Komuna Rukaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Komuna Rukaj
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Dibrës
Rrethi Rrethi i Matit
Kryetari i Komunës Hamit Xhakrosa
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)

Komuna Rukaj është një komunëShqipëri.[1]


Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Vendbanimet[redakto | redakto tekstin burimor]Burimet[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]