Përdoruesi diskutim:Sadsadas

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Sadsadas. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Arkiva e diskutimeve të kaluara
Arkivi 1 (10 maj 2013 — 19 qershor 2019)

Ta krijova arkivin personal. E ke në krye të faqes së diskutimeve. Për momentin ka vetëm 1 arkivim. Në të ardhmen, kur numri i diskutimeve të shtohet sërish, do të shtohet dhe numri i arkivimeve. Gjithashtu të krijova dhe një faqe për të ruajtur vlerësimet. E ke te faqja e përdoruesit dhe aksesohet po të shtypësh te figura e një ylli të vogël. I gëzofsh! :P :) - Klein Muçi (diskutimet) 19 qershor 2019 16:57 (CEST)[përgjigjuni]

Shum faleminderit @Klein Muçi,, e vlersoj vertet shum ndihmesen tende kundrejt meje :) Sadsadas (diskutimet) 19 qershor 2019 19:38 (CEST)[përgjigjuni]

Asgjë. :) - Klein Muçi (diskutimet) 26 qershor 2019 05:54 (CEST)[përgjigjuni]

Stampa e kombëtareve[Redakto nëpërmjet kodit]

Këtu është lista e artikujve për kombëtaret që përdorin stampën e vjetër ende. Kur të kesh kohë, përpiqu t'i kthesh në të renë se nuk janë shumë. Më pas mund ta fshijmë stampën e vjetër e të lëmë vetëm një që të mos kemi ngatërresa. :) - Klein Muçi (diskutimet) 26 qershor 2019 05:54 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, sigurisht qe po, jor kur te kem koh, por ne ditet ne vazhdim; edhe pse nk nk sh interes per futbollin, prap ke then kontribut esencial. Te falenderoj shum.— Sadsadas (diskutimet) 26 qershor 2019 13:41 (CEST)[përgjigjuni]
Oh, hahah, faleminderit ty për kontributin e vazhdueshëm prej kushedi sa kohësh më në fushën sportive! Puna e mbarë! :) - Klein Muçi (diskutimet) 26 qershor 2019 18:42 (CEST)[përgjigjuni]
@Klein Muçi, eksluzivisht qe nga 10 maj 2013 miku im ;) — Sadsadas (diskutimet) 26 qershor 2019 20:43 (CEST)[përgjigjuni]

Sugjerim mbi vlerësimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Pashë që kishe shtuar dhe dekoratën e stilit të vjetër te faqja e vlerësimeve. Unë për vete nuk i kam shtuar ato pasi mendova të vinim vetëm këto të standardizuarat. Mund të veprosh njëlloj ose të bësh që dhe ajo e vjetra të jetë e lidhur njëlloj si kjo e reja që të vura unë. Të ndihmoj unë po të duash. - Klein Muçi (diskutimet) 27 qershor 2019 07:06 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, Vlersimi eshte vlersim, eshte i pari q kam marr ne sq.wiki prandaj e vendosa, nqs di si ta modifikosh je i lir ta besh, por ama ajo dua qe te shfaqet ne listen e vlersimeve.— Sadsadas (diskutimet) 27 qershor 2019 12:55 (CEST)[përgjigjuni]
Në rregull atëherë. Kreva ndryshimet e nevojshme. - Klein Muçi (diskutimet) 27 qershor 2019 17:32 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje. A mund të më ndihmosh me një problem? Po redaktoj ca artikuj në Wikipedi, por disa IP të ndryshme qëllimkëqija prapa të cilave duket sikur fshihet i njëjti person më pas po vandalizojnë redaktimet e mia. Lasgush Poradeci dhe Jusuf Vrioni janë dy shembujt e fundit ku kontributet e mia u zhbënë. Të lutem më ndihmo duke kontrolluar ndryshimet e mia të fundit në artikujt më lart dhe ca të tjerë si Rexhep Qosja. Në këtë mënyrë dëmi do të ishte më i vogël.--212.47.247.0 2 korrik 2019 17:18 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje, do te te ndihmoj, por edhe ti duhet krijosh nje llogari permanente dhe te mos redaktosh me ip, kjo do te te bej me te besueshem dhe do rrisi bashkpunimin me redaktuesit e tjere.— Sadsadas (diskutimet) 2 korrik 2019 17:38 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit, ky eshte inkurajim per te vazhduar redaktimet. Do e kem parasysh keshillen per te ardhmen ndersa per IP-te si 79 nuk kam koment.--212.47.247.0 2 korrik 2019 18:28 (CEST)[përgjigjuni]

@Sadsadas, po si mbete budalla qe te terheqin nga hunda. Po eshte Përdoruesi Udha more, i bllokuar, qe kadareizon faqet si gallof karit qe eshte. Ti i lexon para se t'i aprovosh ato permbajtjet, apo hajt sipas kerkesave?

@Klein Muçi,, @Βατο, Po jua ler juve kete ceshtje, kjo eshte shum e lodhshme, me duket vetja sikur jam edukator kopshti, un nuk jam ne wiki qe te merrem me keto budallallqe. duke qene se juve te dy keni funksionet e administratorit, po jua ler juve ne dor qe ta zgjidhni kete problem njehere e pergjithmon. — Sadsadas (diskutimet) 2 korrik 2019 18:41 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje Sadsadas, perse u beson shpifjeve te nje IPje qe vetem redaktime te keqija ka bere? Une nuk kam lidhje me askend.--212.47.247.0 2 korrik 2019 18:54 (CEST)[përgjigjuni]

XD Më duhet ta them që më kishte marrë pak malli për ju. Përtej humorit, ju lutem, tregoni etikë pasi jeni në një projekt vullnetar enciklopedik publik këtu e jo në mesazhe personale. Adresat tuaja IP do të bllokohen për një kohë të kufizuar. Koha do të vijë në rritje nëse raste të ngjashme luftrash redaktimi apo fjalori banal përsëriten.

@Sadsadas, ke vepruar mirë. Qoftë me këshillën fillestare për të krijuar llogari, qoftë me raportimin përfundimtar. Faleminderit për gatishmërinë! :) - Klein Muçi (diskutimet) 2 korrik 2019 20:58 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, te falenderoj une ty qe more per siper t'i dalesh per zot, jan bere si tomi dhe xherri :P.— Sadsadas (diskutimet) 2 korrik 2019 23:26 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje Sadsadas! Hidhi një sy artikullit KF Onix Banjë. — Βατο (diskutimet) 9 korrik 2019 13:25 (CEST)[përgjigjuni]

@Βατο, duhet te jet ndonje klub i liges se dyte i futbollit kosovar. E gjeta te ky Burim Kur te kem kohe, do te hulumtoj dhe do perpiqem te gjej referenca.— Sadsadas (diskutimet) 9 korrik 2019 13:29 (CEST)[përgjigjuni]
@Βατο, ishte pothuajse e pamundur per te gjetur info, mund te beje vetem te kto webfaqet qe shfaqin ndeshjet dhe renditjen e ligave, un vetem rregullova infoboxin, titujt e sektoreve i ktheva shqip dhe vendosa nje paragraf hyres. Ne profilin ne facebook, thot qe eshte klub amator. Nuk e di nese i ploteson kriteret per te qendruar ne wikipedia, kete po lua le juve. Edhe lojtaret e ekipit nuk munda dot ti gjej, vetem po te bej "original research", qe eshte e pamundur. Por do ishte mire te komunikoje me perdoruesin q krijoi kete artikull, pasi ai ka llogari.— Sadsadas (diskutimet) 9 korrik 2019 17:51 (CEST)[përgjigjuni]
Faleminderit për përmirësimet. Duhet të jetë klub të kategorisë së dytë të Kosovës, mendoj se ka shquarsi, mund të lihet kështu deri sa të kemi më shumë burime. — Βατο (diskutimet) 12 korrik 2019 12:42 (CEST)[përgjigjuni]
Shiko gjithashtu artikullin Kadri Dobreva, artikujt e rinj të futbollit t'i lë ty :) — Βατο (diskutimet) 12 korrik 2019 12:44 (CEST)[përgjigjuni]
Sigurisht, patjeter, per cdo gje ne lidhje me futbollin ose sporte te tjera mund te konsultohesh me mua.— Sadsadas (diskutimet) 12 korrik 2019 13:23 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje Sadsadas,

