Jump to content

Përdoruesi diskutim:Berishasinan

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Berishasinan. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Arkivat e diskutimeve të kalueme
Arkivi 1 prej datës 25 maj 2019
Përshëndetje Berishasinan, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Olsi (diskutimet) 17 janar 2018 20:34 (CET)[përgjigjuni]

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Përshendetje i nderuar redaktor,

Ju lutem të na dergoni email në info@wikimediashqip.org me emrin dhe mbiemrin tuaj për të ju derguar mirënjohjen e kontributit tuaj në "Unë redaktoj Wikipedian".

Ju faleminderit.

Çdo të mirë, --Rinazh (diskutimet) 24 prill 2019 03:21 (CEST)[përgjigjuni]

@Sadsadas, qenke treguar më i shpejtë. Kontribute të mëdha në lidhje me faqet që lidhen me pandeminë që po kalojmë. Informimi është me rëndësi.

Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me shëndetësinë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 23 mars 2020 17:09 (CET)[përgjigjuni]

Faleminderit shumë! – Berishasinan (diskutimet) 23 mars 2020 19:31 (CET)[përgjigjuni]

Faleminderit për punën me riemërtimet në lidhje me COVID-19! Kisha ndërmend ta bëja unë një pjesë të nesërmen por me sa duket po e mbaron ti të gjithën sot. Të lutem, trego kujdes të veçantë me çështjen e kategorive. Duhen ndryshuar dhe kategoritë te artikujt pasi bëhet riemërtimi i faqes së kategorisë që procesi i kategorizimit të funksionojë. Shëno për grisje të gjitha faqet e vjetra që nuk duhen më në fund. - Klein Muçi (diskutimet) 5 prill 2020 12:59 (CEST)[përgjigjuni]

Done! – Berishasinan (diskutimet) 5 prill 2020 16:45 (CEST)[përgjigjuni]
Bakllava
Urdhëro një copë bakllava.


Pas punës me artikujt për pandeminë. –Klein Muçi (diskutimet) 6 prill 2020 14:11 (CEST)[përgjigjuni]

Duket e shijshme. Të falënderoj! – Berishasinan (diskutimet) 6 prill 2020 14:17 (CEST)[përgjigjuni]

Kërkesë për ndihmë me projektin Wikimedia CEE Spring 2020

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Në projektin Wikimedia CEE Spring 2020 - Crimean Tatar Ju kërkoj nga ju që të krijoni artikuj në gjuhën shqipe: en:1944 (song), en:Crimean Tatars, en:Crimean Khanate, en:Bakhchysarai. Faleminderit për kontributin tuaj! --Impro (diskutimet) 30 maj 2020 17:00 (CEST)[përgjigjuni]

Dedikuar artikujve për marrëdheniet diplomatike të Kosovës me shtetet e tjera.

Medalje
Për punën e mirë që po bën në lidhje me artikujt për Kosovën në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 17 qershor 2020 17:32 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit shumë! Është kënaqësi. – Berishasinan (diskutimet) 17 qershor 2020 17:33 (CEST)[përgjigjuni]

Dedikuar artikujve për marrëdheniet diplomatike të Shqipërisë me shtetet e tjera.

Medalje
Për punën e mirë që po bën në lidhje me artikujt për Shqipërinë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 21 qershor 2020 15:08 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit shumë! – Berishasinan (diskutimet) 21 qershor 2020 17:19 (CEST)[përgjigjuni]

Dedikuar artikujve për Festivalin Evropian të Këngës.

Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me muzikën në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 17 korrik 2020 13:35 (CEST)[përgjigjuni]

Të falënderoj për vlerësimin, është kënaqësi! – Berishasinan (diskutimet) 17 korrik 2020 13:37 (CEST)[përgjigjuni]

