Arefu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Arefu
Komunë
Vendndodhja
Arefu (Rumania)
Arefu
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Argeş
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 420,25 [1] km2
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Arefu, Căpăţânenii Pământeni, Căpăţânenii Ungureni
Koordinatat 45° 20′ 0″ Veri

24° 36′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 2.609 [2] banorë

Arefu është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2.609 banorësh dhe sipërfaqe 420,25 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Arefu, Căpăţânenii Pământeni, Căpăţânenii Ungureni.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)