Përgëzime, shpresoj të vazhdosh dhe punosh edhe më shumë si administrator i sqwikit.--Liridon (diskutimet) 21 gusht 2019 13:46 (CEST)[përgjigjuni]

@Liridon, te falenderoj perzemersisht dhe do perpiqem qe te fitoj edhe besimin tuaj ne te ardhmen.– Sadsadas (diskutimet) 21 gusht 2019 18:23 (CEST)[përgjigjuni]

Urime për detyrën e re!

Bakllava
Urdhëro një copë bakllava.

Klein Muçi (diskutimet) 22 gusht 2019 00:04 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, Të falenderoj miku im, ne dasem :P – Sadsadas (diskutimet) 22 gusht 2019 06:52 (CEST)[përgjigjuni]

Hi!

Please, verify this new articles. I don't know if they are valid (I mark some to delete). Thanks! Stanglavine (diskutimet) 22 gusht 2019 15:02 (CEST)[përgjigjuni]

Hello man, the article Balshajt was last edited by me so its verified. As for the other ones, they need work, especially Medea. Cheers.– Sadsadas (diskutimet) 22 gusht 2019 18:20 (CEST)[përgjigjuni]

Falënderimi te çmimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Të falënderoj për propozimin tim për disa nga çmimet. :) Mendova se mund të të qartësoja dy detaje në lidhje me to. Si fillim, sot është vetëm dita e parë. Konkurrimi mbyllet me datë 15 shtator të vitit tjetër. Deri atëherë je i lirë të shtosh të tjerë njerëz, po të erdhën ndërmend. Dhe më me rëndësi: Falënderimet mund t'i japësh dhe më lehtë se mënyra si ke vepruar. Thjesht me butonin "Thank/Falëndero", që gjendet te historiku i ndryshimeve, përbri tyre. Unë të falënderova në atë mënyrë, një shembull për këtë gjë. :) - Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2019 16:36 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, Nuk e dija qe zgjate 1 vit votimi por vetem per disa dite. Votimet 2019 do njoftohen ne 2020 :P, gjithsesi votimet rreth teje nuk i bera pasi ti votove per mua, por sepse ti e meriton pasi je nje nga perdoruesit me te mire ne wikipedia.– Sadsadas (diskutimet) 15 shtator 2019 16:39 (CEST)[përgjigjuni]

Jo, të kuptoj. Thjesht të shkrova më së shumti për të të sqaruar për këto detajet. Në këtë mënyrë dhe të tjerë njerëz informohen. Shpresoj. :) - Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2019 16:42 (CEST)[përgjigjuni]
Por vetem nje pyetje kisha, pse duhet plot 1 vit per nje votim kur fare mir mund te ishe rreth 1 muaj apo 2?– Sadsadas (diskutimet) 15 shtator 2019 16:44 (CEST)[përgjigjuni]
Mund ta bënim dhe ashtu. Për shembull, dy muajt e fundit të vitit. Por zakonisht njerëzit punojnë me periudha 2-3 mujore. Duke e lënë votimin e hapur tërë vitin i lëmë mundësinë të gjithëve të përfshihen, të mos u harrohet puna, si të themi. Se nëse dikush kontrollon goxha artikuj në janar e shkurt, deri në dhjetor, pak veta do ta mbajnë mend kontributin e tij për ta propozuar për atë çmim. Kurse kështu, sapo vihet re që dikush po bën diçka që meriton të vlerësohet, një person mund t'i shënojë emrin në listë.
Në fakt arsyeja fillestare s'ka qenë kjo por përfshirja. E lamë sa më shumë të mundeshim të hapur votimin që të kishte përfshirje sa më të gjerë (e në fakt, përsëri, vetëm unë e Bato u përfshimë për 2018). Kjo arsye akoma qendron por rrugës doli dhe arsyeja më sipër, me goxha rëndësi dhe ajo.
Ndërsa, për sa i përket datës 15 shtator, data u zgjodh në mënyrë arbitrare. Ne punuam nga pranvera, nëse nuk gabohem, dhe zgjodhëm shtatorin që dhe të kishim kohë për të pasur ca përfshirje, dhe të ishte brenda vitit, se s'mund të jepnim më 1 janar 2020 çmimet për 2018 (që të mos na shkonte i tërë viti i pavlerësuar). Data 15 u zgjodh që të mbahej mend, meqë zakonisht kujtohemi prej shkollës në atë kohë. - Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2019 20:15 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje Sadsadas,

