Warner Bros.

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Warner Bros)
Shko te: navigacion, kërko
Logo e Warner Bros.1998
Warner Bros logo.svg

Warner Bros. Entertainment (shpesh vetëm Warner Bros., shkurtuar WB) është një filmstudio dhe stacion televizioni në ShBA. Kompania Filmike "Warner Bros" u themelua me daten 4 prill 1923.

Qendra e ndërmarrjës është në Burbank te Shteti Federal Kalifornia.