Berkel en Rodenrijs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Berkel en Rodenrijs (kthjellim).
Berkel en Rodenrijs
—  stadsdeel  
stema_figura Flag of Berkel en Rodenrijs.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Jugut – stema Holanda e Jugut
Komuna Lansingerland
Koordinatat Koordinatat:51°59′47.99″ Veri 4°28′26.99″ Lindje 51.996666, 4.47416651°59′47.99″ Veri 4°28′26.99″ Lindje 51.996666, 4.474166
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 2651-2652
Berkel en Rodenrijs (Hollandë)
Berkel en Rodenrijs

Berkel en Rodenrijs është një qytezë në Lansingerland, provinca Holanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]