Victorious

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Victorious
Zhanri sitcom
Krijuar nga Dan Schneider
Aktrojnë Victoria Justice
Leon Thomas III
Matt Bennett
Elizabeth Gillies
Ariana Grande
Avan Jogia
Daniella Monet
Shteti USA
Gjuhë(t) Anglisht
Sezona 4
Episode 58
Prodhimi
Kohëzgjatja 24 minuta
Transmetimi

Victorious është një serial shumë i famshëm i krijuar nga Dan Schneider për rrjetin Nickelodeon. Victorious doli si fillim në datën 27 Mars 2010 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në datën 2 Shkurt 2012 në Shqipëri. Victorious u anullua nga Nickelodeon në datën 2 Shkurt 2013.