Kingston (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kingston (kthjellim).
Kingston
City of Kingston
—  qytet  
Pamje nga Kingston (Ontario)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Harvey Rosen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:44°13′52.78″ Veri 76°28′51.33″ Perëndim 44.23133, -76.48092644°13′52.78″ Veri 76°28′51.33″ Perëndim 44.23133, -76.480926
Lartësia 70-110 m (n.n.d)
Sipërfaqja 450,39 km2
Popullsia 117.207 banorë 2006
Dendësia 260,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 613
Kodi Postar K7K-K7P
Vendndodhja
Kingston (Kanadaja)
Kingston
Kingston – harta_foto
www.cityofkingston.ca/

Kingston është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 450.39 km² dhe popullsi 117207 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Kingston – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario