Përdoruesi diskutim:Qendrimi15

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Qendrimi15. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Qendrimi15!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Qendrimi15, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.-- Komuniteti (diskutimet) 20 prill 2020 02:00 (CEST)

Gostitje[Redakto nëpërmjet kodit]

Me rastin e hapjes së llogarisë pas kaq kohësh.

Karamele "Zana".jpg Karamele "Zana"
Merre një karamele.

Klein Muçi (diskutimet) 20 prill 2020 20:50 (CEST)

Konfirmo edhe redaktimet e mia tjera Çëndrim?--185.106.120.141 7 shtator 2020 00:04 (CEST)
Kontrollon dot edhe redaktimet e mia tjera? Kontrollon të gjitha edhe mua?--185.106.120.141 27 shtator 2020 23:08 (CEST)

Faleminderit!--185.106.120.141 7 shtator 2020 22:33 (CEST)

Edhe redaktime ime? Gjitha redaktime ime reja?--185.106.120.141 25 tetor 2020 22:20 (CET)
I kam kontrolluar të gjitha. Sa i përket arkitikullit Njohja ndërkombëtare e Kosovës, unë kam shtuar Shtetet që kanë tërhequr njohjet dhe burimet nuk i kam lexuar vetem nga gjuhët tjera në Wikipedia, por edhe në faqet tjera shqipe, por duket se e ke fshirë këtë. Prandaj nuk e kam kontrolluar pasi që mendova se ti ose dikush do ta përmisoj. Qendrimi15 (diskutimet) 28 tetor 2020 15:36 (CEST)
I kishe lënë 2 artikuj pa kontrolluar herën e fundit, por siç duket pas komentit tim këtu, i pa Saklanan gerçekler, redaktoi në dy artikujt dhe i kontrolloi redaktimet e tij.--185.106.120.141 28 tetor 2020 17:44 (CET)
Edhe redaktime ime reja? Gjitha redaktime ime të lutem.--185.106.120.141 5 nëntor 2020 23:30 (CET)
Edhe redaktime ime më të reja? Faleminderit.--185.106.120.141 13 nëntor 2020 22:45 (CET)
Të gjitha redaktime ime?--185.106.120.141 22 nëntor 2020 15:06 (CET)
Artikullin Balshajt e ka vënë nën mbrojtje Përdoruesi:Olsi dhe vetëm administratorët mund ta kontrollojnë artikullin. Qendrimi15 (diskutimet) 22 nëntor 2020 15:13 (CEST)
Nuk thashë atë, por të tjerat. Shih dhe njëherë.--185.106.120.141 22 nëntor 2020 15:16 (CET)
Edhe redaktime ime?--Lladäm (diskutimet) 16 shtator 2020 14:27 (CEST)
185.106.120.141 eshte nje vandal. Shih [1]--2003:E6:2F2B:8E00:9D47:8507:C649:4055 22 nëntor 2020 19:40 (CET)

Përshëndetje![Redakto nëpërmjet kodit]

Të përgëzoj për punën e mirë që po bën në Wikipedia dhe artikujt interesantë që shkruan. Janë gjithmonë një ndihmesë e madhe për platësimin e seksioneve "Artikullit të javës" dhe "A e dini se..." në faqen kryesore. Uroj që të vazhdosh po kështu. Një mjet që do të të thjeshtojë punën është Ndihmë:Përkthimi i Përmbajtjes. Të uroj punë të mbarë! -- Euriditi  7 qershor 2020 20:31 (CEST)

Medalje[Redakto nëpërmjet kodit]

Për artikujt në lidhje me kulturën japoneze.

BoNM - Japan Hires.png Medalje
Për punën e mirë që po bën në lidhje me artikujt për Japoninë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Berishasinan (diskutimet) 24 korrik 2020 00:15 (CEST)

Medalje[Redakto nëpërmjet kodit]

Në lidhje me artikujt e shumtë për ëmbëlsirat që po shton

Food 2 Barnstar Hires.png Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me ushqimet në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 30 korrik 2020 18:12 (CEST)

shqyrtim?[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje @Qendrimi15, dëshiron të shqyrtosh dhe redaktimet e mia tjera?--78.46.81.158 18 gusht 2020 00:45 (CEST) Përshëndetje mik, dëshiron të shqyrtosh edhe një herë redaktimet e mia?--78.46.81.158 9 nëntor 2020 15:19 (CET)

Yes check.svg U bë! Qendrimi15 (diskutimet) 9 nëntor 16:52 (CEST)

Komuna e Çashkës, Dollnenit, Krushevës[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Qëndrim

Të lutem konfirmo verzionet e ndryshimeve te Komuna e Çashkës, Komuna e Dollnenit, Komuna e Krushevës.

Yes check.svg U bë! Qendrimi15 (diskutimet) 30 gusht 2020 16:35 (CEST)

Medalje[Redakto nëpërmjet kodit]

Compass Barnstar Hires.png Medalje
Për udhëzimin e shumë vullnetarëve të rinj në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Anjen01 (diskutimet) 5 shtator 2020 16:23 (CEST)

Kontrollim[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Qëndrim! Mund ta kontrollosh artikullin e ri që krijova? https://sq.wikipedia.org/wiki/SYT%C3%8B_(grup_muzikor)Weirdfish123 (diskutimet) 16 shtator 2020 16:40 (CEST)

Kontrolloni redaktimet ju lutmi.--37.1.205.250 23 tetor 2020 23:57 (CEST)
Edhe redaktime ime dhe nga miku Kazanü? Jane kontribute e re.--Seksisorgen (diskutimet) 29 nëntor 2020 21:21 (CET)
Dëshironi të rishikoni redaktimet e përdoruesve të përmendur më lart?--2003:E6:2F3B:5700:49BA:B2EE:E10:FAC9 22 dhjetor 2020 14:50 (CET)

Aprovim[Redakto nëpërmjet kodit]

Aprovim të lutem artikullit Meshari.--37.1.205.250 14 nëntor 2020 15:54 (CET)

Aprovo të lutem artikullin Meshari dhe pasurimin faktësor që i kam bërë sepse në gjendjen e tanishme i ofron lexuesit informacion fals të shtuar nga IP pa kontribut.--37.1.205.250 14 nëntor 2020 16:57 (CET)
Aprovo edhe Mesharin please.--37.1.205.250 14 nëntor 2020 17:11 (CET)
Aprovo të lutem Mesharin dhe redaktimet e mia.--37.1.205.250 14 nëntor 2020 20:22 (CET)
A je i sigurt që nuk është përkthim? Sipas një burimi Meshari është përkthim i liturgjisë katolike nga latinishtja. Sepse herën e kaluar e aprovova ndryshimin, por duket se kemi konflikt. Kështu që do ta aprovoj, por nëse e dhe njëherë i ndryshon ndokush. Për këtë arsye nuk e aprovova deri tash. Qendrimi15 (diskutimet) 15 nëntor 14:41 (CEST)

Nuk është kaq kollaj siç tenton ta paraqesë IP tjetër, problemi është ca më kompleks. Brenda Mesharit ka përkthime por Meshari si libër nuk është as përkthim as i përkthyer. IP tjetër ngul këmbë që për shkak se përmban përkthime, vetë Meshari është një përkthim dhe ky pohim është i pavërtetë, madje hidhet poshtë nga gjuhëtarë. Mbase për shkak të tematikës së Mesharit ca njerëz si IP tjetër kanë paragjykime fetare ndaj librit për të cilit po diskutojmë, probleme që me sa duket nuk i kishin Eqrem Çabej dhe Xhevat Lloshi të cilët që të dy janë myslimanë. Fillimisht, burimi ku mbështetet ai përdorues është shkodrani Pipa i vitit 1978, para 50 viteve, dhe shkodranët janë ca më fetarë. Ja çfarë thotë gjuhëtari i njohur mysliman Eqrem Çabej, i cili ka shkruar një studim kritik të veçantë për Mesharin:

Duke qenë se veprën e shkroi aty nga mesi i shekullit të XVI-të, në një moshë kur ka qenë sigurisht burrë i pjekur, mund të themi se ai rroi dhe u zhvillua në atë shekull. Ç'ndikime ushtroi kjo kohë kaq e turbullt mbi autorin, jetën e tia e formimin e tij si shkrimtar, nuk mund të thuhet asgjë. Fakti që ky e nisi veprën 20 mars 1554 dhe e mbaroi me 5 janar 1555.

Gjuhëtari mysliman Eqrem Çabej përdori foljen shkroi për Mesharin, ndërsa Buzukut i referohet si autor dhe shkrimtar. Nuk njohim libra tjetë të Buzukut prandaj e quan shkrimtar dhe autor për shkak se shkroi Mesharin. Gjuhëtari tjetër mysliman Xhevat Lloshi në një artikull që e botoi 1 muaj më parë (tetor 2020) në gazetën dita e kundërshton pohimin që Meshari si libër është përkthim, ndonëse brenda tij ka copëza të përkthyera nga Bibla.

Në Pasthënien e tij ai ka folur për një libër, jo për një përkthim. Për të hartuar atë libër, i është dashur të përkthejë shumë pjesë nga Bibla. Nuk ka mundësi të gjendet një libër në një gjuhë të huaj, i cili të përputhet nga ndërtimi me librin e Buzukut. Nuk ka një libër kishtar, që ta ketë shqipëruar ky autor. Buzuku është autor, ai është autori i librit të parë shqip. Ai e ka ndërtuar vetë, duke pasur si qëllim që të përmbushte disa synime, për shembull, edhe si katekizëm, jo vetëm si meshar. Ai e ka bërë ashtu si e ka menduar vetë, natyrisht, duke synuar të plotësonte kërkesat sipas ritit fetar, sipas modeleve të librave të ngjashëm në gjuhë të huaj, por ky nuk është libër i mirëfilltë liturgjik kishtar, largohet prej një tipi të tillë kanonik. Buzuku ka bërë (jo ka përkthyer) një libër shqip, sepse nuk njihte të tjerë të tillë, dhe e ka bërë për të ruajtur shqipen dhe, nëse më lejohet ta ngre pak stilin, Buzuku është idealisti i parë i librit shqip, i gjuhës shqipe.

Lloshi nuk po thotë një opinion por një fakte kur thotë që nuk ekziston një libër përkthim i të cilit të jetë Meshari i Buzukut. Brenda Mesharit ka ca përkthime nga disa libra të ndryshëm por vetë Meshari si libër nuk është përkthim për arsyen që përmend gjuhëtari mysliman Lloshi. Aq më tepër, në Meshar ka pjesë të shkruara nga vetë Buzuku dhe kjo e bën dhe më problematik etiketimin e Mesharit si përkthim apo i përkthyer.--37.1.205.250 15 nëntor 2020 16:05 (CET)

Për shkak se kishte shpesh ndryshime të këtij artikulli isha i pasigurt a ta apovoja apo jo. Nëse shoh edhe një herë ndryshim, do të mundohem të vendos Mesharin në mbrojtje ose do të kërkojë nga dikush ta mbroj artikullin, në mënyrë që të mos ketë shpesh ndryshime dhe të vendosin gjëra pa burime të sakta. Qendrimi15 (diskutimet) 15 nëntor 16:19 (CEST)
Unë realizova pjesën time të marrëveshjes, IP e cila krijonte probleme tek Meshari krijoi account ashtu siç kërkuan ata lart, mbase sot ose nesër do jetë më aktiv, tani e tutje nuk do instrumentalizohem më nga ca administratorë për Divide et impera. Pres që të paktën të vendoset në mbrojtje artikulli në këtë gjendje si e pasurova unë për hir të informimit korrekt të lexuesit.--37.1.205.250 16 nëntor 2020 08:57 (CET)
Kontrolloni redaktimet ju lutmi.--Jelirg (diskutimet) 28 nëntor 2020 16:31 (CET)
Edhe redaktime ime dhe nga miku Nesdnaschom?--Denüsim (diskutimet) 7 dhjetor 2020 13:00 (CET)
Dëshironi të rishikoni redaktimet e përdoruesve të përmendur më lart?--2003:E6:2F3B:5700:49BA:B2EE:E10:FAC9 22 dhjetor 2020 14:50 (CET)
Dëshiron akoma të shqyrtoshë këto gjashtë artikuj të përmendur? Çmimi Kadare,Ismail Kadare, Nezim Frakulla, dhe Meshari.--185.248.102.118 5 mars 2021 20:20 (CET)
Edhe redaktimet më lart janë të jeshilta pra janë në rregull pse nuk i shqyrton? Shqyrto të lutem edhe ato. Wikipedia ca ua pranon redaktimet ca të tjerëve jo madje as redaktimet e mira si unë që i kam të jeshilta.--185.248.102.118 5 mars 2021 21:16 (CET)
Dëshiron akoma të shqyrtoshë këto gjashtë artikuj të përmendur? Çmimi Kadare,Ismail Kadare, Kohë për rrëfim, Ardian Vehbiu dhe Meshari? Janë redaktime të jeshilta--185.248.102.118 7 mars 2021 19:41 (CET)

Republikat e Rusisë[Redakto nëpërmjet kodit]

Republika e Krimesë (pas Hanllëkun e Krimesë dhe Krimea ukrainasë) është republika e fundit te Rusisë.--Saklanan gerçekler (diskutimet) 18 nëntor 2020 14:30 (CET)

Republika e Krimesë u bë republikë pas ngjarjeve të vitit 2014. Jam duke krijuar artikuj rreth kësaj (të gjitha republikat me rend) dhe do ta krijoj më vonë këtë artikull. Qendrimi15 (diskutimet) 18 nëntor 14:36 (CEST)
Po në lidhje me hanllëkët (hanatet) si Hanllëku e Krimesë?--Lojl (diskutimet) 18 nëntor 2020 17:28 (CET)
E ke fjalën për të krijuar artikuj rreth hanallëkëve? Tani jam duke “rikrijuar” artikuj rreth republikave ruse. Më vonë do të krijoj artikuj rreth hanallëkëve. Qendrimi15 (diskutimet) 18 nëntor 17:56 (CEST)
Shqyrto të lutem edhe hanllëqet e mia.--185.106.120.141 19 nëntor 2020 20:18 (CET)
Do aprovosh mo lla edhe hanllëqet redaktimet e mia, se pastaj po vinë ca 112132 e ca 20192i3 e ca 2B0Z:CLAH:AË78 dhe po vandalizojnë për shtatë palë qejfe.--185.106.120.141 22 nëntor 2020 20:00 (CET)
Përse po i lë qëllimisht disa artikuj pa i shqyrtuar? Unë kam derdhur djersë për të gjithë artikujt.--185.106.120.141 23 nëntor 2020 15:33 (CET)

Sulltanët e Perandorisë Osmane[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju keni përfunduar disa artikuj. Por dy artikuj mungojnë në Stampa:Sulltanët e Perandorisë Osmane: Bajaziti I dhe Mehmeti VI. Abdylmexhiti II është shumë i shkurtër.--2003:E6:2F2B:8E00:B96D:C1CC:11D4:32F1 26 nëntor 2020 06:29 (CET)

Tani jam duke “rikrijuar” artikuj rreth republikave ruse. Më vonë do të krijoj rreth sulltanëve osman. Qendrimi15 (diskutimet) 26 nëntor 2020 18:17 (CEST)
Doni te zmadhoni artikujt e shqiptareve Ahmet Izet Pasha dhe Ahmet Myftar Pasha?--2003:E6:2F39:A600:FD1F:4327:C12B:A608 4 janar 2021 15:16 (CET)

Artikuj që mungojnë[Redakto nëpërmjet kodit]

Edhe artikujt Hixhazi (Hejaz) dhe Nexhdi (Najd) mungon.--2003:E6:2F39:A600:BD32:DD60:C54:6F29 15 janar 2021 04:02 (CET)

Do ta bëj këtë më vonë. Qendrimi15 (diskutimet) 15 janar 2021 15:56 (CEST)
Artikujt e rëndësishëm Organizata Çlirimtare e Palestinës (PLO), Fatah, Hizbullah dhe Lufta çlirimtare turke mungojnë për Palestina (Jeruzalem) dhe Palestina (shtet).--93.218.111.108 6 shkurt 2021 16:30 (CET)
Dy artikujt mbi Palestinën ekzistojnë, por janë shumë të shkurtër.--2003:E6:2F39:A600:688F:4ECD:207A:876C 9 shkurt 2021 18:48 (CET)
Cilat janë ato? Më tregoni dhe do të mundohem të përmisoj. Qendrimi15 (diskutimet) 9 shkurt 2021 18:58 (CEST)
Ata katër artikuj të përmendur me të kuqe mungojnë, por janë të rëndësishëm. Palestina dhe Shteti i Palestinës jane shume te shkurtra. Fatahu dhe Organizata Çlirimtare e Palestinës janë në artikullin Mahmud Abas.--2003:E6:2F39:A600:F15B:709:BEB0:FDC1 10 shkurt 2021 11:01 (CET)
Shumë faleminderit. A jeni ende duke krijuar katër artikujt?--2003:E6:2F39:A600:F90C:6822:37FA:1110 11 shkurt 2021 23:09 (CET)
Tani kam përmisuar disa artikuj (shihni kontributet e mia), nesër in shaa Allah do të krijoj artikuj me të kuqe. Qendrimi15 (diskutimet) 11 shkurt 2021 23:16 (CEST)
Shume shume faleminderit vella. Artikujt te permendur gjithashtu jane Gamal Abdel Naser dhe Abdel Fetah es-Sisi (president i njohur i Egjiptit), Ali Hamenei (Irani), Abdullahu II (mbreti nga Jordania) dhe Muhammedi VI (Maroku).--2003:E6:2F39:A600:9C97:52C0:D50E:2B76 14 shkurt 2021 14:16 (CET)
S'ka gjë, për çdo artikuj që mungojnë dhe dëshiron të krijohen, më shëno këtu ose nëse mundesh, krioji ti dhe pastaj do ti kontrolloj. Qendrimi15 (diskutimet) 14 shkurt 2021 15:50 (CEST)
Ato të fundit janë ose të rëndësishme ose aktuale. Padyshim, ju mund të përktheni më mirë se unë. Flm. --2003:E6:2F39:A600:9C97:52C0:D50E:2B76 14 shkurt 2021 16:36 (CET)
Faleminderit shume. Mungon Kampet e përqendrimit Sinkiang për Ujgurët dhe MyslimanëtSinkiang (en:Xinjiang internment camps). Artikujt Përndjekja e myslimanëve dhe Islamofobia janë shumë shkurtër.--2003:E6:2F0F:D400:B466:FA64:94E6:318F 22 shkurt 2021 17:39 (CET)
Njëherë jam duke rikrijuar artikuj rreth kryeministrave të Suedisë pasi qenkan shumë të shkurtëra dhe pastaj do t'i shikoj këto artikuj që i përmende. Do të marr kohë shumë, por ndoshta nuk e ke problem. Qendrimi15 (diskutimet) 22 shkurt 2021 17:58 (CEST)
Artikujt Edreneja, Ankaraja dhe Izmiri gjithashtu janë shumë të shkurtër.--2003:E6:2F0F:D400:B466:FA64:94E6:318F 22 shkurt 2021 18:09 (CET)
Dëshiron akoma të bësh këto gjashtë artikuj të përmendur më lart?--2003:E6:2F01:AA00:705F:C3A0:B2A:99F8 4 mars 2021 21:44 (CET)
Jam duke krijuar kampet e përqëndrimit Xinjiang. Më falni që nuk munda më herët pasi ishte duke rikrijuar artikuj rreth Kryeministrave të Suedisë. Qendrimi15 (diskutimet) 5 mars 2021 20:13 (CEST)
Sidoqoftë shumë faleminderit! Dëshironi të zgjeroni ose rikrijoni artikujt e tjerë?--2003:E6:2F01:AA00:4D47:25BD:DCAD:2A5D 5 mars 2021 22:57 (CET)
Dhe shqyrtimi redaktime te mia?--2003:E6:2F01:AA00:7D8C:A189:EB40:9850 8 mars 2021 21:04 (CET)
Faleminderimit per artikullin Zeqati i fitrit. Artikujt Bursa dhe Kajseriu (kryeqytete i shqiptarët në Turqi) jane shume shkurter. Erzurumi, Gaziantepi, Dijarbakëri/Dijarbakri dhe Ballëkesiri mungojne.--2003:E6:2F22:B00:F5A3:FD47:B6DD:534F 20 mars 2021 12:41 (CET)
Flm. Mungojnë 12 imamllarë sipas imametit te Bektashizmit, Alevizmit dhe Islamit Shiit. Ekzistojnë vetëm artikujt Aliu, Abaz Aliu, Hyseni, Hasani, Muhamed Bakir, Xhafer Sadik dhe Zejn el-Abidin nga Ehli Bejt. Ata janë shumë të shkurtër. Musa el-Qazim, Ali er-Riza, Muhamed el-Xhevad, Ali el-Hadi, Hasan el-Askeri dhe Muhamed el-Mehdiu mungojne. Po?--2003:E6:2F22:B00:9D44:B0B6:2A27:E817 29 mars 2021 18:04 (CEST)
O jo?--2003:E6:2F22:B00:A877:D86F:47F6:29CF 4 prill 2021 12:55 (CEST)
Më falni për vonesën. Poashtu më falni mundeni ndonjë artikull tjetër, nëse nuk ka ndonjë problem? Qendrimi15 (diskutimet) 4 prill 2021 17:06 (CEST)
Po? Edhe artikulli ejaleti/ejalet gjithashtu mungon. Vilajeti është shumë shkurter.--2003:E6:2F22:B00:9892:5A9F:494A:F1B7 26 prill 2021 15:28 (CEST)

Ju lutem shqzrtoni faqen Adem Kastrati[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Qendrim, më falni shumë shumë shumë që po ju pengoj, ju lutna ta shqyrtoni faqen Adem Kastrati, si dhe kur ka raste të tilla të redaktuara qoft nga unë apo nga të tjerët ju lutna ta shqyrtoni. Në qofse ka ndonjë gabim ju mundeni lirisht që ta përmirësoni , nëse do e kishit bërë do isha i gëzuar shumë. Mirëbeqim nga Kumanova!

Një pyetje, është ky piktor ende gjallë apo ka vdekur? Pasi që duhet t'i shtosh edhe kategoritë kur ka lindur dhe kur ka vdekur (nëse ka vdekur). Qendrimi15 (diskutimet) 20 dhjetor 2020 14:55 (CEST)

Qendrim po e vërtetë është që AK vdiq në vitin 2000, por ju lutna kur bëhet ndonjë redaktim të kësaj faqeje ju lutna shqyrtoni

Përshëndetje Qendrim, shpresoj që jeni mirë. Ju lutem shqyrtojeni sërish faqen Adem Kastrati sepse vepra Krushqit në dimër ishte grisur.

