Wikipedia:Ambasadat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Coat of arms of Albania (1992-1998).svg
Ambasada shqiptare në Wikipedia
Projekti Wikipedia është në shumë gjuhë, prandaj duhen disa njerëz që të funksionojnë si ambasadorë nëpërmjet gjuhëve të ndryshme. Në qoftë se dini Shqip dhe një gjuhë tjetër, vendoseni veten këtu dhe tek ambasada e gjuhës tjetër.
«« Dhoma për të huaj ««


Ambasadorët[redakto tekstin burimor]

Administrata
With the English Embassy
Avec L'Ambassade Française
Con L'Ambasciata Italiana
Mit Deutscher Botschaft
Sa Bosanske Ambasade
Sa jugoslovenske ambasade
Ile Türkiye Büyükelçiliği
Eesti saatkond
με Ελληνική Πρεσβεία

Shqipfolës në Wikipediat tjera[redakto tekstin burimor]