Kontributet e përdoruesit për Qendrimi15

Jump to navigation Jump to search
Kërko tek kontributetZgjeroNgushto
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽
(më të rinj | më të vjetër) Shikoni (50 më të reja) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

28 shtator 2022

  • 22:0228 shtator 2022 22:02 ndrysh versione +6.775 R Taksonomia (biologji)Faqe e re: Në biologji, '''taksonomia''' (nga reqishtja e lashtë τάξις (''taxis'') 'rregullim', dhe -νομία (-''nomia'') 'metodë') është studimi shkencor i emërtimit, përcaktimit (rrethimit) dhe klasifikimit të grupeve të organizmave biologjikë bazuar në karakteristikat e përbashkëta. Organizmat grupohen në taksa (njëjës: takson) dhe këtyre grupeve u jepet një Renditja taksonomike|renditje taksono... aktual
  • 20:3928 shtator 2022 20:39 ndrysh versione +10.416 R SusamiFaqe e re: {{Speciesbox |name = Sesame |image = Sesamum indicum - Köhler–s Medizinal-Pflanzen-129.jpg |image2 = Sesamum indicum 2.jpg |image2_caption = Bimët susami |image2_alt = Një fotografi e një bime susami me gjethe me shkëlqim të gjelbër të errët dhe një lule të bardhë |genus = Sesamum |species = indicum |authority = L. |synonyms = {{Plainlist | style = margin-left: 1em; text-indent: -1em; | * ''Dysosmon amoenum'' <small>Raf.</small> * ''Sesamum africa... aktual
  • 19:2428 shtator 2022 19:24 ndrysh versione +10.171 NenexhikuJu lutemi hidhini një sy këtij artikulli nëse është e njëjtë me Mendra aktual Etiketa: Hoqi ridrejtimin
  • 00:1028 shtator 2022 00:10 ndrysh versione +5.422 R LauraceaeFaqe e re: {{Automatic taxobox | fossil_range = {{fossil range|Albian|Recent}} | image = Lauraceae sp Blanco2.360.png | image_caption = ''Litsea glutinosa''<br />illustrimi prej ''Flora de Filipinas'', 1880-1883, nga Francisco Manuel Blanco | taxon = Lauraceae | authority = Juss.<ref name=APGIII2009>{{Cite journal |last=Angiosperm Phylogeny Group |year=2009 |title=An update of the Angiosperm Phylogeny Group classification for the orders and families of flo... aktual

27 shtator 2022

26 shtator 2022

25 shtator 2022

  • 21:4725 shtator 2022 21:47 ndrysh versione +16.043 Mbretëria JugosllaveNo edit summary
  • 19:0625 shtator 2022 19:06 ndrysh versione +18.641 R Shteti i Sllovenëve, Kroatëve dhe SerbëveFaqe e re: {{distinguish|Mbretëria Jugosllave{{!}}Mbretëria Serbo-Kroato-Sllovenes}} {{Infobox country | conventional_long_name = Shteti i Sllovenëve, Kroatëve dhe Serbëve | native_name = ''{{lang|sl|Država Slovencev, Hrvatov in Srbov}}'' {{small|(Sllovenisht)}} <br> ''{{lang|hr|Država Slovenaca, Hrvata i Srba}}''<br />{{small|(Kroacisht)}} <br /> {{lang|sr|?????? ?????????, ?????? ? ????}}<br />{{small|(Serbisht)}} | com...
  • 15:2025 shtator 2022 15:20 ndrysh versione +16.108 R Principata e Serbisë (mesjetare)Faqe e re: {{Other uses|Principata e Serbisë (disambiguation)}} {{Infobox country | native_name = Кнежевина Србија<br />''Kneževina Srbija'' | conventional_long_name = Principata e Serbisë | common_name = Serbia | era = Mesjeta e hershme | year_start = Shekulli i 8-të{{sfn|Ćirković|2004|p=14}}{{sfn|Hupchick|2017|p=128}} | event_start = Themelimi | year_end = {{circa}} 969 | event_end = Aneksimi bizantin | date_end = | p1 = Perandoria Bizantine | image_p1 = Skeda:S...
  • 00:5225 shtator 2022 00:52 ndrysh versione +14.363 R Serbia MoravianeFaqe e re: {{short description|Principata Serbe mes viteve 1371 dhe 1402}} {{other}} {{Infobox country | native_name = Кнежевина Моравска Србија<br>Kneževina Moravska Srbija | conventional_long_name = Principata e Serbisë Moraviane | common_name = Serbia Moraviane | life_span = 1371–1402 | year_start = 1371 | event_end = Promovimi në despotat | year_end = 1402 | p1 = Per...

24 shtator 2022

  • 23:5224 shtator 2022 23:52 ndrysh versione +14.029 R Principata e Madhe e SerbisëFaqe e re: {{Infobox country | native_name = Великожупанска Србија<br/>''Velikožupanska Srbija'' | conventional_long_name = Principata e Madhe e Serbisë | common_name = Serbia | era = Mesjetare | year_start = 1091 | event_start = Pavarësia | year_end = 1217 | event_end = Ngritur në mbretëri | date_end = | p1 = Perandoria Bi...
  • 22:3324 shtator 2022 22:33 ndrysh versione +15.549 R Mbretëria e Serbisë (mesjetare)Faqe e re: {{Infobox country | native_name = Краљевина Србија<br/>''Kraljevina Srbija'' | conventional_long_name = Mbretëria e Serbisë | common_name = Serbia | era = Mesjetar | year_start = 1217 | event_start = Kurorëzimi i Stefan Nemanjiqit ''I kurorëzuari i parë'' | event1 = Autoqefalia e Kishës Serbe (Shën Sava, ''Ipeshkvi i Serbëve'') | date_event1 = 1219 | year_end...

23 shtator 2022

22 shtator 2022

21 shtator 2022

20 shtator 2022

19 shtator 2022

17 shtator 2022

16 shtator 2022

(më të rinj | më të vjetër) Shikoni (50 më të reja) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).