Pershendetje edhe juve, ndryshimin e fundit tuajin e paska shqyrtuar Përdoruesi:Olsi. Qendrimi15 (diskutimet) 27 dhjetor 2020 18:14 (CEST)

Përshëndetje Qendrim së pari ju uroj që të keni shëndet, dhe për shumë vjet viti i ri, ju lutem për hirë të zotit ta shqyrtoni faqen e Adem Kastratit, sepse bëra ca redaktime duke shtuar ca informacione të tjera, si dhe ca gabime drejtshkrimore përmirësova, besa më nuk do e redaktojë se ka informacione mjaftueshme nëse ka gabime mundeni ju ta rregulloni lirisht. Une rregullova gabimet qe kishin bere duke i permisuar

Yes check.svg U bë!, mundeni edhe ju të përmisoni nëse ka gabime drejtëshkrimore. Sa i përket informacioneve, mendoj që ka mjaft. Ju uroj shëndet edhe juve. Zoti ju ruajtë. Qendrimi15 (diskutimet) 2 janar 2021 19:51 (CEST)
Ju faliminderit shume @Qendrim, Zoti ju shperblefte me tere te mirat, me falni qe po ju bezdis Shkupi Kumanova 1234
S'ka gjë, mund të pyesni për çdo gjë :) Qendrimi15 (diskutimet) 2 janar 2021 20:04 (CEST)

Medalje[Redakto nëpërmjet kodit]

New Barnstar.png Medalje
Për punën e mirë që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Berishasinan (diskutimet) 11 janar 2021 22:15 (CET)

Adem Kastrati[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Qendrim, e di që shumë herë iu kam shkruar. E di që shumë shpejt kaluan prej 2 janarit redaktimi i im afro 20 ditësh por ashtu nuk ndodhi që të vazhdoj edhe më tej, unë sot nuk bëra asnjë redaktim për besë por wikipedia commons mi kishte fshirë të gjithë fotografitë që i kisha vendosur afro 1 muaj, nëse keni mundësi (dosadno iu kam bërë, ne themi kështu në Maqedoni kur bezdisim diçka) që ta shqyrtoni dhe besoj që të jetë për herë të fundit, wikimedia commons e mallkuar qoftë që i heqi fotografitë. Unë më nuk do vendos më fotografitë sepse vendos ato pas 1 jave apo 2 javeje po i heqin, kështu që vetëm fotografinë e Adem Kastratit dhe pikturën Magja do e lë sikur siq ishte më parë këto le të mjaftojnë ato, shumë herë e vendosa fotografitë i heqën kështu që gabimi im nuk është. Ju uroj që të keni shëndet për vete si dh familjen e juaj, faliminderit për mirëkuptimin! (A.Saiti (diskutimet) 18 janar 2021 12:56 (CET))

E shqyrtova, e di se si ndieni sepse edhe unë kam krijuar një foto dhe shtova në një artikull, por u fshi për shkak “copyright” (një gjë që nuk mund ta kuptoj). Qendrimi15 (diskutimet) 18 janar 2021 17:52 (CEST)
Ju faliminderit shumë, por besoj këto fotografi së paku 2 le të mbesin. Ju uroj shëndet dhe ju rujt zoti (A.Saiti (diskutimet) 18 janar 2021 17:54 (CET)) A.Saiti (diskutimet) 18 janar 2021 17:54 (CET)
Artikulli kur krijohet të gjtha fotot mbetën, por nëse ndokush nga Wikimedia Commons e fshinë foton, fotoja nga artikulli fshihet automatikisht. Qendrimi15 (diskutimet) 18 janar 2021 18:00 (CEST)

Tungjatjeta, a mundeni te vleresoni a janë të mira redaktimet e mia?

Qëndrim vëllai, faleminderit për vlerësimin e artikullit letërsia shqipe por Ikranjani e prishi vlerësimin tënd duke keqpërdorur veglat e redaktorit Shiko. Mund ta vlerësosh prapë të lutem shumë?

Ja një karamele për ty[Redakto nëpërmjet kodit]

Karamele "Zana".jpg Karamele "Zana"
Merre një karamele.

--185.248.102.118 8 mars 2021 14:34 (CET)

Faleminderit :) Qendrimi15 (diskutimet) 8 mars 2021 14:39 (CET)
Ja edhe një tjetër që të kesh më shumë fuqi për të shqyrtuar redaktimet e MIrA
Karamele "Zana".jpg Karamele "Zana"
Merre një karamele.

--185.248.102.118 8 mars 2021 15:42 (CET)

Kam edhe ca redaktime për t'u shqyrtuar please!--185.248.102.118 9 mars 2021 18:12 (CET)
Shqyrtim të artikujve me mbi +1000 ju lutem. Nuk ecim para pa i mbyllur llogaritë me të shkuarën.--185.248.102.118 11 mars 2021 20:46 (CET)
Më falni nuk po kuptoj, cila janë këto artikuj me mbi +1000? Qendrimi15 (diskutimet) 11 mars 2021 20:57 (CET)
Artikuj me ndryshime të jeshilta mbi 1000 Kilobyte. Ja tek Rexhep Qosja kam shtuar redaktime të jeshiltra (+1899), Meshari kam shtuar (+2200) Kb të jeshiltë, tek Çmimi Kadare mbi (+3000) të jeshiltë [2], tek Ismail Kadare (+6000) të jeshiltë por nuk shqyrtohen.--185.248.102.118 11 mars 2021 21:05 (CET)
Të lutem shqyrtoji të gjithë redaktimet kryesore të miat. Nëse Ikranjani i keqpërdor veglat për t'i anuluar shqyrtimet siç bëri tek artikulli Stalinit (Kasëm Trebeshina) 5 minuta pas shqyrtimit tënd, do të kem një argument më shumë për administratorët që ta bllokojnë si abuzues.--185.248.102.118 11 mars 2021 21:13 (CET)
I nderuar Qëndrimi, mos i beso fjalëve të mia apo të Ikranjanit por shiko redaktimet e mia të jeshilta dhe bindu vetë cili nga ne flet të vërtetën, unë apo Ikranjan abuzuesi, i cili për herë të dytë brenda disa minutave e zhbëri shqyrtimin tënd tek Stalinit (Kasëm Trebeshina). Ka disa ditë që me IP e tij anonime zhbën çdo redaktim timin pozitiv dhe pastaj e shqyrton me account të tij, ndërsa unë nuk i shqyrtoj dot redaktimet e mia. Unë vë bast se po t'i shqyrtosh artikujt e mi, ai do t'i zhbëjë shqyrtimet. Ta provojmë a kam të drejtë?--185.248.102.118 11 mars 2021 21:30 (CET)
Mund të shqyrtosh artikujt e mi?--185.248.102.118 12 mars 2021 15:23 (CET)
Hajde Pukë, shqyrto redaktimet ime, se shkova.--185.248.102.118 12 mars 2021 18:37 (CET)
Ndoshta e ke vërejtur se sa herë po i pranoj një artikull tëndin si artikullin Fatos Lubonja, përdoruesi tjetër Ikranjani po i ndryshon prapë, kështu unë të thashë që unë më nuk i pranoj artikuj ku ka konflikt. Faleminderit për mirëkuptim.Qendrimi15 (diskutimet) 12 mars 2021 18:47 (CET)

