Millosh Krasiq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Miloš Krasić
Милош Красић
MilosKrasic.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Miloš Krasić
Data e lindjes 01 Nëntor 1984 (29 vjeçar)
Vendi i lindjes Titova Mitrovica, SFR Yugoslavia
Gjatësia 1.85
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Fenerbahçe
Numri 27
Kariera në rini
FK Rudar
1999–2001 Vojvodina
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2001–2004 Vojvodina 77 (7)
2004–2010 CSKA Moscow 150 (26)
2010–2012 Juventus 40 (8)
2012– Fenerbahçe 13 (0)
Ekipi kombëtar
2006– Serbia 46 (3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 17:03, 22 April 2013 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 08:16, 15 November 2011 (UTC)

Millosh Krasiq, (serbisht Miloš Krasić) (ka lindur më 1 nëntor 1984Mitrovicë) është futbollist serb i cili momentalisht luan në Juventus të Torinos, dhe është reprezentatues standart i reprezentacionit të Serbisë.