Dustin Hoffman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dustin Hoffman
Dustin Hoffman - 1968.jpg
Dustin Hoffman në vitin 1968
Informacione personale
Vendlindja Los Angeles, Kaliforni, Flag of United States.svg SHBA
Bashkëshort(ja) Anne Byrne (1969–80)
Lisa Hoffman
(1980–prezent)
Kombësia amerikan


Dustin Lee Hoffman[1] lindi më 8 gusht 1937Los Angeles, Kaliforni, ShBA. Është një aktor amerikan, ka fituar dy herë Oskarin.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fillimi i karierës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta private[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ According to the State of California (CA Birth Index). At Family Tree Legends. Retrieved 2008-01-23.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dustin Hoffman – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.