Kujdes[Redakto nëpërmjet kodit]

Kujdes se çfarë ndryshime po pranon te lutem. Paske pranuar për shembull këtë editim me të cilin u shtua artikullit një emër ("Xhovan Pali"), emër ky i shpikur tërësisht vetë nga autori. Nuk figurohet kurrkund, ja krahaso, pra nuk mbështetet fare mbi asnjë burim.

Është vetëm një shembull nga shumë tjerë. Në fund, Wikipedies i dëmtohet besueshmëria me raste të tilla të shumta. Po të shkruaj ty sepse këtë gjë tashmë kam vërejtur disa herë dhe bëhet shumë problem pastaj, me vështirësi dallohet se çka duhet hequr/çka jo.

Sidomos dua të të vë në dijeni se ka përdorues keqdashës përreth nesh, që synojnë pikërisht këtë. Mjafton t'i hidhesh një sy historikut përkatës ku mund të gjesh llogaritë që redaktuan kohët e fundit, dhe rezulton se krejt janë bllokuar për arësye.

Të falenderoj për mirëkuptimin. Shumë nderime.--Hyllvegu (diskutimet) 8 mars 2021 22:49 (CET)

Faleminderit për paralajmërim, por e kam një pyetje nëse dikush ndryshon emrin e artikullin siç përmende artikullin e Gjon Palit II, kam provuar në disa artikuj t'i Kthej ndryshimet (dmth të mos ia pranoj). A nuk ka ndonjë opsion për këtë? Qendrimi15 (diskutimet) 9 mars 2021 16:38 (CET)
Fatkeqsisht jo. Siç mësoja deri më tani, duhet të veprojë një administrues për t'i kthyer zhvendosjet e titujve. Ndoshta mund të na sqarojë Klein Muçi diçka më tepër mbi këtë. Sepse ka disa artikuj të zhvendosur nga një përdorues vandal në menyrë të qëllimshme/vazhdueshme (siç janë posaçërisht artikujt për papat Xhovan Pali I më parë Papa Gjon Pali I, apo Xhovani I më parë Papa Gjoni I edhe shum të tjere). Një zgjidhje për t'u parandaluar diçka të till sipas meje do të ishte që: mundësinë e zhvendosjes t'i japim vetëm kontrolluesve....--Hyllvegu (diskutimet) 17 mars 2021 22:40 (CET)
Nëse s'gabohem, ashtu është. Zhvendosjen s'mund ta bëjë kushdo. Në të shkuarën, kur Bato ishte aktiv si administrator, ka pasur një fushatë për të ndryshuar privilegjet e anëtarëve dhe mënyrat si merren ato (më së shumti për të rregulluar problemin e kontrollimeve që ngel gjithnjë pa u bërë nga ndokush edhe pse de jure kemi shumë kontrollues) por fatkeqësisht, si shumë projekte të tjera, për mungesë vullnetarësh, dhe ai u la në mes si projekt me ikjen e Batos. :/ - Klein Muçi (diskutimet) 17 mars 2021 23:41 (CET)

Kujdes 2.0[Redakto nëpërmjet kodit]

Po perseris apelin per kujdes qe te ka bere Hyllvegu, ndryshimet qe nje IP me lart te kerkon te pranosh jane pjese e nje vale sulmesh te asaj qe me shume gjase eshte nje perdorues i bllokuar. Derisa te kthehen ne aktivitet administratoret, mos u genje nga pluset apo redaktimet e jeshilta, sasia nuk perben cilesi. Flm --Ikranjani (diskutimet) 11 mars 2021 21:20 (CET)