Ndihmë rreth artikujve japoneze

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, shikova disa artikuj rreth Japonisë, por shumica e burimeve që citohen shënojnë Error in Moduli:Citation... (njëra nga këta artikuj është ky). Ku është problemi? Qendrimi15 (diskutimet) 9 gusht 2020 01:18 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje @Qendrimi15, ky problem është në shumë artikuj, për të mos thënë te të gjithë.
Përdoruesi Klein Muçi merret me anën teknike dhe tani po merret me modulet e referimeve. Po bën disa rregullime, dhe për një kohë të shkurtër, besoj se do të jetë gjithçka në rregull. - Berishasinan (diskutimet) 9 gusht 2020 18:36 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit për përkthmin e Vlashnjës nga en-wiki. Po mendoja dhe unë ta përktheja. Gjithashtu, kam shkruar en:Romajë dhe en:Runik që mund të përkthehen.--Maleschreiber (diskutimet) 15 shtator 2020 01:51 (CEST)[përgjigjuni]

Artikujt tjerë i kanë gjegjëset në shqip. Thjesht s'kanë qenë të lidhur me artikuj përkatës. Dhe, Vlashnjën nuk e kam përkthyer unë, vetëm shtova pak informacion.– Berishasinan (diskutimet) 15 shtator 2020 15:49 (CEST)[përgjigjuni]

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj

[Redakto nëpërmjet kodit]
Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për krijimin e artikujve të rinj në Wikipedia-n shqip në vitin 2019 i jepet përdoruesit Berishasinan.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj
Çmimi për krijimin e artikujve të rinj


Ju falënderoj shumë! Ndihem shumë, shumë i lumtur që kam mundur ta ndihmoj komunitetin tonë. Është nder dhe kënaqësi! – Berishasinan (diskutimet) 15 shtator 2020 16:32 (CEST)[përgjigjuni]

We sent you an e-mail

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Berishasinan,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery (diskutimet) 25 shtator 2020 20:53 (CEST)[përgjigjuni]

@Berishasinan Qendrimi15, Përshëndetje, a doni të kontrolloni dhe rishikoni redaktorët e miqve tanë Eworg, Giaouad dhe Dilleq?--2003:E6:2F39:A600:74B1:B555:BBED:863C 11 janar 2021 21:38 (CET)[përgjigjuni]

Pa pergjigje?--2003:E6:2F39:A600:1568:ADCA:9E5C:536E 12 janar 2021 17:12 (CET)[përgjigjuni]

Kjo artikull është e sakte gjithashtu me Palestina dhe Shteti i Palestinës?--2003:E6:2F0F:D400:1530:F248:B0F3:543 25 shkurt 2021 21:28 (CET)[përgjigjuni]

Stampa për anime dhe manga

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, a ka mundësi të krijoni një stampë rreth anime dhe manga ngjajshëm si kjo? Qendrimi15 (diskutimet) 10 mars 2021 21:45 (CET)[përgjigjuni]

Help with a hoax article

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello :) Hope you're doing well today. I found you through the embassy. I'm looking through the list of list of hoaxes on the English Wikipedia to make sure hoax articles aren't present on some foreign language versions of Wikipedia. Through this searching, I found that the hoax article Hasan Masurica, which was deleted from the English Wikipedia due to it being a hoax in 2018 still exists here on the Albanian wiki (see the Articles for Deletion discussion). Since I don't speak Albanian, I'm asking you if you can please try to remove this article. Thanks! :) Wizzito (diskutimet) 23 maj 2021 21:06 (CEST)[përgjigjuni]

Hello @Wizzito,! Thank you very much for identifying this hoax article in our Wiki. I will make sure that this article will be removed. I already nominated the article for deletion. An administrator in this Wiki will be able to remove it soon. Thank you again! --Berishasinan (diskutimet) 23 maj 2021 22:49 (CEST)[përgjigjuni]

Thank you very much for the new article Gjeografia e Azerbajxhanit!

I will send the request for the creation of en:Ag Apolloni in Azerbaijani Wikipedia to users, so that it is translated and uploaded there. I will check on it myself, because, though I am Azetbaijani, my Azerbaijani is not that good.

Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 29 qershor 2021 10:53 (CEST)[përgjigjuni]

Hello.
I translated and uploaded the article az:Ag Apolloni in Azerbaijani Wikipedia. You can check it. I also added this article in the translation request pages in numerous Wikipedias via the Wikidata page Q13308814. To my surprise and delight, one article szl:Ag Apolloni has been translated and uploaded by a user in Silesian Wikipedia, which is a small and inactive Wikipedia. Hopefully more articles will follow in the other Wikipedias. However, some of the translation request pages are in Wikipedias that are small and not active, with few users and administrators. Indeed, some of these pages have not been touched for years, until I put my translation requests in them! So if you want an article created in other Wikipedias, add a translation request, or to ask a user or administrator especially in the small Wikipedias, for a quicker and successfull result.
Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 2 korrik 2021 23:32 (CEST)[përgjigjuni]
They have just erased the Wikipedia article. It barely lasted a few minutes. :( My Azerbaijani language skills are not up to the criteria, as I have feared. Their reason for erasing it was due to machine translation, even though I had translated the article myself. Now that I am discouraged, could you ask the persons who erased it for a translation? Multituberculata (diskutimet) 2 korrik 2021 23:47 (CEST)[përgjigjuni]
Hello.
I have asked the same user who has erased the article in Azerbaijani Wikipedia, to recreate it by giving the English and Turkish versions of the article. Hopefully he might reply and pick it up, or at least reply and give an advice.
Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 3 korrik 2021 22:45 (CEST)[përgjigjuni]

Keshtu pleqnohet?

[Redakto nëpërmjet kodit]

Miremengjes Sinan, po shoh qe i ke dhene vetes lirine te ndash te tjera dava, po pse, me pune qe nuk te perkasin u dashka te merresh pasi nuk ia del nje tjeter pune qe s'ia ke haberin? --Ikranjani (diskutimet) 23 korrik 2021 09:28 (CEST)[përgjigjuni]

Ti po mundohesh të sjellësh probleme në komunitet. Kush je ti që të merresh me problemin e mbiemrit të dikujt tjetër? Je paguar që ta hapësh këtë mesele? Nëse vërtet je ai që po mendoj unë dhe të tjerë në komunitet, duhet të bllokohesh sa më shpejt. Kemi pleqnuar mesele edhe më herët dhe e dimë të gjithë se si ka ardhur deri te përfundimi... Të lus që të mos shkaktosh telashe, merru me punët e tua, këqyr krijo/përmirëso artikuj e ji më pak i frustruar! --Berishasinan (diskutimet) 23 korrik 2021 13:02 (CEST)[përgjigjuni]
I nderuar Sinan, po ta shohesh historine e editimeve te mija, te njejten gje bera edhe per gazetarin Ben Andoni, i cili po te rrefej se e pata per habine se si nje qe ne dukje ka mbiemer ortodoks mund te kishte interes per te perkthyer nje shkrimtar boshnjak (Dervishi dhe vdekja te Selimoviqit). Dhe pasi m'u zbardh identiteti i vertete i tij, ne komunikim me miq m'thane qe nje tjeter hyzmeqar i kultures shqiptare - por ne Ks - ka te njejtin fenomen, emer per publikun, por identitet tjeter. Dhe thjesht kaq. Editova artikullin me gjuhe neutrale dhe me referime, sic i ka hije wikipedias. Ta shpreha edhe te faqja e diskutimeve, nese do mund te diskutojme menyren si serviret ai informacion, por mos na fyej inteligjencen duke thene se eshte i rreme kur disa gjera dihen boterisht. Se si informacioni i referencuar perben telash, apo hapje meseleje, kjo mund te vije vetem nga mizat nen kesule qe keni ju vete, qe si duket jeni i perfshire - pra kujdes edhe ju vete konfliktin e interesit - ta mbroni pseudonimin. Une editoj per gjerat qe di dhe mund te referencohen, sic edhe mund te shohesh - po e perseris - ne historine e editimeve te mija. Te pershendes, dhe te lutem zbute tonin predikues --Ikranjani (diskutimet) 23 korrik 2021 14:33 (CEST)[përgjigjuni]
Përsëri i nderuar, sado që të mundohesh për këtë gjë, personi në fjalë e ka emrin personal njësoj sikurse në dokumente zyrtare të Republikës së Kosovës. Ligjet në Kosovë lejojnë ndërrimin e emrit personal (ku përfshihet emri dhe mbiemri i individit). Kjo gjë nuk ka të bëjë aspak me thyerjen e rregullave të Wikipedias apo të ndonjë komuniteti tjetër. Te referimi që ke vënë ti, duket qartë se ai që ka parashtruar këtë temë, ka konflikt me Apollonët për arsye të tjera dhe është ngjitur pas mbiemrit të tyre si shkas për t'i nxjerrë poshtë të njëjtët. Ka mjaft njerëz në Kosovë që kanë ndërruar emrat e mbiemrat e tyre. Kjo është çështje dëshire! Sa i përket asaj se unë paskam konflikt interesi, unë jam një redaktor në Wikipedia prej më shumë se dy vjetësh dhe përveç kësaj jam edhe kontrollues. Unë pashë rastësisht diskutimin te artikulli në fjalë dhe mora pjesë aty. Nuk i njoh personalisht asnjërin prej Apollonëve. Kalofsh mirë dhe shkoju gjërave ngadalë! --Berishasinan (diskutimet) 23 korrik 2021 15:18 (CEST)[përgjigjuni]

