Ky përdorues është kontrollues në Wikipedia.

Përdoruesi:Sadsadas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Për të parë vlerësimet e mia të arkivuara të marra nga komuniteti shtypni mbi yllin e vogël. New Barnstar.png

Sadsadas
Të dhënat personale
Emri i plotëSadsadas
Data e lindjes (1994-06-30) 30 Qershor 1994 (25 vjeç)
Vendi i lindjesNew York City, New York, United States
Gjatësia1.93 m (6 ft 4 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualTirana
Numri50
Karriera në rini
2006–2010Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–Tirana[1]165(297)
Gjithsej165(297)
Ekipi kombëtar
2012–Shqipëria[2]12(12)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18:44, 18 Maj 2016 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 18:44, 18 Maj 2016 (UTC)
Sadsadas
Të dhënat personale
Emri i plotëSadsadas
Data e lindjes (1994-06-30) 30 Qershor 1994 (25 vjeç)
Vendi i lindjesNew York City, New York, United States
Gjatësia1.93 m (6 ft 4 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualRetired
Numri50
Karriera në rini
2006–2010Encampb
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2012Encampb55(60[3])
2012–2013Lecce38(30[4])
2013–2014Basel B33(17[5])
2014–2015La Fiorita27(16[6])
2015–2026Tirana547(667[7])
2026–2029Gent150(164[8])
2029–2032Dinamo Zagreb162(213[9])
2032–2036Benfica208(250[10])
2036–2039Paris Saint-Germain171(216[11])
2039–2041Ajax105(118[12])
Gjithsej1496(1751[13])
Ekipi kombëtar
2011–2041Shqipëria209(199[14])
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18:44, 24 Mars 2016 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 18:44, 24 Mars 2016 (UTC)

Current squad[redakto | përpunoni burim]

Numri Pozicioni Emri i lojtarit
1 Flag of Spain.svg Pt Iker Casillas
2 Flag of Italy.svg Mb Leonardo Bonucci
3 Flag of Spain.svg Mb Jordi Alba
4 Flag of Italy.svg Mb Giacinto Paccini (captain)
5 Flag of Germany.svg Mb Franz Beckenbauer
7 Flag of Portugal.svg Sm Cristiano Ronaldo
8 Flag of England.svg Mf Steven Gerrard
9 Flag of Germany.svg Mf Marco Reus
10 Flag of Spain.svg Mf Anthony Gellazca
11 Flag of Portugal.svg Sm Minandinho
12 Flag of Brazil.svg Pt Júlio César
13 Flag of Albania.svg Mf Milot Rashica
Numri Pozicioni Emri i lojtarit
14 20px Sm Claudio Pizarro
15 Flag of Italy.svg Mb Ignazio Abate
18 Flag of Spain.svg Mf Cesc Fàbregas
21 Flag of Brazil.svg Mf Lucas Moura
22 Flag of Argentina.svg Sm Diego Milito
23 Flag of Italy.svg Mb Marco Materazzi
31 Flag of Albania.svg Pt Stivi Frashëri
42 20px Mf Yaya Toure
50 Flag of the United States.svg Sm FT
76 20px Mb Mario Yepes
99 Flag of Italy.svg Pt Gianluigi Donnarumma

Former players[redakto | përpunoni burim]

Numri Pozicioni Emri i lojtarit
1 Flag of Russia.svg Pt Andrei Ivyghasek
2 Flag of Sweden.svg Mb Sebastian Stramberg
2 Flag of Albania.svg Mb Gentian Muça
3 20px Mb Andre Jacomorac
5 Flag of Scotland.svg Mb Craig Makovshire
6 Flag of Germany.svg Mf Thomas Voleimann
6 Flag of Italy.svg Mb Davide Santon
7 Flag of England.svg Mf John Coynborough
7 Flag of Albania.svg Sm Mario Morina
8 Flag of the Netherlands.svg Mf Robin Van Boraad
9 Flag of France.svg Mf Olivier Houleigeu
12 Flag of Austria.svg Pt Peter Leissenthar
13 Flag of Romania.svg Pt Adrian Iolechia
13 Flag of Germany.svg Mf Mario Götze
14 Flag of Turkey.svg Mb Mohamed El Moughaouet
14 Flag of Albania.svg Mf Alban Meha
Numri Pozicioni Emri i lojtarit
15 Flag of Ukraine.svg Mb Omar Hudaleksi
16 Flag of Ireland.svg Mb Richard Harty
17 Flag of Croatia.svg Mb Mateo Voldjek
18 Flag of Norway.svg Mf Johan Myrheim
19 Flag of the Czech Republic.svg Mf Milan Eborcany
19 Flag of Croatia.svg Mb Dario Srna
20 Ulster Banner.svg Mf Alan Orelaine
21 Flag of Greece.svg Mf Castolis
22 Flag of Denmark.svg Sm Daniil Aakoebjerg
23 Flag of Bulgaria.svg Sm Zlatko Vrotokov
24 20px Mb Stephan Feisserzeln
25 Flag of Hungary.svg Mf Balázs Bajszoros
26 Flag of Belgium.svg Mf Tomas Heauderbaix
27 Flag of Wales.svg Sm Robert Rustwyth
28 Flag of Poland.svg Sm Karol Zalsztyn

FT[redakto | përpunoni burim]

Season Club Matches Goals Assists Mothm Trophies Individual
1 Flag of England.svg Hemel 45 50 47 24 1 3
2 Flag of England.svg Hemel 54 60 86 34 1 3
3 Flag of the People's Republic of China.svg Guizhou 32 38 37 16 1 3
4 Flag of the People's Republic of China.svg Guizhou 33 47 43 21 1 3
5 Flag of Australia.svg Brisbane Roar 42 51 58 24 3 3
6 Flag of Australia.svg Brisbane Roar 41 50 82 31 3 4
7 Flag of Australia.svg Brisbane Roar 42 54 74 34 3 4
8 Flag of Slovenia.svg Maribor 62 82 79 40 3 3
9 Flag of Brazil.svg Santos 54 80 60 38 3 3
10 Flag of Italy.svg Juventus 61 60 69 31 3 2
11 Flag of Germany.svg Bayern Munich 53 75 53 37 3 3
12 Flag of the United States.svg New York Red Bulls 48 69 60 26 3 2
13 Flag of the United States.svg New York Red Bulls 47 81 66 39 3 3
14 Flag of Albania.svg Tirana 36 53 41 23 2 2
15 Flag of Spain.svg Real Madrid 60 75 72 35 3 3
16 Flag of Spain.svg Real Madrid 60 69 83 37 3 3
17 Flag of Spain.svg Real Madrid 60 85 65 39 3 3
18 Flag of Spain.svg Real Madrid 60 73 65 29 3 3
19 Flag of Spain.svg Real Madrid 31 37 38 19 0 0
19 Flag of Spain.svg Villarreal 29 40 28 13 3 3
20 Flag of England.svg Chelsea 63 80 59 36 4 3
21 Flag of England.svg Chelsea 63 93 81 46 4 3
22 Flag of England.svg Chelsea 63 90 60 37 4 3
23 Flag of England.svg Chelsea 64 96 69 40 4 3
24 Flag of Italy.svg Internazionale 48 74 52 33 2 2
25 Flag of England.svg Hemel 60 121 57 50 3 2
26 Flag of England.svg Hemel 77 169 80 63 4 3
27 Flag of England.svg Hemel 79 140 63 62 4 3
28 Flag of Malta.svg Birkirkara 0 0 0 0 0 0
Season Club Matches Goals Assists Mothm Trophies Individual
1 Flag of Albania.svg Tirana 36 56 47 26 2 3
2 Flag of Albania.svg Tirana 48 74 65 37 3 4
3 Flag of Albania.svg Tirana 53 91 76 41 3 4
4 Flag of Albania.svg Tirana 55 99 86 48 3 4
5 Flag of Albania.svg Tirana 55 97 65 42 3 4
6 Flag of Albania.svg Tirana 52 82 70 38 3 4
7 Flag of Albania.svg Tirana 53 105 64 44 3 4
8 Flag of Albania.svg Tirana 55 108 94 52 3 3
9 Flag of Albania.svg Tirana 55 114 79 51 3 3
10 Flag of Albania.svg Tirana 43 105 57 41 3 2
11 Flag of Albania.svg Tirana 53 134 62 47 3 3
Të dhënat personale
Data e lindjes (30-06-1999) 1999 Qershor 30 (1989 vjeç) invalid year invalid day
Vendi i lindjesNew York City, New York, United States
Gjatësia1.87 m (6 ft 2 in)
PozicioniForward
Informacionet për klubin
Klubi aktualRetired
Numri50
Karriera në rini
2006–2010Encampb
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Encampb55(60[15])
Lecce38(30[16])
Basel B33(17[17])
La Fiorita27(16[18])
Tirana547(667[19])
Gent150(164[20])
Dinamo Zagreb162(213[21])
Benfica208(250[22])
Paris Saint-Germain171(216[23])
Ajax105(118[24])
Dartford25(15)
Blyth21(14)
