2008

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Ngjarjet e tanishme | Vite

| Shekulli 20 | Shekulli 21    
| Vitet 1970 | Vitet 1980 | Vitet 1990 | Vitet 2000 | Vitet 2010      
◄◄ | | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | | ►►
Jan. | Shk. | Mar. | Pri. | Maj | Qer. | Kor. | Gus. | Sht. | Tet. | Nën. | Dhj.

Udhëheqës të shteteve · Film · Kosovë · Shqipëri · Televizion · Literaturë · Strip · Muzikë · Sport

Viti 2008 ka 366 ditë dhe është vit i brishtë. Është i shpallur nga Organizata e Kombeve të Bashkuara si Vit ndërkombëtar i patates.

Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

Janar deri Qershor[redakto | redakto tekstin burimor]

Lindje[redakto | redakto tekstin burimor]

Vdekje[redakto | redakto tekstin burimor]