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj

[Redakto nëpërmjet kodit]
Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për krijimin e artikujve të rinj në Wikipedia-n shqip në vitin 2020 i jepet përdoruesit Berishasinan.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj
Çmimi për krijimin e artikujve të rinj


Ju falënderoj shumë! -Berishasinan (diskutimet) 15 shtator 2021 11:55 (CEST)[përgjigjuni]

Çmimi për redaktimin e artikujve

[Redakto nëpërmjet kodit]
Çmimi i dytë
Çmimi i dytë
Çmimi i dytë për redaktimin e artikujve në Wikipedia-n shqip në vitin 2020 i jepet përdoruesit Berishasinan.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për redaktimin e artikujve
Çmimi për redaktimin e artikujve


Faleminderit! -Berishasinan (diskutimet) 15 shtator 2021 11:56 (CEST)[përgjigjuni]

Enabling Section Translation on Albanian Wikipedia

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi Berishasinan,

I am Uzoma, the Community Relations Specialist supporting the Language team; nice to meet you.

I am reaching out to you because the Language team plan to improve the mobile translation experience with Section Translation enablement in Albanian Wikipedia. Since you are an active member of the Albanian Wikipedia community and Klein Muçi pinged you as someone who uses the content translation tool, I will request that you please try the tool and provide any feedback.

Section Translation extends the capabilities of Content Translation to support mobile devices. On mobile, the tool will:

  • Guide you to translate one section at a time to expand existing articles or create new ones.
  • Make it easy to transfer knowledge across languages anytime from your mobile device.

Albanian Wikipedia seems an ideal candidate to enjoy this new tool because data shows significant mobile editing activity. Our plan is to enable the Section Translation tool on Albanian Wikipedia in the coming weeks if we get feedback from your community.

I have also made the announcement in the Albanian village pump. I will appreciate your help in spreading the word to Albanian Wikipedia contributors to try the tool and provide feedback.

Thanks, and we look forward to your response.

Best regards,

UOzurumba (WMF) (diskutimet) 25 nëntor 2021 01:46 (CET)[përgjigjuni]

I nderuar zoti Berishasinan! Une jam nje vaje 11 vjecare nga Kosova gjithashtu,dhe jam kureshtare se pse nxorren emrin tuaj kur u regjishtrova ne Wikipedia .Thjesht mendova se mos ju jeni ndonje anetar i rregullt dhe besnik i Wikipedias.E dhe nje here me falni per shqetesimin .

Pyetje nga Skerdisulovari nëpërmjet panelit të ndihmës (5 janar 2022 20:17)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje.

Une jam Skerdi, i biri i piktorit Isuf Sulovari. Ka nje faqe ne Wikipedian Shqiptare per babain, e cila ka nevoje per redaktim dhe plotesim informacioni. Gjithashtu do te ishte mire te hidheshin dhe disa foto. Ka disa perpjekje per korrigjime nga nje miku im por dhe nje nga profili im. Cfare duhet te bej?

