Terrebonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Terrebonne (kthjellim).
Terrebonne
—  qytet  
Terrebonne (Kanadaja)
Terrebonne
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Les Moulins
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:45°42′00″ Veri 73°38′00″ Perëndim 45.7° Veri 73.633333° Perëndim45°42′00″ Veri 73°38′00″ Perëndim 45.7° Veri 73.633333° Perëndim
Sipërfaqja 155,44 km2
Popullsia 101.558 banorë 2009
Dendësia 653,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5

Terrebonne është një qytetLes Moulins, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 155.44 km² dhe popullsi 101558 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek