Përdoruesi:Mr. Pseudo

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë  Gadsden flag.svg
  Flamuri i Gadsdenit.
  Kontakte
  Kontakto tek faqja e diskutimit
  Më shkruaj...
  Dërgo mail
  Posta elektronike
  Libri i vizitorëve
  Firmos librin e vizitorëve

  Mr. Pseudo

  Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.

  All rational action is economic. All economic activity is rational action. All rational action is in the first place individual action. Only the individual thinks. Only the individual reasons. Only the individual acts. - Ludwig von Mises

  Rreth meje

  Unë jam Mr. Pseudo, wikipedian, redaktor dhe administrator në wikipedian shqip. Për të mësuar më shumë shiko seksionin "Info" që gjendet më poshtë.

  Puna ime

  Interesi im kryesor në wiki shqip është ekonomia dhe filozofia. Shpresoj të kem kohë të kujdesem për portalet përkatëse të ekonomisë dhe filozofisë. Gjithashtu kur jam rrotull, jam ndër përdoruesit më të angazhuar në luftën kundër vandalizmit.


  Info
  Wikipedia
  Edit-find-replace.svg
  Ky përdorues është patrullues i Ndryshimeve të fundit.
  Noia 64 apps karm.svg Ky përdorues është anëtar në Wikipedia për 10 vjet, 7 muaj dhe 28 ditë.
  Pengreen1.gif
  Këtij përdoruesi i pëlqen ta kthej Wikipedinë komplet jeshile...
  Face-angel.svg
  Ky përdorues mundohet të bëjë gjënë e duhur. Nëse gabon, je i lutur që t'ia vësh në dukje.
  US Navy 020712-N-5471P-010 EOD teams detonate expired ordnance in the Kuwaiti desert.jpg
  Ky përdorues eleminon çdo shenjë vandalizmi.
  Antispam.png
  Ky përdorues është armik i betuar i të gjitha formave të spamit.
  Babel
  Shqiponja dykrenare Ky përdorues vjen nga Shqipëria
  Emblema e Tiranës Ky përdorues vjen nga Tirana
  en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
  de-1 Dieser Benutzer hat grundlegende Deutschkenntnisse.
  sqGjuha amtare e këtij përdoruesi është shqipja.
  it-4 Questo utente ha una conoscenza da madrelingua dell'italiano.
  es-1Este usuario puede contribuir con un nivel básico de español.
  [[Category:]]
  fr-1 Cette personne peut contribuer avec un niveau élémentaire de français.
  Info & Kuriozitete
  Ky përdorues ka një vlerësim shumë të madh për filozofen
  Ayn Rand.
  Ludwig von Mises.jpg Ky përdorues lexon veprat e Ludwig von Misesit.  ErnestHemingway.jpg
  Këtij përdoruesi i pëlqejnë shkrimet e Ernest Heminguejt.
  Mandelbrot sequence small.gif
  Rehatohu dhe shijoje...
  Hakenkreuz im Verbotsschild.svg
  Ky përdorues është kundër
  nacional-socializmit.
  Small Flag of the United Nations ZP.svg
  Ky përdorues mbështet reformimin e thellë ose eliminimin e
  Kombeve të Bashkuara (OKB).
  ' Ky përdorues është i interesuar rreth studimit të filozofisë së
  Objektivizmit.
  Arda.Tengwar.svgKy përdorues është fans i veprës
  The Lord of the Rings
  "Kryezoti i Unazave"
  Scale of justice.svg
  Një nga veprat e preferuara të këtij përdoruesi është "Ligji" shkruar nga Frédéric Bastiat.
  Eisbein-1.jpg
  Ky përdorues nuk është vegjetarian, dhe është krenar, sepse e ka shumë qejf mishin...
  Ambox scales.svgKy përdorues mendon se "pabarazia" është pasojë e njohurive dhe aftësive të ndryshme mes individëve.
  Hybrid Musical Key Signature.svg
  Këtij përdoresi i pëlqen të dëgjojë muzikë klasike.
  Athletics pictogram.svg
  Ky përdorues vrapon nga një minimum prej 5 km deri në një maksimum prej 20 km në javë.
  History template.gif
  Ky përdorues mbështet fort revizionizmin historik jopolitik.
  FullMoon2010.jpg
  Ky përdorues e kupton rëndësinë e Hënës dhe ka qejf ta vëzhgojë atë.
  Genetic Manipulation.png

  Ky përdorues "mbështet" inxhenierinë gjenetike të bimëve dhe kafshëve.

  AdamSmith.jpg
  Ky përdorues është i interesuar rreth historisë ekonomike.
  VforVoluntary normal.svg
  Ky përdorues mendon se çdo ndërveprim njerëzor duhet të jetë vullnetar.
  [...]
  Vende ku kam qenë...
  Flag of Austria.svg Ky përdorues ka qenë në Austri
  Flag of Italy.svg Ky përdorues ka qenë në Itali
  Flag of Germany.svg Ky përdorues ka qenë në Gjermani
  Flag of France.svg Ky përdorues ka qenë në Francë
  Flag of Kosovo.svg Ky përdorues ka qenë në Kosovë (Dardani)
  Flag of Israel.svg Ky përdorues ka qenë në Izrael
  Flag of Denmark.svg Ky përdorues ka qenë në Danimarkë
  Flag of Egypt.svg Ky përdorues ka qenë në Egjipt
  SMirC-vamp.svg
  Ky përdorues ndodhet pas teje! Muahahahaa!
  Medalje & Dekorata

  Medalja e pastërtisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  CleanupBarnstar.PNG Medalja e pastërtisë
  Për punën e mirë që po bën në pastrimin e përmbajtjes së artikujve të lidhur me Biologjinë. Vazhdo kështu dhe punë të mbarë!  Euriditi  4 janar 2013 16:29 (CET)

  Dekoratë për luftën anti-vandalizëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  WikiDefender Barnstar Hires.png DEKORATË
  Për mbrojtjen e artikujve nga vandalët dhe ruajtjen e frymës wikipediane në Wikipedian shqip.
  AMMARTIVARI DISKUTO 13 prill 2015 14:49 (CEST)  Mjete


  Albanian Eagle.svg  Shënime: Imazhi i kopertinës do të përdoret vetëm qëllime ilustrimi dhe komentimi. Kjo kopje e kopertinës është me rezolucion të ulët/cilësi të ulët, çka e bën të pamundur që të përdoret me qëllim konkurrimi ndaj veprës/kopertinës origjinale. Imazhi do të përdoret për qëllime ilustrimi; do të vendoset në infoboxin në krye të artikulli që do të diskutojë veprën përkatëse. Imazhi ka si synim që t'ia bëjë lexuesit më të lehtë që të identifikojë veprën për të cilën po kërkojnë informacion. Meqë flitet për një kopertinë libri, imazhi në fjalë nuk mund të zëvendësohet me pamje të tjera me licencë të lirë, meqë ato nuk do të ishin përfaqësuese të sakta të veprës përkatëse. Përdorimi i një imazhi tjetër, në vend të një kopje me rezolucion të ulët të marrë nga origjinali, do të ishte çorientues dhe nuk do të ishte identifikues për veprën origjinale.

  To Do List

  Artikuj që duhen pastruar & sistemuar[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Artikuj që mund/duhet të përmirësojë

  Artikuj që duhen përkthyer[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Kontrollo artikujt e hapur si kòrpudhat pas shiut, pa standard, pa kriter[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Monitoro faqet e reja!  Albanian Eagle.svg