Faleminderit, Me respekt, Skerdi SULOVARI --Skerdisulovari (diskutimet) 5 janar 2022 20:17 (CET)[përgjigjuni]

Pyetje nga Lisian84 nëpërmjet panelit të ndihmës (19 janar 2022 21:19)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Mirembrema. Bëra një redaktim dhe doja të dija si dhe kur publikohet në faqen kryesore. Mundet te me ndihmoni? Faleminderit. --Lisian84 (diskutimet) 19 janar 2022 21:19 (CET)[përgjigjuni]

Pyetje nga Bard Books nëpërmjet panelit të ndihmës (31 janar 2022 13:05)

[Redakto nëpërmjet kodit]

PERSHEDENTJE! per shkak qe wikipedia (faqja shqip) e Ag Apollonit po sulmohet shpesh,ju lutemi qe informatat e sakta t'i merrni nga shtepia botuese BARD BOOKS, e cila mund t'ju pajise me dokumente mbi biografine dhe krijimtarine e autorit, meqe ka ekskluzivitetin e botimit te vepres se tij. Prandaj, per gjithcka (edhe per dokumentet origjinale), ju lutem shkruajini redaksise: bardbooks21@gmail.com ose menaxherit editorial sherifluzha@hotmail.com apo edhe Ag Apollonit ne adresen e tij zyrtare. suksese! bb --Bard Books (diskutimet) 31 janar 2022 13:05 (CET)[përgjigjuni]

Stefania Turkewich

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Berishasinan, When you have time, could you take a look at the English article: en: Stefania Turkewich? Stefania was the first woman composer of classical music in Ukraine. If the article interests you, could you give it a start in the Albanian Wikipedia with an introductory paragraph, for Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2022? Nicola Mitchell (diskutimet) 12 shkurt 2022 21:58 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje, ju bëni përkthime mjaft të mira. A doni ta përktheni artikullin Qeveria jugosllave në mërgim (en:Yugoslav government-in-exile), Zgjedhjet vendore në Kosovë 2019 (en:2019 Kosovan local elections), Zgjedhjet vendore në Kosovë 2023 (en:2023 Kosovan local elections), Zgjedhjet parlamentare në Turqi, 2023 (en:2023 Turkish general election), Korpusi I (en:I Corps (Ottoman Empire)), Nikolla Musulin (en:Nikola Musulin), Anastas Bocariq (en:Anastas Bocarić), Gjorgje Lobaçev (en:Đorđe Lobačev), Nikolla Vuliq (en:Nikola Vulić), qemer (en:Vault (architecture)), dajre (en:Tambour), qeska (en:Sachet), tavë (en:Casserole), dyshek (en:Mattress), papuçe (en:Bootee, nishan (en:Nevus), Arshik (en:Ashik), Jezidët (en:Yazidis), Stefan Marinoviq (en:Stefan Marinović (printer)), Ali Pascha von Janina (en:Ali Pascha von Janina), The Lion of Yanina (en:The Lion of Yanina), Naselica (en:Neapoli, Kozani), Beteja e Devesë (en:Battle of the Camel), Beteja e Zinxhirëve (en:Battle of Chains), Teqeja e Baba Aliut (en:Teqe of Baba Ali), Teqeja e Baba Isufit (en:Teqe of Bllaca), Xhamia Roka (en:Rokka Mosque), Xhamia e Faik Pashës (en:Faik Pasha Mosque), Xhamia e Sulltan Mehmetit (en:Sultan Mehmed Mosque, Arta), Xhamia Kurshumli (en:Kursum Mosque, Kastoria), Xhamia e Re (Vodenë) (en:Yeni Mosque, Edessa), Xhamia e Muharrem Pashës (en:Elassona Mosque), Xhamia e Bajraklisë (en:Bayrakli Mosque, Larissa), Xhamia e Re (Larisa) (en:Yeni Mosque, Larissa), Xhamia e Partenonit (en:Parthenon mosque) dhe Xhamia e Mirahorit (en:Monastery of Stoudios)?--2003:E6:2F04:5400:603B:420E:953E:E6A0 5 prill 2022 16:09 (CEST)[përgjigjuni]

@Berishasinan, Jo? 😢--2003:E6:2F49:3100:58B8:8602:3BE3:B4CC 12 prill 2022 20:41 (CEST)[përgjigjuni]
Dëshironi të krijoni ata artikuj të rëndësishëm?--2A02:3102:6A55:FF7D:C8F:F283:F20B:538A 24 tetor 2023 19:08 (CEST)[përgjigjuni]

