Manfred Eigen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Manfred Eigen, Göttingen 1996

Manfred Eigen lindi më 9 maj 1927Bochum. Është bio- dhe fizikokimist gjerman. Po ashtu u shpërblye me çmimin Nobel.