Michael Faraday

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Michael Faraday

Michael Faraday lindi më 22 shtator 1791Newington ButtsLondër dhe vdiq 25 gusht 1867 pranë Hampton Court. Ishte një kimist dhe fizikan anglez.