Përdoruesi diskutim:Koka11

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Koka11. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mirë se vini[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Koka11!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Koka11, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


--Mikullovci 21 Korrik 2010 09:48 (CEST) --Koka11 10 janar 2013 18:46 (CET)

Nijazi Ramadani[Redakto nëpërmjet kodit]

Pune shume e bukur me Nijazi Ramadanin, mundohu te vesh sa me shume citime, ne menyre qe te shkoje si Artikull i Perkryer. Do duhen nja 20 citime te tilla. Shih Wikipedia:Citoni_burimet qe ta besh ate artikull te jashtezakonshem. Sportishqiptar 18 nëntor 2011 20:14 (CET)

Lugina e Presheves, pjese e Kosoves Lindore[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit per kontributet e tua per artikuj mbi Luginen e Presheves. Te lutem ndihu i lire te lexosh pak c'ka thene kuvendi kur shkruan per keto artikuj. Faleminderit edhe nje here e me te mira. Sportishqiptar 30 nëntor 2011 17:35 (CET)

Faleminderit[Redakto nëpërmjet kodit]

Faliminderit për Sportishqiptar-- 10 janar 2013 18:46 (CET) Nga të gjithë ... Nëse keni ndonjë pyetje, kontaktoni më emailin tim n_ramadani@hotmail.com -- Përdoruesi:Koka11-- 6 janar 2013 13:58 (CET)

Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Koka11

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:36 (CEST)

Kontrolla e cilësisë[Redakto nëpërmjet kodit]

Besicles 180508.jpg

Pershendetje Koka11,

Tashmë ti je Kontrollues. Për më shumë informacion shiko tek Wikipedia:Kuvendi (seksionin Vandalism on sq.wikipedia ose Flagged Revisions). Për pyetje rreth privilegjeve të reja më pyet edhe ma. Përdori me përgjegjshmëri këto privilegje. Një punë të mbarë.-- Euriditi  29 nëntor 2012 14:12 (CET)

Faleminderit[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit për vënien besimin tuaj në mua. Si një Kontrollues do t'u përmbahen standardeve të Wikipediës. Ju faleminderit  Euriditi ] për kandidaturën time si Kontrollues !

Çështjet e adresuara në Kuvend[Redakto nëpërmjet kodit]

Koka11, të lutem që preokupimet tua t'i mendosh mirë dhe pastaj t'i shkruash në mënyrë koncize në një temë të vetme në Kuvend. --Λeternus 8 janar 2013 17:06 (CET)

Ju falminderit[Redakto nëpërmjet kodit]

Ishin vetem nje regjisterim komunikimesh ad-hok ne forme te kronikës për Kuvendin...pse nuk eshte paralajmeruar {{Grise|Arsyeja}} nga nje admin--(Përdoruesi:Koka11 8 janar 2013 17:09 (CET)

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare të referencave mbi dënimet me vdekje të Kristaq Rama[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju lutem ndiqeni pak debatin tek Kuvendi(http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kuvendi#Diskutim_mbi_referencat_e_d.C3.ABnimeve_me_vdekje_nga_Kristaq_Rama). Po bëhen disa veprime absurde e arbitrare. Me respekt!-- Mr. Pseudo diskuto 26 shkurt 2013 00:17 (CET)

Info*wikipedia shqip[Redakto nëpërmjet kodit]

