2007

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ngjarjet e tanishme | Vite

| Shekulli 20 | Shekulli 21    
| Vitet 1970 | Vitet 1980 | Vitet 1990 | Vitet 2000 | Vitet 2010      
◄◄ | | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | | ►►
Jan. | Shk. | Mar. | Pri. | Maj | Qer. | Kor. | Gus. | Sht. | Tet. | Nën. | Dhj.

Udhëheqës të shteteve · Film · Kosovë · Shqipëri · Televizion · Literaturë · Strip · Muzikë · Sport

Viti 2007 ka 365 ditë dhe nuk është vit i brishtë.

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Janar deri Qershor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Korrik deri Dhjetor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 10 shkurt fillon protesta e përgjakshme e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arben Xhelajdini (1979-2007) Mon Balaj (1980-2007)