Irlanda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ky artikull merret me ishullin. Për shtetin, shiko Republika e Irlandës.
Irlanda

Irlanda (ang. : Ireland, lexo : Ajëlënd) është ishulli i tretë më i madh në Evropë,[1] dhe i njëzeti në botë.[2]

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Burime të thëna[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Britania e madhe është më e madhja ndërsa Islanda e dyta.
  2. ^ Shih Lista e ishujve sipas sipërfaqes.