Ajo çfarë thotë Ikranjani është e pavërtetë. Ikranjani është një abuzues, i cili vepron në Wikipedia si Mafia Kalabreze duke bllokuar redaktimin e artikujve për të mos shtuar burime të reja. Këtë javë që redaktoj këtu, Ikranjani ca me accountin e tij, e më shumë me IP anonime, ka zhbërë çdo redaktim timin të jeshiltë dhe e ka mbushur Wikin me redaktime të kuqe. Pasi nuk më ndalon dot, përpiqet të më sulmojë personalisht për të më diskredituar sepse paraqes rrezik për monopolin e tij mbi artikujt.--185.248.102.118 11 mars 2021 21:26 (CET)
Jam duke i shqyrtuar të gjithë aritkuj tuaj por edhe të tjerëve, por nuk po mundem t'i pranoj të gjitha dhe po mendoj që i rregulloni më vonë ashtu siç duhet. Tani më kujtua tek artikulli Meshari ka pasur konflikte dhe nuk pranoj më artikuj që ka ndryshime të shumta brenda ditës. Po ashtu kontrollo edhe një herë redaktimet tuaja 185.248.102.118.Qendrimi15 (diskutimet) 11 mars 2021 21:33 (CET)
Flm per maturine tende. Kontrolloji mire redaktimet te historiku i artikujve dhe do te veresh rikthime te gjendjeve qe kane bere perdorues dhe ip te bllokuar me perpara, ironikisht ne po te njejtet artikuj, per po te njejtat versione te artikujve. Quhet Wikipedia:POV-PUSH dhe prirja per te ngulur kembe vetem tek e vetja Wikipedia:Truth. Ndaj dhe do e kene bllokuar me perpara. --Ikranjani (diskutimet) 11 mars 2021 21:37 (CET)
Nuk lejon Ikranjani të rregullohet asgjë, sepse ka vendour monopol mbi artikuj. Epo mirë, tani ia dhe Ikranjanit edhe një mënyrë për të bllokuar redaktimet e të tjerëve, të shkaktoj luftëra nëpër artikuj që të mos shqyrtohen kundërshtarët, ndërsa ai shqyrton çfarë të dojë. Gjithsesi redaktimet e mia merrini ose lërini, unë nuk rregulloj më ndonjë gjë por do i mbroj deri në fund. Tani për tani nuk kam asnjë motiv për të kontribuar më shumë, pa u pranuar kontributet e mia në këta artikuj.--185.248.102.118 11 mars 2021 21:40 (CET)
Në fakt me sa shoh, Ikranjani është goxha hipokrit. Nëse shikon historikun e redaktimeve, ai është që i ka kthyer i pari artikujt në gjendje të vjetëruara të cilat pas ca investigimeve e kupton se u përkasin përdoruesve të bllokuar. Ashtu si ca përdorues të bllokuar, Ikranjani kërkon të hiqet mbrojtja tek Kasëm Trebeshina dhe të imponojë një version whitewashed të biografisë, siç paskan preferuar edhe ca përdorues të mëparshëm të bllokuar. Mbase për këtë arsye Olsi e injoroi dhe nuk ia hoqi mbrojtjen. Hmm--185.248.102.118 11 mars 2021 21:43 (CET)
Kontrollo artikuj Mitrush Kuteli dhe Ernest Koliqi, do t'i pranoj nêse i shikon me kujdes dhe i pêrmison. Dhe vërejta vend të fjalës ishte përdorë qe, të këshilloj para se të përdorësh ndonjë fjalë shiko fjalorin. Faleminderit për mirëkuptim. Qendrimi15 (diskutimet) 11 mars 2021 21:50 (CET)
Në fakt,Qe është veta e tretë, njëjës, Koha e Kryer e thjeshtë e foljes jam. Ishte është Koha e Pakryer. Të lutem shqyrto edhe artikullin Ismail Kadare i cili është i vandalizuar në mënyrë sadiste, sepse përdoruesi i bllokuar nga i cili rrjedh Ikranjani ka urrejtje patologjike ndaj Kadaresë për shkak se është Moli është antikomunist, nuk ka qenë themelues i sigurimit dhe nuk ka ekzekutuar armiq në emër të Partisë si ca disidentë të tjerë. Edhe Meshari dhe Mekami mendoj se ia vlen të shqyrtohet sepse i pari është libri i parë shqip dhe duhet të jemi tolerant, ndërsa i dyti qenka libër nazist antishqiptar dhe duhet ta dinë të gjithë--185.248.102.118 11 mars 2021 22:05 (CET)
Shih këtë Qëndrim, Ikranjani dhe ky përdorues i bllokuar bashkëndajnë tendencën për të bërë redaktime të kuqe tek artikulli Ismail Kadare. Rastësi? Hmm. Them të shqyrtohet ai artikull.--185.248.102.118 11 mars 2021 22:33 (CET)
Qëndrim, a mund t'i shqyrtosh ndryshimet që i kam bërë? Artikulli Stalinit (Kasëm Trebeshina), Mitrush Kuteli, Meshari, Në mesditë byroja politike u mblodh dhe Ismail Kadare? Tek artikulli i Kadaresë, Ikranjani bën të njëjtat redaktime të kuqe si përdoruesi i bllokuar Iskenderije para 2 vitesh. Duket se qenka zemëruar sepse prapë i anuloi ndryshimet që ti i shqyrtove tek Fatos Lubonja.--185.248.102.118 12 mars 2021 14:19 (CET)
Ikranjani sic te thashe me fakte te zbuluara mbreme qenka perdorues i bllokuar i cili edhe më parë paska shkaktuar konflikte me redaktime të kuqe, mbase dëshiron që ne përdoruesit IP të mos redaktojmë më që të mos ia cënojmë monopolin mbi artikujt. Nëse dëshiron që ai të ketë monopol mbi artikujt dhe përdoruesit tjerë të largohen thuaje, fare e thjeshtë.--185.248.102.118 12 mars 2021 18:57 (CET)
Unë dua që të gjithë përdoruesit e Wikipedias të kontribojnë aq sa kanë mundësi, por i urrej kur shoh konflikte rreth një artikulli (siq e përmenda) dhe nuk di se çfarë të bëj. Shpresoj që ndonjë përdorues tjetër si administratorët ta vërejnë këtë. Qendrimi15 (diskutimet) 12 mars 2021 19:11 (CET)
Unë nuk kontribuoj dot sa kam mundësi sepse që nga redaktimi i dytë tek Meshari po zhbëhem nga Ikranjani dhe IP-të e tij anonime me redaktime të kuqe. A e ke ditur ti që poezia e parë shqipe është tek Meshari dhe ajo është origjinale? Unë nuk e kam ditur dhe e shtova një referencë të re të dalë para një muaji, por Ikranjani nuk lejon ta fus në artikull. Siç doli Ikranjani ka ngjashmëri me përdoruesin e bllokuar Iskenderije, i cili pashtu ka qenë një zullumqar i dëmshëm. Është e qartë që ai përdorues ka privatizuar pronën publike në Wikipedia dhe nuk dëshiron që t'i shkelë kush në pronat e tij, prandaj shkakton konflikte që t'i largojë të tjerët dhe siç duket ia ka arritur sepse unë tani nuk dua më të redaktoj në Wikipedia. Të lumtë Ikranjani, ia arrite qëllimit që të mos redaktoj. Vetëm vazhdo me zhbërje dhe unë nuk do të mund të redaktoj më sepse Qëndrimi nuk shqyrton kontributet e mia të jeshilta.--185.248.102.118 12 mars 2021 19:35 (CET)
Pukë ore, shih çbëre duke mos pranuar që të shqyrtosh redaktimet pozitive të miat [3]. U nxit Ikranjani të bëjë redaktime super të kuqe :O. Tamam si përdoruesi i bllokuar Iskenderije 3 vite më parë! Qenka i rrezikshem ore ai capkeni.--185.248.102.118 12 mars 2021 20:08 (CET)
Vuaj nga depresioni dhe ju të dy, ti Qëndrim dhe Ikranjani ma keqësuat depresionin, ai me bllokimin e kontributeve të mia për 1 javë rrjesht, kurse ti me pasivitetin tënd. :'( --185.248.102.118 12 mars 2021 20:26 (CET)
Do shqyrtosh artikujt e mi të lutem?--185.248.102.118 12 mars 2021 20:39 (CET)