Pyetje nga AltinaKolukaj nëpërmjet panelit të ndihmës (19 prill 2022 01:24)

[Redakto nëpërmjet kodit]

pershendetje qysh me postu ne wikipedia --AltinaKolukaj (diskutimet) 19 prill 2022 01:24 (CEST)[përgjigjuni]

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj

[Redakto nëpërmjet kodit]
Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për krijimin e artikujve të rinj në Wikipedia-n shqip në vitin 2021 i jepet përdoruesit Berishasinan.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj
Çmimi për krijimin e artikujve të rinj


Pyetje nga QemalStafa te Gjimnazi "Qemal Stafa" (7 tetor 2022 19:54)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello. Can i delete this article? --QemalStafa (diskutimet) 7 tetor 2022 19:54 (CEST)[përgjigjuni]

Pyetje nga Wikitranslate1410 nëpërmjet panelit të ndihmës (22 shkurt 2023 17:28)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Sinan,

Deshiroja te perktheja nje page ne Wikipedia ne gjuhen anglese te nje njeriut tim. E kam perkthyer por nuk me lejohet ta publikoj.

Me ndihmon dot ta publikoj? --Wikitranslate1410 (diskutimet) 22 shkurt 2023 17:28 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje,
Wikipedia në gjuhën angleze është më strikte se ajo në gjuhën shqipe sa i përket publikimit të artikujve për tema dhe biografi. Personi në fjalë duhet të jetë mjaftueshëm i shquar për ta pasur një artikull në Wiki. Në këtë faqe mund të gjesh më shumë informacione për shquarsinë e artikujve. Berishasinan (diskutimet) 22 shkurt 2023 20:54 (CET)[përgjigjuni]

Tashmë je përzgjedhur si administrator i përkohshëm për një vit. Konsidero vendosjen e {{Administrator topicon}} te faqja e përdoruesit për një prezantim më të lehtë për komunitetin. Puna e mbarë! - Klein Muçi (diskutimet) 6 prill 2023 12:45 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit për kandidimin dhe për aprovimin e kandidimit si administrator!
Jam i nderuar dhe i lumtur të kontribuoj në rritjen e kësaj platforme. Le të punojmë bashkë për ta bërë Wikipedian një burim më të mirë informacionesh për secilin. -- Berishasinan (diskutimet) 6 prill 2023 13:33 (CEST)[përgjigjuni]
Më bëhet qejfi për entuziazmin!
Hidhi një sy Factotum, QuickAccept, QuickRollback dhe ButtonizeReview te Veglat te Parapëlqimet. Konsidero t'i aktivizosh të katërta si vegla se do të të ndihmojnë në mirëmbajtje. — Klein Muçi (diskutimet) 6 prill 2023 14:00 (CEST)[përgjigjuni]

I don't write --Marsela Avdiu (diskutimet) 4 maj 2023 22:00 (CEST)[përgjigjuni]

@Marsela Avdiu, Si mund t'ju ndihmoj? -- Berishasinan (diskutimet) 5 maj 2023 00:43 (CEST)[përgjigjuni]

I don't write --Marsela Avdiu (diskutimet) 4 maj 2023 22:00 (CEST)[përgjigjuni]

Pyetje nga Besnikleci nëpërmjet panelit të ndihmës (23 shtator 2023 18:32)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje i nderuar Sinan, shpresoj qe te jeni mire me shendet. Une do te doja ta shtoja nje biografi per prindin tim Dr Lec Gradicen ne wikipedia nese do te mund te me keshillonit me tej se si do te veproj do te ja u dija per nder. Shendet dhe gjitha te mirat Besniku --Besnikleci (diskutimet) 23 shtator 2023 18:32 (CEST)[përgjigjuni]

Tung Besnik, Nëse personi për të cilin flisni, është mjaftueshëm i shquar dhe ka mjaft referenca për informacionet për të, atëherë mund të filloni ta krijoni artikullin. Ky është kushti i parë për një biografi në Wikipedia. Nëse keni nevojë për ndonjë informatë se si të shkruhet artikulli, apo për çfarëdo informate tjetër, më kontakto në email: berisha.sinan03@gmail.com, ose në ndonjë nga profilet e mia në rrjete sociale, të cilat mund t'i gjesh te faqja ime e përdoruesit.
Me të mira, Sinani! -- Berishasinan (diskutimet) 24 shtator 2023 14:30 (CEST)[përgjigjuni]

