Sejfulla Myftari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Sejfulla Myftari humorist shqiptar (i njohur si Cekja i Beratit) lindi në Berat, me 25 dhjetor 1942.

Ka luajtur ne disa komedi dhe filma, ku ai ka spikatur me vecantine, freskine dhe origjinalitetin e tij nepermjet se ciles e ka lene gojehapur publikun.


Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]