Lionel Boci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lionel Boci
U lind në15 Shtator 2007(2007-09-15)
KombësiaShqiptar
PunësimiAktor
TitulliLionel Boci - Actor/Producer

Lionel Boci është Aktorë, muzikantnë Movie The Brave (2019) dhe Movie Elvis Walks Home (2017)

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lionel Boci lindi më 15 shtator të vitit 2007,zbuloi pasionin e tij për aktrim në moshë të re. Plot ambicie, ai ka qenë duke ndjekur qëllimin e tij, përkushtimin kohën dhe energjitë për temat e filmit dhe aktrimit.Ai është djali i Kristian Boçit dhe Drilona Boçit, dy njerëzve me ndikim në Shqipëri. Gjithashtu, Lionel është një pjesë e rëndësishme e një kënge të mirënjohur "Mirror" nga Irkenc Hyka ft Lionel Boci, në të cilën ai ka treguar pasionin e tij për artin. Me sa duket Lionel ka artin në gjenetikë sepse po punon në më shumë projekte të cilat do të shfaqen në të ardhmen.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
2019 The Brave
2017 Elvis Walks Home


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lionel Boci at IMDb