Kam krijuar nje artikull per Emanuele Marco Duchetta por nuk e di perse nuk me shfaret ne google , a mund te me ndihmosh ose tme thuash cfar duhet te bej? Gjith te mirat – Mario gianni (diskutimet) 2 tetor 2019 16:14 (CEST)[përgjigjuni]

Tungjatjeta @Mario gianni, provoje 1her ta kthesh google.com ne shqip, ose ne rast tjeter, kliko emrin e artikullit dhe me pas shto nje sq.wiki dhe me thuaj me pas.– Sadsadas (diskutimet) 2 tetor 2019 16:16 (CEST)[përgjigjuni]

Nuk eshte bere index nga google akoma sepse e kam kontrolluar shume here, a thua do pak kohe te behet index apo mos ndoshta artikulli nuk eshte ne rregull. – Mario gianni (diskutimet) 2 tetor 2019 16:22 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, djema! Më falni për ndërhyrjen por mendova se mund t'ju ndihmoj. Artikulli është ende i pakontrolluar. Artikujt e pakontrolluar (apo dhe ndryshimet e pakontrolluara te artikujt e kontrolluar) nuk shfaqen në Google pasi nuk i lejojmë robotët e Google t'i indeksojnë pa u hequr ajo gjendje. Pjesë e masava të ndërmarra për të luftuar vandalizmin. Kjo gjë është te çdo projekt Wiki në botë domethënë, jo vetëm te ne. @Mario gianni, po të përmend dhe njëherë. - Klein Muçi (diskutimet) 2 tetor 2019 16:25 (CEST)[përgjigjuni]

@Mario gianni, Artikulli eshte ne rregull dhe un e verifikova, edhe pse nuk mu duk ndonje person i famshem, ndoshta mund te deshtoje ne kriterin "notable", por noshta arsyeja pse nk ty del ne google eshte per shkak se eshte faqe e sapokrijuar, me ka ndodhur edhe mua me pare. Per kete artikull konsultohu njehere me @Klein Muçi, pasi ai i di kriteret e krijimit te nje artikulli me mire se une. Flm– Sadsadas (diskutimet) 2 tetor 2019 16:27 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit djema per ndihmen, une sapo kam filluar te merem me wikipedian dhe disa gjera nuk i kam kuptuar sakt po do perpiqem te permirsohem cdo dite @Klein Muçi, Faleminderit per ndihmen! – Mario gianni (diskutimet) 2 tetor 2019 16:35 (CEST)[përgjigjuni]

@Mario gianni, asnjë problem. Thjesht ki parasysh se, me sa pashë përciptazi, artikulli në fjalë realisht duket se nuk e kalon filtrin e shquarsisë dhe kjo mund të sjellë fshirjen e tij në të ardhmen. Sigurohu të hedhësh një sy nga Portali i Komunitetit (shiko adresat blu anash), mbase të ndihmon. Puna e mbarë! :) - Klein Muçi (diskutimet) 2 tetor 2019 17:48 (CEST)[përgjigjuni]

Aprovim i ndryshimeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Ckemi. Mund t'i aprovosh ndryshimet ne artikujt Në mesditë Byroja Politike u mblodh, Revolucioni Kulturor dhe Dasma (roman) të lutem?--148.251.233.216 7 tetor 2019 6:03

I miratova, nuk pata kohe ti lexoja por uroj te kene qene redaktime te mira. Uroj qe edhe ti te hapesh nje llogari tenden. Pune te mbare :) – Sadsadas (diskutimet) 7 tetor 2019 12:41 (CEST)[përgjigjuni]

Kujtese per pjesemarrje ne diskutim[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Sadsadas! Deshiroj te te kujtoj se eshte nje votim aktiv ne Kuvend! Hidhi nje sy dhe nese deshiron merr pjese ne diskutim. -- Euriditi  18 tetor 2019 13:44 (CEST)[përgjigjuni]

Me behet qejfi gjithashtu qe vazhdon te jesh po aktiv si disa vite me pare! Eshte nje gje e rralle dhe shpreh mirenjohje per punen tuaj! Uroj qe edhe kete here te bejme dicka te mire per Wikipedian. Te falenderoj. -- Euriditi  18 tetor 2019 20:36 (CEST)[përgjigjuni]

Faqe për grisje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Sadsadas! Artikujt që kanë ndenjur një farë kohe në wiki si ky këtu duhet të dërgohen tek faqja e votimeve për grisje. Në këto raste nuk mjafton vendosja e stampës për t'i grisur. – Βατο (diskutimet) 24 tetor 2019 09:50 (CEST)[përgjigjuni]

Te kuptoj, tani do ti vendos. Te falenderoj– Sadsadas (diskutimet) 24 tetor 2019 10:31 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje. Ju lutem a mund t'ia pranoni ndryshimet artikullit kushtuar skedes biografike te gazetarit tashme te ndjere Fatos Baxhaku? Ngaqe gjendja e kontrolluar me pare e artikullit e vendos tek kategoria e ende te gjalleve. Ju falendeoroj paraprakisht dhe pune te mbare ne vazhdim.--188.172.111.206 7 nëntor 2019 13:44 (CET)[përgjigjuni]

Medalje
Për punën e palodhur që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Βατο (diskutimet) 16 shkurt 2020 10:29 (CET)[përgjigjuni]

@Βατο, Te falenderoj shum. :-D – Sadsadas (diskutimet) 16 shkurt 2020 10:38 (CET)[përgjigjuni]

Në lidhje me punën e gjerë te artikujt që lidhen me pandeminë që po kalojmë. Informimi është me rëndësi gjatë kësaj kohe.

Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me shëndetësinë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 23 mars 2020 17:12 (CET)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, Te falenderoj miku im. – Sadsadas (diskutimet) 23 mars 2020 20:36 (CET)[përgjigjuni]

Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me sportin në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Pershendetje. Ju meritoni xhdo medalje te mendshme ne fushen e futbollit dhe sportit ne pergjithesi dhe shume pergezime per punen e bere.Kisha nje sugjerim ne lidhje me artikujt :

Femra

Mendoj se eshte turp mos i kemi ne wikin tone e ne shum te tjera Po! Kush perpos jush mund ti formuloj ne formen me te bukur.Normal nese te pelqen.Gjithe te miratt.– Tiimiii (diskutimet) 20 prill 2020 04:07 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje @Tiimiii, te falenderoj shum per vlersimin dhe fjalet e mira. Sa per sygjerimin, po do te ishte shum e lehte ti krijoje te gjitha keto faqe, por ka disa probleme. 1) pjesa e ekipit aktual, lojtareve te thirrur ne 12 muaj e fundit si dhe ndeshjeve & statistikave duhet perditesuar ne cdo muaj pasi edhe kombetarja luan ndeshje cdo muaj. Keto jane disa nga arsyet pse un kam neglizuar per ti krijuar si faqe, pasi kerkojn shume mirembajtje dhe aktualisht n wiki jan te pakten perdoruesit qe merren me faqe futbolli, per te mos then 0. Edhe në faqet e kombetareve te tjera te futbollit, une kam redaktuar vetem pjese me shkrim si historia apo ndonje gje tjeter, sa per perditsimin e ekipit dhe te gjera t tjera eshte shum e veshtir pasi jan shume kombetare. Gjithsesi un do krijoj disa, psh ekipin nen-21, 20 dhe 19. Nese nuk e kupton se cfar dua te them, vetem shiko faqen e Kombëtarja italiane e futbollit, aty jane te listuara ende ndeshjet e vitit 2014. Gjithsesi ngadal ngadal do ti bejme te gjitha.– Sadsadas (diskutimet) 20 prill 2020 16:55 (CEST)[përgjigjuni]

@Sadsadas, të nxis shumë të përdorësh përkthyesin automatik në punë të tilla si ato që përshkrove. Vegla merret me gjithçka ti përshkrove dhe ti mund të merresh vetëm me përditësimin e detajeve të caktuara pastaj. - Klein Muçi (diskutimet) 20 prill 2020 17:01 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, ndonjehere ajo vegla m duket si perkthyesi i google translate :P, pastaj un problemin nuk e kisha te shkrimi por te update, sic t thash perditsimi i kombetareve eshte shum i lodhshem prandaj nuk merrem shume me to, gjithsesi ato faqe q m rreshtoi Tiimiii do ti krijoj me kalimin e kohes..– Sadsadas (diskutimet) 20 prill 2020 17:04 (CEST)[përgjigjuni]

Te kuptoj plotesisht po si thua vetem pjesa me shkrim eshte nje fillim i mbare. Faleminderit per konsideraten. Gjithe te mirat– Tiimiii (diskutimet) 21 prill 2020 15:46 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje! :)

Je ende i interesuar për të punuar me rregullimin e gabimeve te ndryshme të modulit CS1? Nëse po, grafikët e rinj që kam sjellë mund të të ndihmojnë disi në organizimin e punës. Mund të të tregoj grafikët dhe si t'i shfrytëzosh më poshtë nëse do. :) - Klein Muçi (diskutimet) 5 maj 2020 02:29 (CEST)[përgjigjuni]

Tungjatjeta; nese e ke fjalen per heqjen e atyre kategorive kanceroze po jam i interesuar. Me trego. – Sadsadas (diskutimet) 5 maj 2020 07:09 (CEST)[përgjigjuni]

Atëherë, kemi tre stampa:
  • {{Grafiku i gjuhëve të burimeve}}
  • {{Grafiku i kategorive të mirëmbajtjes}}
  • {{Grafiku i kategorive të gabimeve}}
Mjafton të vendosësh njërën (ose të gjitha) nga këto ku të duash ti në një faqe, mbase te një nënfaqe e veçantë e jotja, mbase te livadhi personal, ku të duash, dhe do të të shfaqen grafikët që do të të tregojnë cilët kategori kanë nevojë për më shumë vëmendje. Që aty mund të shtypësh te grafiku apo te emri i kategorisë dhe do të dërgohesh menjëherë te kategoria përkatëse për të nisur punën. Grafikët përditësohen vetvetiu pas njëfarë kohe të caktuar dhe tregojnë se si ndryshojnë me kalimin e kohës kategoritë. Si shtohen, si zvogëlohen gabimet a çdo ndikim tjetër që mund të vihet re. Kjo të jep një pasqyrë të qartë të çfarë po ndodh me kategori të tilla në kohë gati reale dhe të ndihmon të dish ku të përqëndrosh forcat e si ta organizosh punën. Po të duash, më thuaj vetëm vendin ku do t'i vendosësh dhe cilin prej tyre do (në mos të gjithë) dhe t'i vendos unë. :) - Klein Muçi (diskutimet) 5 maj 2020 16:37 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, vendosi te tre ku te duash :)

 U bë! - I vendosa të tre këtu: Përdoruesi:Sadsadas/Grafikët CS1. Hidhi një sy e më thuaj për çdo vështirësi që mund të hasësh. Ki parasysh që përditësimi i grafikëve nuk është i menjëhershëm por gjithsesi është automatik dhe çdo ndryshim do të pasqyrohet goxha shpejt vetvetiu. - Klein Muçi (diskutimet) 5 maj 2020 17:26 (CEST)[përgjigjuni]

Në lidhje me biografitë e shumta të futbollistëve me të cilët ke punuar ndër vite.

Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me biografitë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 26 qershor 2020 14:42 (CEST) @Klein Muçi, te falenderoj shum klein. Pune te mbare– Sadsadas (diskutimet) 26 qershor 2020 17:35 (CEST)[përgjigjuni]

I kontrollon dot redaktimet e mia??--185.106.120.141 23 gusht 2020 13:11 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje. Po mundem, por fillimisht do shoh se cfar redaktimesh ke bere para se ti "quaj te sakta". Gjithashtu te sygjeroj qe te hapesh nje adres. Pune te mbare. – Sadsadas (diskutimet) 23 gusht 2020 18:55 (CEST)[përgjigjuni]

NUK  U bë! për fat të keq.--185.106.120.141 28 gusht 2020 13:46 (CEST)[përgjigjuni]

I kontrollon dot redaktimet e mia?? Dhe ky përdorues po heq fjali të referuara dhe po shton POV (Balshiqët).--185.106.120.141 23 shtator 2020 00:16 (CEST)[përgjigjuni]

Te Balshajt ai kishte nje axhend propagande, por ja ktheva redaktimet.– Sadsadas (diskutimet) 23 shtator 2020 01:07 (CEST)[përgjigjuni]

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për krijimin e artikujve të rinj në Wikipedia-n shqip në vitin 2019 i jepet përdoruesit Sadsadas.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj
Çmimi për krijimin e artikujve të rinj


Çmimi për redaktimin e artikujve[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për redaktimin e artikujve në Wikipedia-n shqip në vitin 2019 i jepet përdoruesit Sadsadas.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për redaktimin e artikujve
Çmimi për redaktimin e artikujve


Çmimi për artikujt cilësorë[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për artikujt cilësorë në Wikipedia-n shqip në vitin 2019 i jepet përdoruesit Sadsadas.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për artikujt cilësorë
Çmimi për artikujt cilësorë


Çmimi për pastrimin e artikujve[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për pastrimin e artikujve në Wikipedia-n shqip në vitin 2019 i jepet përdoruesit Sadsadas.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për pastrimin e artikujve
Çmimi për pastrimin e artikujve


Çmimi për kontrollin[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për kontrollin në Wikipedia-n shqip në vitin 2019 i jepet përdoruesit Sadsadas.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për kontrollin
Çmimi për kontrollin


Çmimi për krijimin e artikujve të rinj[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i dytë
Çmimi i dytë
Çmimi i dytë për krijimin e artikujve të rinj në Wikipedia-n shqip në vitin 2020 i jepet përdoruesit Sadsadas.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj
Çmimi për krijimin e artikujve të rinj


Çmimi për redaktimin e artikujve[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për redaktimin e artikujve në Wikipedia-n shqip në vitin 2020 i jepet përdoruesit Sadsadas.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për redaktimin e artikujve
Çmimi për redaktimin e artikujve


Lidhjet per adresat e arkivuara[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje! :)

Pse po i largon lidhjet për adresat e arkivuara në artikuj? Çfarë ekzaktësisht po përpiqesh të rregullosh? Çdo burim në rrjet duhet të ketë lidhje për versionet e arkivuara dhe nëse nuk i ka, do të shtohen automatikisht nga IABot sërish. Po të them përpara që të mos të të shkojë mundi kot. - Klein Muçi (diskutimet) 28 shkurt 2022 14:54 (CET)[përgjigjuni]

Pershendetje. Po perpiqem te paksoj sa me pak artikujt me kategorine gabime cs1 parametra te teper. Ndoshta per shkak te boteve archive url date and accessdate esht e shenuar 2 here Un po heq archive url date &accessdate te vjeter Kurse ato te rejat me vize ne mes i kam len pa levizur. Gjithashtu po "luftoj" edhe kategorine gabime cs1 mungese e parametrit te gjuhes. Flm 🙂 Sadsadas (diskutimet) 28 shkurt 2022 15:52 (CET)[përgjigjuni]

Më bëhet qejfi që po ndihmon! :D
Kategoria:Gabime CS1: Parametra të tepërt pati një rritje anormale botërisht për shkak të një keqfunksionimi të IA Bot. Problemi u dokumentua dhe u zgjidh ca javë më vonë. Mund të shikosh më shumë për këtë gjë këtu: T291704 Gjatë kësaj kohe shumë projekte wiki e ndaluan përkohësisht funksionimin e IA Bot, gjë të cilën e bëmë dhe ne e megjithatë IA Bot kishte bërë mbi 3000 ndryshime ndërkohë.
Tani që situata u rregullua dhe IA Bot i është kthyer punës, mirëmbajtësit e tij po punojnë për një zgjidhje automatike botërore për të rregulluar dëmin e shkaktuar. Shiko përgjigjen e tyre këtu, pika e dytë.
Përsa i përket Kategoria:Gabime CS1: Mungon parametri i gjuhës, dje qëlloi që nisa një diskutim për një zgjidhje automatike të problemit në lidhje me parametrin e munguar të gjuhëve. Shiko këtu, pikën e dytë. Një përdorues nga EnWiki thotë se ka arritur të krijojë një program që do t'i zgjidhë në mënyrë automatike shumicën e problemeve me atë kategori. Dje kreu 3 prova që funksionuan në mënyrë të mirë dhe mori të drejtat e redaktimeve automatike nga unë. Biseda po vazhdon aktualisht në faqen time të diskutimeve dhe nëse gjithçka shkon mirë, së shpejti do të nisë puna dhe për boshatisjen e asaj kategorie.
Në këto kushte, të ftoj, nëse e sheh të arsyeshme, të mos harxhosh shumë energji me ato dy kategori pasi mund të zgjidhen automatikisht së shpejti. Nëse e ke me dëshirë për të vazhduar punën, nuk të pengon kush gjithsesi.
PS: 2 kategori të tjera po diskutohen gjithashtu për t'u zgjidhur automatikisht këtu. - Klein Muçi (diskutimet) 28 shkurt 2022 16:56 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)[përgjigjuni]

Për punën e pandërprerë ndër vite në lidhje me biografitë e futbollistëve. Jam i sigurt që ndjekësit shqipfolës të futbollit do të të ishin shumë mirënjohës po të dinin se shumica e informacionit shqip në rrjet nga Wikipedia për atë temë vjen nga ti. Kontributi yt vlerësohet nga komuniteti. Faleminderit!

Medalje
Për punën e zellshme dhe të kujdesshme që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Klein Muçi (diskutimet) 25 gusht 2022 01:26 (CEST)[përgjigjuni]

Te falenderoj shum per vlersimin. Je nje te paktit perdorues ktu ne wikipedia qe me ka vlersuar per punen time. Gjithsesi kjo nuk esht arsyeja se pse un kontriboj ne wikipedian shqiptare. Esht thjesht ceshtje pasioni. Qe nga redaktimi i par qe kam ber me 10 maj 2013 e deri tani. Pasioni esht po i njejti. Me durim dhe pasion ne mund ta bejm wikipedian shqiptare nje nga projektet me te mira qe ekziston. Shum faleminderit dhe gjithë te mirat. – Sadsadas (diskutimet) 25 gusht 2022 19:46 (EDT) Sadsadas (diskutimet) 25 gusht 2022 01:46 (CEST)[përgjigjuni]

Files without a license[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! You have uploaded some files without a license. You can click this link to see them. You can find more info on Wikipedia:Kuvendi#Cleaning_up_files_continued.--MGA73 (diskutimet) 10 qershor 2023 17:22 (CEST)[përgjigjuni]

Translation request[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello.

Can you translate and upload the article en:Abortion in Azerbaijan in Albanian Wikipedia?

Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 28 gusht 2023 22:38 (CEST)[përgjigjuni]

Hi. Yes i can definitely do that in this week. It doesn't look that hard. Regards. Sadsadas (diskutimet) 28 gusht 2023 20:40 (EDT)

Probleme me referimet te artikulli Marcelo Brozović[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Sadsadas!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Marcelo Brozović ka sjellë këto probleme me referimet:

  • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 10 mars 2024 01:21 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Vlora[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Sadsadas!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Vlora ka sjellë këto probleme me referimet:

  • Parametra të pa emëruar - Referimet shfaqin këtë gabim kur kanë probleme me emrat e parametrave të tyre. Për ta zgjidhur këtë gabim mund të lexoni më shumë këtu.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 16 prill 2024 18:51 (CEST)[përgjigjuni]