Prishtinë, 25 shkurt - Ministria e Jashtme e Kosovës, në bashkëpunim me FondacioninIPKO, shoqatën kosovare Open Source FLOSS, dhe me Ambasadën e Norvegjisë në Kosovë,përfunduan të hënën garën e madhe kombëtare dhe ciklin e trajnimeve WikiAcademy. Gara, që ishte pjesë e Strategjisë për Diplomaci Digjitale të Ministrisë së Jashtme,mundësoi pjesëmarrjen e mbi 200 garuesve, të cilët ushpërblyen me një fond shpërblimesh prej 10,000 eurove. Nga 57 artikuj të rinj për Kosovën dhe veçoritë e saj, u përzgjodhën tre fituesit kryesorë. Artikull fitues u shpall aipër Arkeologjinë e Kosovës, i autorit Atdhe Prelvukaj, ndërsa si i dyti dhe i treti u shpallën artikujt: Teknologjia Informative të Kosovës, i Dardan Ahmetit; Muzika Klasike në Kosovë, i Liburn Jupollit, Edona Vatocit dhe Mic Sokolit. Gjithashtu, u përzgjodhën dhe fotografitë më të mira për Kosovën në Wikipedia. Tre fituesit kryesorë u shpallën: Bujar Gashi, Arben Llapashtica dhe Arben Islami. Zëvendësministri i Jashtëm dhe iniciatori i projektit, Petrit Selimi, deklaroi se një prej problemeve kryesore me të cilin përballet diplomacia kosovare është edhe mungesa e informacioneve për Kosovën - jo vetëm politike, por edhe ato për kulturën, artin, ekonominë, apo jetën e përditshme të kosovarëve në mënyrë që thyhen paragjy-kimet, dhe që Kosova të promovohet pozitivisht, me informacione të sakta enciklopedike. Sipas ambasadorit norvegjez,Jan Braathu, ky ishte ndërprojektet më të qëlluara që u bashkëfinancua nga vendi i tij. Ai inkurajoi pjesëmarrësit që të mbesin një kohë të gjatë në Wikipedia, për t’i kundërshtuar kështu propaganduesit që nuk ia duan të mirën Kosovës. Nga ana tjetër, Theresa Crawford, nga Fondacioni IPKO, tha se projekti WikiAcademyorganizohet në vazhdën e projekteve tjera inovative, si AppCamp dhe InstaKosova të cilët synojnë mbushjen e zbrazëtisë së identifikuar në portalet online mbi Kosovën. Sipas saj, Fondacioni IPKO do t’i vazhdojëtë mbështes projektet që inkurajojnë zhvillimin e përmbajtjes online nga dhe për Kosovën. Ndryshe, projekti WikiAcademy synon të shndërrohet nënjë aktivitet vjetor, që synim ka rritjen e numrit të informacioneve nga Kosova. Paralelisht, Strategjia për Diplomaci Digjitale e MPJ të Kosovës, e përpiluar në bashkëpunim me Ministrinë e Jashtme të Brianisë së Madhe (FCO), është përzgjedhur si strategjia e katërt më e mirë në botë, nga revista turke ‘Yeni Diplomasi’(Express)

Hello[Redakto nëpërmjet kodit]

hello could not have created an article abouten:Lezgian language. Language Wikipedia entry. Thank you. Lezgistxa (diskutimet) 18 mars 2013 17:43 (CET)


Aksiomat e renditjes dhe incidencës -> Wiki Libri[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Koka11, mendoj se artikulli Aksiomat e renditjes dhe incidencës do të ishte më mirë të zhvendosej tek Wiki-Libri. Aty mund të zhvillohet një projekt i pavarur më i thelluar mbi Gjeometrinë. -- Euriditi  24 maj 2013 11:02 (CEST)


WikiAcademy Kukes[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje, a mundesh te lutem me m'shkru ne email cfare teme kishe mujt mi mbulu ne Wiki Academy Kukes prej ketu ose dicka tjeter qe ti e mendon te arsyeshme per fillestare. Sigurisht, mundesh me zgjedhe edhe me qene vec mentor. Ki parasysh qe do te udhetojme gjate dy diteve te vikendit te fundit te marsit per ne Kukes dhe kthehemi ne shtepi ne mbremje. Mundesh me ardhe ne Prishtine pastaj prej aty besoj kemi transport deri ne Kukes. Faleminderit --Arianit (diskutimet) 10 Janar 2015 19:19 (CET)


Kandidim per Administrator..të Koka11[Redakto nëpërmjet kodit]

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:57 (CET)Pershendetje mik i nderuar une te kam kandiduar ty:Koka11 për admin...

Ju falimnderit per kandidim.. do te perpiqem qe te ndihmoi kete mison vullnetar dhe fisnik[Redakto nëpërmjet kodit]

--Koka11 23 Shkurt 2015 11:02 (CET)Pershendetje mik i nderuar Biser m. besimin për admin...

Lidhur me kandidimin[Redakto nëpërmjet kodit]

Prsh, Koka11, me vjen mirë që je akiv në këtë kohë të vështirë për Wikian tonë, unë personalisht do të votoja pro, por të lutem qartësoje motivin duke u shprehur qartë arsyen e pranimit të kandidaturës dhe vota ime do të ndryshoj. Suksese dhe punë të mbarë.

P.S.: Gjithashtu kërkoj nga ti që të japësh qëndrimin tim në lidhje me kandidaturën time si Administrues, çfardo vote qoftë ajo. --AMMARTIVARI DISKUTO 23 Shkurt 2015 14:28 (CET)

Për kandidaturës tuaj[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Koka

Kisha dëshire të përgjigjesha për kandidaturën tuaj të kohëve të fundit. Unë mendoj se ju do të bësh një administrator i mirë. Megjithatë artikujt që keni krijuar, të cilat ju dëshironi që njerëzit në wikipedia të gjykojnë punën tuaj; në mënyrë që të dinë se si ju mund të redaktoni si një administrator do të duhet punë. Informacioni është i mirë, por shënimet dhe burimet/referenca duhet të jetë fikse. Bëj këto gjëra dhe në disa muaj, ndoshta aty nga fundi i vitit të provosh përsëri. Ju mund të kesh fat më të mirë atëherë. Ju uroj gjithë të mirat.

