Paqja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Simboli i paqes

Paqja në sensin psikologjik pasqyron një gjendje të shëndetshme të qetësisë dhe harmonisë. Në veçanti paqja nënkupton mungesën e luftës apo të dhunës epo un do them vetëm një gjë se njerëzit e kanë humbur fillin dhe po bëhen me te marr dita ditës vetëm se duan qe te ken para dhe pushtet.

Kurrë nuk ka pasur një luftë të mirë ose një paqe të keqe.Benjamin Franklin

Shih dhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Wiki WikiFjalori: Paqja – harta gjeografike dhe historike
Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Peace