Rijnwoude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rijnwoude (kthjellim).
Rijnwoude
—  komuna  
stema_figura Rijnwoude vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Hazerswoude-Rijndijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:52°05′39.84″ Veri 4°34′41.98″ Lindje 52.0944, 4.5783352°05′39.84″ Veri 4°34′41.98″ Lindje 52.0944, 4.57833
Sipërfaqja 57,85 km2
Popullsia 18.564 banorë 2010
Dendësia 320,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172, 071, 079
Kodi Postar 2391, 2394, 2396, 2731
Kodi statistikor 1672
Hazerswoude-Rijndijk (Hollandë)
Hazerswoude-Rijndijk
Rijnwoude – harta_foto
www.rijnwoude.nl

Rijnwoude është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 57.85 km² dhe popullsi 18564 banorë[1]. Hazerswoude-Rijndijk është kryeqendra e komunës.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]