One Time

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
"One Time"
Këngë nga Justin Bieber
nga albumi My World (EP)
Publikimi 18 maj, 2009
Formati CD Single, Shkarkim Digjital
Regjistrimi 2009
Zhanri Pop, R&B
Gjatësia 3:36 (Kryesore)
Cilësia RBMG, Island
Tekstshkrues Christopher "Tricky" Stewart, Terius "The-Dream" Nash, James Bunton, Corron Cole, Thabiso Nkhereanye
Producer Christopher "Tricky" Stewart, Kuk Harrell, James Bunton, Corron Cole, Thabiso Nkhereanye
kronologjia e këngëve
- "One Time"
(2009)
"One Less Lonely Girl"
(2009)

One Time (Një kohë) është këngë nga Justin Bieber, dhe një ndër këngët e albumit My World. Kënga ka qenë shumë e sukseshme nëpër ShBA, Kanadë dhe shumë shtete tjera, duke bërë #1 në shumë top lista. Kënga është shkruar nga Christopher "Tricky" Stewart, Terius "The-Dream" Nash, James Bunton, Corron Cole, Thabiso Nkhereanye, ndërsa kompozuar nga Christopher "Tricky" Stewart, Kuk Harrell, James Bunton, Corron Cole dhe Thabiso Nkhereanye. Kënga është regjistruar në RBMG dhe Island në vitin 2009 ndërsa është publikuar më 18 maj (ShBA), 17 qershor (Kanadë) 2009. One Time është e gjatë rreth 3:36, versioni kryesorë dhe ka format të këngës CD dhe Shkarkim Digjital. Ndërsa video klipi është udhëhequr nga Vashtie Kola [1], një regjisore e famshme Amerikane, në video klip shfaqet Usher dhe shoku i tij i ngusht Ryan Butler. [2].Kënga ka qenë edhe hit nëpër shumë shtete si Australi[3], Austri, Belgjikë (Flamë dhe Walloni)[4], Irlandë[5], Britani e Madhe[6], Kanadë (TL Anderson, CRIA)[7] It was certified Platinum by the RIAA in the United States in January 2010, selling over a million copies.[8], YearEnd/ShBA[9] etj.

Top Lista[redakto | redakto tekstin burimor]

Pozitat nëpër Top-Lista
Chart (2009–2010) Pozicioni
positio
ARIA Charts[3] 27
Austrian Singles Chart[10] 30
Belgian Singles Chart (Flanders)[4] 12
Belgian Singles Chart (Wallonia)[4] 4
Canadian Hot 100[11] 12
Dutch Singles Chart[12] 74
European Hot 100[13] 29
Syndicat National de l'Édition Phonographique[14] 13
Media Control Charts[10] 14
Irish Singles Chart[5] 31
Recording Industry Association of New Zealand[5] 6
UK Singles Chart[6] 11
ShBA Billboard Hot 100[15] 17
ShBA Billboard Pop Songs[16] 14

| width="50%" align="left" valign="top" |

Shitjet che çartifikatat[redakto | redakto tekstin burimor]

Regjioni Firma Çartifikata
Australi ARIA Gold[17]
Kanadë CRIA Platinum[7]
Zelanda e Re RIANZ Gold[18]
ShBA RIAA Platinum[8]

Pozitat vitore[redakto | redakto tekstin burimor]

Pozita (2009) Pozita
Canadian Hot 100[9] 81
US Billboard Hot 100[9] 89

Burime[redakto | redakto tekstin burimor]

[1]
Gabim referencash: Etiketat <ref> ekzistojnë, por nuk u gjet etiketa <references/>