10 Lek (1940)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga 10 Lek viti 1940)
Jump to navigation Jump to search
10 Lek viti 1940.JPG

10 Lek është kartëmonedhë e emetuar nga Banka e Shqipërisë në vitin 1940. Përdorur gjatë pushtimit të Shqipërisë nga Italia fashiste.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]