Metro-Goldwyn-Mayer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) është një filmstudio nga ShBA për prodhim dhe shpërndarje të filmave dhe serive të ndryshme.