Lira turke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Lira është valutë zyrtare në Turqi. Ajo ishte po ashtu edhe një ndër monedhat më të njohura në histori.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]