Të fala

Resnjari (diskutimet) 9 mars 2015 16:46 (CET)

--Koka11 15 mars 2015 18:22 (CET) Ju falmnderit per vlerersim profesional... si do çfofte nje krah per rrugetim te mbar!

Një këshillë[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Doja të dija se përse tek artikulli Rexhep Qosja kishe aprovuar shtimin e një paragrafi tepër jo neutral dhe jo enciklopedik kur dukej qartë se unë e kisha refuzuar atë paragraf më përpara? Ai paragraf nuk plotëson asnjë standard për të qëndruar në atë artikull, dhe në asnjë artikull tjetër. Referencat e vendosura në fund të tij ishin kot, pa lidhje me mediokritetet që shkruheshin atje. Të lutem që përpara se të bësh ndonjë veprim që bie në kundërshtim flagrant me redaktimin e ndonjë kontrollori tjetër të hapësh më parë një diskutim tek faqja përkatëse ose tek faqja e kontrollorit. -- Mr. Pseudo diskuto 15 mars 2015 18:43 (CET)

--Koka11 15 mars 2015 23:56 (CET) OK! edhe une ashtu une si ju mendoi por natyra e autorit eshte prezentuar edhe nga Elsi.. si dush hiqe por njerzite kane profil te tille?? se kam pa ose e kam harruar heqjen atij pasusi flm!

Kujdes!![Redakto nëpërmjet kodit]

Koka11, të këshilloj që të tregosh kujdes në redaktimet që bën. Së pari respekto normat e wikipedias. Së dyti mos bëj redaktime që bienë në kundërshti me redaktime të mëparshme të administratorëve apo kontribuesve të tjerë pa diskutuar më parë në faqen e diskutimti. Së treti, shko lexo se cfarë konsiderohet burim i besueshëm dhe se si duhet futur ai në një artikull. Të gjitha këto çështje ti nuki ke respektuar dhe nuk i respekton në "punën" tënde në Wikipedia - dhe në veçanti tek artikulli Mbrojtja Kombëtare e Kosovës Lindore. Kujdes, redaktimet e tua po sjellin më shumë dëme dhe të kqija sesa të mira!-- Mr. Pseudo diskuto 22 mars 2015 15:37 (CET)

=Artikulli ....[Redakto nëpërmjet kodit]

..Bazohet ne fakte dhe dokumente e citate...

--Koka11 22 mars 2015 16:21 (CET) Kush ka te tjerte le ti vijen, une, nuk i kam fshire asnje, pos atyre qe i kam vene ose i kam perpunuar me te dhenat tjera me te verifikueshme.. ... FLM perkujdesin e kujdoqofte,.. pajtohem edhe me sygjerimet qe artikulli te reduktohet aq sa eshte e mundur ose te integrohet ne njesi tjerA--Koka11 22 mars 2015 16:21 (CET)--Koka11 22 mars 2015 16:21 (CET)


Ftesë për të marë pjesë në CEE spring 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje,

Sic mund ta keni vënë re tek banneri i Sq Wikipedias, është hapur një konkurs redaktimi ku marin pjesë shtetet e Europës Juglindore. Shqipëria dhe Kosova jane dy prej shteteve pjesëmarrese. Nëse jeni i/e interesuar për të kontribuar ju lutemi lexoni më shumë sesi mund të përfshiheni këtu.

Faleminderit, --Margott (diskutimet) 10 prill 2017 13:54 (CEST)

Mungese shquarsie ne artikujt e rinj qe shtove sot[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar, keto artikuj (Bardhyl Osmani, Sevdail IdriZi, Nijazi Azemi, dhe Fatmir Ibishi) nuk kane referenca, dhe prandaj shquarsia nuk mund te vertetohet. Te lutem shto referenca, ndryshe mund te cohen per grisje. Faleminderit! --1l2l3k (diskutimet) 28 janar 2018 23:14 (CET)

FLM
(Përdoruesi:Koka11 diskutimet

--46.99.1.82 6 qershor 2020 22:39 (CEST) (Përdoruesi:Liridon diskutimet po e tepron me nderhyrjet si dore e zgjatur e dikujt tjeter... FLM!

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:56 (CEST)

Diskutim:Dhelpra dhe Qeni[Redakto nëpërmjet kodit]

Can you translate the plot summary I wrote at Diskutim:Dhelpra dhe Qeni into Albanian? I wanted it on the article about this film, and also: the title is possibly needing to be renamed. Again, see the discussion at the page linked. There are other facts missing from the article as well. 2600:1700:53F0:AD70:411B:148E:3D21:32C2 24 qershor 2020 02:05 (CEST)

--Koka 6 gusht 2020 23:08 (CEST) Pershendetje

regaktimi dhe kontrolluesit || mMunGgese menagjimi i artikujve dhe permbbajtjet ?

Koka 6 gusht 2020 23:08 (CEST)