Paulo Coelho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

{{Use mdy dates|date=Shtator 2013}

Paulo Coelho
Yehudi Menuhin.jpg
Violinist Lord Menuhin
Punësimi): Novelist, Lyricist, Muzikan
Zhanri: Drama, Self-improvement, Psikologji

Paulo Coelho ({{}}; lindi me 24 Gusht, 1947) eshte nje shkrimtar dhe nje novelist. Eshte nje nder autoret me te lexuar ne te gjithe boten. Ai eshte nje nder fituesit e cmimeve te medha ku nje nder keto eshte "Kristal Awords" i dhene nga forumi "World Economic".

Biografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Paulo Coelho lindi ne Rio de Janeiro, BrazilGabim referencash: Duke mbyllur </ref> mungon për etiketën <ref>