Jump to content

Seriali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Seria)

Seria, Seria televizive, Seriali, apo Seriali televiziv është një pjesë fillimi, një vazhdimësi e apo një mbarim i një tërësie të caktuar të veprave filmike, të cilat zakonisht transmetohen në të njëjtën kohë dhe në të njëjtën ditëtelevizion.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]