Kerlon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
{{{emri i futbollistit}}}
Të dhëna personale
Datëlindja {{{datëlindja}}}
Vendlindja {{{qyteti i lindjes}}}, {{{shteti}}}


Kerlon i lindur me 27 janar 1988Ipatanga është futbollist brazilian që aktualisht luan për ekipin e Internazionale dhe është i njohur për taktikën e tij Seal Dribble.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]