Woking111(43)
Camb U22(8)
Tours24(9)
Nantes41(23)
Paris Saint-Germain15(7)
Nantes71(25)
Toulouse34(19)
Bayern Munich53(20)
Internazionale223(201)
Reggina25(14)
Real Madrid119(79)
Manchester United31(19)
Tottenham Hotspur35(28)
Internazionale38(26)
Kamza85(93)
Internazionale18(10)
Tirana165(297[25])
Hemel99(110[26])
Guizhou65(85[27])
Brisbane Roar125(155[28])
Maribor62(82[29])
Santos54(80[30])
Juventus61(60[31])
Bayern Munich53(75[32])
New York Red Bulls95(150[33])
Tirana36(17[17])
Real Madrid271(339[35])
Gjithsej+5000(+7000)
Ekipi kombëtar
2008–2018England75(79)
2011–2041Albania209(199[36])
2015–2016Sweden22(25[37])
2012Albania12(12)
Germany200+(300+)
United States158(279[38])
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18:44,. † Ndeshje (Gola).
Të dhënat personale
Vendi i lindjesNew York City, New York, United States
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Apolonia Fier75(53)
Tirana35(22)
Lugano31(22)
Bari27(14)
Cesena56(32)
Laçi126(57)
Tirana35(14)
Flamurtari Vlorë23(18)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).
 1. ^ 166 assists - 125 motm - 41 hat-tricks - 716 passes
 2. ^ 6 assists - 4 motm - 1 hat-tricks - 40 passes
 3. ^ 73 assists - 30 motm - 2 hat-tricks
 4. ^ 40 assists - 15 motm - 1 hat-trick
 5. ^ 37 assists - 8 motm - 1 hat-trick
 6. ^ 16 assists - 2 motm - 0 hat-tricks
 7. ^ 768 assists - 340 motm - 56 hat-tricks
 8. ^ 181 assists - 84 motm - 6 hat-tricks
 9. ^ 200 assists - 108 motm - 17 hat-tricks
 10. ^ 253 assists - 129 motm - 12 hat-tricks
 11. ^ 240 assists - 126 motm - 18 hat-tricks
 12. ^ 145 assists - 72 motm - 5 hat-tricks
 13. ^ 1838 assists - 852 motm - 118 hat-tricks - 6502+ passes
 14. ^ 154 assists - 56+ motm - 12 hat-tricks - 647+ passes
 15. ^ 73 assists - 30 motm - 2 hat-tricks
 16. ^ 40 assists - 15 motm - 1 hat-trick
 17. ^ 37 assists - 8 motm - 1 hat-trick
 18. ^ 16 assists - 2 motm - 0 hat-tricks
 19. ^ 768 assists - 340 motm - 56 hat-tricks
 20. ^ 181 assists - 84 motm - 6 hat-tricks
 21. ^ 200 assists - 108 motm - 17 hat-tricks
 22. ^ 253 assists - 129 motm - 12 hat-tricks
 23. ^ 240 assists - 126 motm - 18 hat-tricks
 24. ^ 145 assists - 72 motm - 5 hat-tricks
 25. ^ 166 assists - 125 motm - 41 hat-tricks - 716 passes
 26. ^ 133 assists - 58 motm
 27. ^ 80 assists - 37 motm
 28. ^ 183 assists - 89 motm
 29. ^ 79 assists - 40 motm
 30. ^ 60 assists - 38 motm
 31. ^ 69 assists - 31 motm
 32. ^ 53 assists - 37 motm
 33. ^ 126 assists - 65 motm
 34. ^ 41 assists - 23 motm
 35. ^ 323 assists - 159 motm
 36. ^ 154 assists - 56+ motm - 12 hat-tricks - 647+ passes
 37. ^ 19 assists - 11 motm - 0 hat-tricks - 75 passes
 38. ^ 201 assists - 117 motm - 41 hat-tricks - 655 passes