Larry David

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Larry David lindi më 2 korrik 1947Brooklyn, New York. Është një aktor, shkrimtar, humorist dhe drejtor filmi. Larry David është bashkpuntor i Jerry Seinfeld me të cilin bashk e ka krijuar serialin e famshëm Seinfeld. Ai ishte poashtu krijuesi dhe protagonisti i Curb Your Enthusiasm.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]