Murati i III

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Murati i III

Murati i II u lind në vitin 1546 dhe jetoi gjer më 1595. Si Sulltan ishte prej vitit 1574 gjer në vdekjen e tijë 1546.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]