Pickering (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Pickering (kthjellim).
Pickering
Pickering (Canada)
—  qytet  
Pickering (Kanadaja)
Pickering
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale Durham
Kryebashkiaku David Ryan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:43°50′22″ Veri 79°04′53″ Perëndim 43.839444° Veri 79.081389° Perëndim43°50′22″ Veri 79°04′53″ Perëndim 43.839444° Veri 79.081389° Perëndim
Lartësia 83.8 m (m.n.d)
Sipërfaqja 231,58 km2
Popullsia 100.273 banorë 2009 2006 Community Profiles - Census Subdivision
Dendësia 433 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 289 / 905
Kodi Postar 33400-33499
Pickering – harta_foto

Pickering është një qytetKomuna rajonale Durham, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 231.58 km² dhe popullsi 1002732006 Community Profiles - Census Subdivision banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario