Jump to content

Liria e Irakut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Misionin "Liria e Irakut" është mision i ushtrisë shqiptare të angazhuar në kuadër të forcave të NATO-së në Irak. Deri në vitin 2007 janë dërguar disa kontigjente. Kontigjenti i dhjetë i këtij misioni është nisur më 7 shtator 2007. 120 trupa, oficerë, nën-oficerë dhe ushtarë profesioniste të kontigjentit të nisur nga regjimentit komando në Zall-Herr shtatë kilometra në veri të Tiranës e ka përcjellë edhe kryeministri Sali Berisha[1].

Burimi i të dhënave

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]