Pyetje nga Rrno për me kujtue! nëpërmjet panelit të ndihmës (25 shtator 2023 15:06)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje, shume falemnderit per disponibilitetin. --Rrno (diskutimet) 25 shtator 2023 15:06 (CEST)[përgjigjuni]

Pyetje nga Medina Bushati nëpërmjet panelit të ndihmës (10 tetor 2023 12:00)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello i am Medina Bushati i am new to these wikipedia stuff i sometimes make posts that are short should i continue or should i try and make them longer? --Medina Bushati (diskutimet) 10 tetor 2023 12:00 (CEST)[përgjigjuni]

Biseda letrare e librit ata kërkonin lumturine --Mësuese Bleona (diskutimet) 6 nëntor 2023 16:07 (CET)[përgjigjuni]

Pyetje nga Hajro Limaj nëpërmjet panelit të ndihmës (31 janar 2024 20:19)

[Redakto nëpërmjet kodit]

si mund te bej nje artikull --Hajro Limaj (diskutimet) 31 janar 2024 20:19 (CET)[përgjigjuni]

Pyetje nga Hajro Limaj nëpërmjet panelit të ndihmës (1 shkurt 2024 13:28)

[Redakto nëpërmjet kodit]

how to insert photos in my wikipedia page --Hajro Limaj (diskutimet) 1 shkurt 2024 13:28 (CET)[përgjigjuni]

Pyetje nga Wikipedia nerd09 nëpërmjet panelit të ndihmës (6 shkurt 2024 16:30)

[Redakto nëpërmjet kodit]

hello --Wikipedia nerd09 (diskutimet) 6 shkurt 2024 16:30 (CET)[përgjigjuni]

Pyetje nga F.Bytyçi te Millanoviqi (9 mars 2024 18:12)

[Redakto nëpërmjet kodit]

pershendetje deshta te di a mundetet emri i fshatit (Millanoviqi)te ndryshohet te behet Shkozë --F.Bytyçi (diskutimet) 9 mars 2024 18:12 (CET)[përgjigjuni]

F.Bytyçi, nuk besoj se mund të bëhet kjo. Emrat zyrtarë janë ende emrat e vjetër të fshatrave dhe kjo zbatohet për të gjitha fshatrat. — Berishasinan (diskutimet) 10 mars 2024 11:30 (CET)[përgjigjuni]

Nuk po di prej google chrome ( prej telefonit) me i lidh artikujt me gjuhet tjera qe po i ndreqi. A mundesh me kallxu se qysh? Përparim Abdurrahmanii (diskutimet) 22 mars 2024 14:39 (CET)[përgjigjuni]

Pyetje nga ToTeporetermerter56 nëpërmjet panelit të ndihmës (7 prill 2024 09:41)

[Redakto nëpërmjet kodit]

I want to be an administrator --ToTeporetermerter56 (diskutimet) 7 prill 2024 09:41 (CEST)[përgjigjuni]

Reminder to vote now to select members of the first U4C

[Redakto nëpërmjet kodit]
You can find this message translated into additional languages on Meta-wiki. Please help translate to your language

Dear Wikimedian,

You are receiving this message because you previously participated in the UCoC process.

This is a reminder that the voting period for the Universal Code of Conduct Coordinating Committee (U4C) ends on May 9, 2024. Read the information on the voting page on Meta-wiki to learn more about voting and voter eligibility.

The Universal Code of Conduct Coordinating Committee (U4C) is a global group dedicated to providing an equitable and consistent implementation of the UCoC. Community members were invited to submit their applications for the U4C. For more information and the responsibilities of the U4C, please review the U4C Charter.

Please share this message with members of your community so they can participate as well.

On behalf of the UCoC project team,

RamzyM (WMF) 3 maj 2024 00:54 (CEST)[përgjigjuni]

Pyetje nga Profcchampions te Gjykimi (4 qershor 2024 17:47)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Who created soccer --Profcchampions (diskutimet) 4 qershor 2024 17:47 (CEST)[përgjigjuni]