ca/

Kontea Inverness është një konte (county) në provincën Sokica e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3830.4 km² dhe popullsi 19036 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Sokica e Re