Një punë[Redakto nëpërmjet kodit]

Mendova që kleni miratoi ndryshimet por qenke ti. Lus që ti miratosh të gjithë.--185.248.103.164 13 mars 2021 22:32 (CET)

Lus që të miratosh prapë sa më shumë artikuj. Nuk ka më artikuj të rinj pa u miratuar të vjetrit që presin. Redaktorët duan respekt për punën e tyre.--185.248.103.164 14 mars 2021 18:56 (CET)

Lus për miratim të artikujve.--185.248.103.164 15 mars 2021 01:36 (CET)

Me sa po shoh të gjithë artikujt që po i redakton ka konflikt mes teje dhe dy përdoruesve tjerë. Unë të kam thënë që i kam pranuar disa artikuj, por prapë përdoruesit tjerë po i kthejnë artikullin e vjetër dhe unë nuk merrem më me këto konfliktes. Qfarë të bëjë unë në kësi rastesh, aman më ndihmo se nuk mundem më, Klein Muçi.
Kjo nuk të ndaloi të miratosh disa ndryshime vandale të IPs.--185.248.103.164 15 mars 2021 18:13 (CET)
Disa artikuj t'i kam pranuae si artikujt rreth universiteteve, por këto të tjera fatkeqësisht nuk di përse kemi konflikte, nëse ndryshimet janë të vogla dhe të sakta. Qendrimi15 (diskutimet) 15 mars 2021 19:19 (CET)
Thank you. Por tek artikujt me konflikte që thua ti, i ke pranuar disa herë redaktimet vandale të disa IPve, por jo redaktimet e mira që i mbrojnë ata nga vandallëku. :(--185.248.103.164 15 mars 2021 19:27 (CET)
No problem. Tek artikulli Stalinit i Kasëm Trebeshinës, nëse ky është poemë e vërtetë duhesh të shtosh burimin dhe nëse është i saktë, ma merr mendja që do ta pranojnë edhe përdoruesit e tjerë. Qendrimi15 (diskutimet) 15 mars 2021 19:32 (CET)
E ke në artikull. Lus që ta miratoni Mesharin, i cili po mbahet peng nga zelli komunist ose salafist.--185.248.103.164 15 mars 2021 19:47 (CET)
Lus që ta miratosh prapë Mesharin.--185.248.103.164 15 mars 2021 21:05 (CET)
E sheh? Unë ta pranova këtë artikullin 3-4 orë më parë, por prapë po i kthejnë artikujt. Kështu nuk di si t'ia bëj dhe kujt t'ia pranoj. Qendrimi15 (diskutimet) 15 mars 2021 23:41 (CET)
Ikranjani nuk është në konflikt vetëm me mua por edhe me ty dhe përdoruesit tjerë nëse i zhbën miratimet tua. Pra e sheh cili qenka përdoruesi problematik këtu? Ai që grindet me mua, me ty dhe me përdoruesit tjerë. Ikranjani i miraton vetë redaktimet e dëmshme, kurse mua më duhet ndihma yte për t'i miratuar redaktimet e mira.--185.248.103.164 15 mars 2021 23:46 (CET)
Shih se si Ikranjani është në luftë me redaktorë të shumtë. Nuk na zhbën vetëm mua dhe ty por edhe të tjerë Shih. Lus të miratosh prapë artikujt e mi sepse është duke i provokuar të gjithë redaktorët.--185.248.103.164 15 mars 2021 23:55 (CET)

?[Redakto nëpërmjet kodit]

-Баклава.jpg Bakllava
Urdhëro një copë bakllava.


[4][5] = ?????...

Një punë më cilësore, te lutem. Të uroj shumë dëfrim.--Hyllvegu (diskutimet) 15 mars 2021 21:49 (CET)

Nuk po kuptoj. Dikush ka ndryshuar artikullin apo çfarë. E dyta të lus nëse shikon tek Diskutimet e mia në lidhje me konfliktet mes Ikranjanit dhe 185.248.103.164 sepse nuk di çfarë të bëj. Qendrimi15 (diskutimet) 15 mars 2021 23:41 (CET)
Po, e ndreqa unë artikullin. Nejse.
Më fal, harrova të kthej përgjigje për këtë çështje (lartpërmendur). Do merrem së shpejti me këtë.--Hyllvegu (diskutimet) 16 mars 2021 01:30 (CET)