Elbasan Arena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Stadiumi "Ruzhi Bizhuta")
Shko te: navigacion, kërko
Elbasan Arena - Shqiperi vs Danimark

Elbasan Arena"Elbasan është stadiumi ku zhvillon ndeshjet KS Elbasani dhe Kombëtares Shqiptare. Është ndërtuar në vitin 1967. Stadiumi ndodhet në ekstremin lindor të Bulevardit “Qemal Stafa”. Kapaciteti i stadiumit është 12.800 vende.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]