Cameo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Cameo (sqt.: Kameo) është fjalë që nënkupton paraqitjen e befasuar dhe të kufizuar kohore të një personi të njohur në film ose seri.

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.