Aleksander Molosi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Vini Re!
VINI RE! Ky artikull bie në kundërshtim me rregulloren e Wikipedias
dhe duhet pastruar urgjentisht nga mirëmbajtësi i faqeve ose administratorët.Aleksandër Molosi (362 p.e.s.-330 p.e.s.) mbret i nfisit të molosëve në Epir.

I biri i Neoptolemit dhe i vëllai i Olimbisë sundoi 340 330 : dëboi nga froni Arrybën.