Përdoruesi diskutim:Sadsadas/Arkivi 1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Sadsadas/Arkivi 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.
Përshëndetje Sadsadas/Arkivi 1, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

Në faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë!  Euriditi  10 maj 2013 18:04 (CEST)

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Sergio Ramos[Redakto nëpërmjet kodit]

Ne mediat shqiptare ka patur diskutime te shumta se Sergio Ramos ka gjak shqiptar dhe un mendoj se kjo duhet te shkruhet te Wikipedia Angleze. Por me esht ndaluar dhe jam bllokuar per kete edhe pse kam patur burime. Me duhet ndihma e nje editori me eksperienc si ti. Madje kam edhe shembuj si puna e te famshmit Panajot Pano I cili esht shkruar se esht Grek (jane perdorur burime Greke) te cilat nuk mendoj se jane te besueshme. Prap se prap ja disa burime te cilat dyshojn per origjinen shqiptare te Sergio Ramos:[1][2][3] Une mendoj se kjo esht serioze. Ju lutem shum me ndihmoni mua dhe futbollin shqiptar. Baby12359 (diskutimet) 1 Shkurt 2015 12:15 (CET)

Pershendetje Baby 12359. Me fal per fjalorin por eshte budallallik qe te pretendosh qe Ramos eshte me origjine shqiptare. Mediat shqiptare sot i shkruajn keto gjera vetem qe ti lexohet artikulli. Flm per mirkuptimin. -- Sadsadas (diskutimet) 8 mars 2015 17:03 (CET)

Artikujt e rinj[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, kam vëne re se deshiron te krijosh artikuj të rinj. Kjo eshte gje e mire, por nuk mund te shtohen kaq artikuj pernjehere pasi cilesia e tyre le shume per te deshiruar dhe nuk i permbush standartet tona. NDALONI, se krijuari artikuj dhe permiresoni ato qe keni krijuar deri me tani. Pune te mbare!-- Euriditi  10 maj 2013 18:04 (CEST)

Sygjerim ...[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Sadsadas,

Kam vëne re se kohët e fundit po bën një punë të mirë në Wikipedia me krijimin dhe përmirësimin e artikujve. Unë do të të sygjeroja që në qoftë se ke dëshirë, zgjidh një artikull që të pëlqen më tepër dhe puno me të, përktheje në mënyrë që të arrijë të njëjtën cilësi si në Wikipedinë angleze. Njëlloj siç bëri përdoruesi Përdoruesi:Klein Muci me artikullin Magneti. Artikullin që do të përfundosh unë do ta vendos në vitrinën e faqes kryesore për javën e ardhshme. Të uroj punë të mbarë! -- Euriditi  28 maj 2013 22:09 (CEST)

Pershendetje ...[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Mund te pranohet ky artikull qe une kam permiresuar Kombëtarja shqiptare e futbollit. Une kam bere me shume se 100 redaktime per ta bere sa me perfekte dhe sa me mire...Pyetja ime eshte... mund te lejohen kaq shume reaktime...dhe ne te ardhmen mund te behem administrator, dhe si funksionon administratori ??

FALEMINDERIT PER TE GJITHA ...

Artikulli Kombëtarja shqiptare e futbollit ka nevojë edhe për disa rregullime, do të të ndihmoj të përshtatim pjesë nga artikulli ekuivalent i wikipedias gjermane, kur te kem pak kohe te lire. Wikipedia nuk vendos asnjë limit mbi numrin e redaktimeve per nje artikull, keshtu qe sa me shume aq me mire. Persa i perket statusit te administratorit mund te behet kushdo, por me pare duhen plotesuar disa kritere. Për më tepër lexo Wikipedia:Administruesit dhe Wikipedia:Administrators. Pune te mbare! -- Euriditi  10 qershor 2013 12:19 (CEST)

PRSH[Redakto nëpërmjet kodit]

Administrator mund te mesosh se si ti vendos referencat ne faqe e wikipedias ?

Lexo faqen e ndihmës Ndihmë:Burimi i informacionit, po nuk kuptove ndonje gje me shkruaj perseri. -- Euriditi  10 qershor 2013 12:20 (CEST)


Vitrina e faqes kryesore[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshendetje administrator "Euriditi". Sic më thatë në mesazhin e dërguar më 28 Maj 2013 për artikujt e punuar mirë, unë e kam dëgjuar këshillen tuaj për artikullin. Ju më thatë që të zgjidhja një artikull të vetëm dhe të punoja mirë me të sic bëri "Klein Muci" me artikullin Magneti. Javier Zanetti...Unë me kete artikull kam 3 ditë që punoj dhe e kam perfeksionuar në maksimum. Javier Zanetti - Unë ju ftoj që ta shikoni këtë artikull me temë nga Sporti dhe ta vlersoni.

Mund ta vendosni këtë artikull në vitrinen e faqes për artikullin e javës, sepse unë e kam rregulluar dhe e kam përmirsuar duke ndjekur hapat tuaj sic më keshilluat ? Faleminderit...

Une ju falenderoj per punen e bere. Kete artikull sapo e vendosa ne vitrinen kryesore per javen e ardhshme. -- Euriditi  16 qershor 2013 13:37 (CEST)


Vitrina e faqes kryesore[Redakto nëpërmjet kodit]

Nje tjeter faqe qe une kam deshire qe ju ta vendosni ne vitrinen e faqes kryesore. Zlatan Ibrahimoviç <- Ka me shume se 10 referenca, dhe eshte nje nga artikujt me te mire te Sportit qe kam bere. Nqs ky artikull e meriton ju ftoj qe ta shikoni, vlersoni dhe ta vendosni ne faqen kryesore te vitrines. Gjithashtu ne kete artikull, kam respektuar edhe shenjat e pikesimit.

Vitrina e faqes kryesore[Redakto nëpërmjet kodit]

Júlio César <- Nje tjeter artikull i punuar nga une, i ka te gjitha kriteret e nevojshme dhe ka me shume interformacion dhe materia se wikipedia angleze dhe italiane, kjo fale njohurive te mija rreth F.C. Internazionale Milano. Shikojeni dhe vlersojeni ... Jane rrespektuar shenjat e pikesimit Ç ç Ë ë. Faleminderit...

Foto ne redaktimin e nje artikulli[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Administrator "Eurditi". Une kam deshire te mesoj se si te vendos nje foto ne nje artikull te cilen une deshiroj qe ta redaktoj. Kam klikuar te ajo kutia si foto, por kur me dalin ato gjerat nuk kuptoj asnjegje. Mund te me keshillosh ndonje gje ? Perdoruesi:Sadsadas 29 Qershor 2013 22:18 (CEST)

Zhvendosja e nofkes dhe admin?[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Sadsadas, në qoftë se deshiron te zhvendosesh llogarine duhet tia kerkosh nje burokrati. Une per momentin ti fshiva si faqet e perdoruesit edhe te diskutimit qe kishe me emrin Sadsadas (F50) dhe ti riktheva tek faqet fillestare, per te mos ngaterrur perdoruesit e tjere qe duan te te dergojne njoftime.

Gjithashtu doja te te njeoftoja se te kandidova per administrator. Shpresoj te pranosh konadidimin dhe te punosh me te njejtin perkushtim ne Wikipedian shqip -- Euriditi  5 tetor 2013 21:26 (CEST)

Të falenderoj që më kandidove si administrator, sa vota duhet të kush që të jesh adm. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Sadsadas (diskutimiredaktime) 18 tetor 2013 12:04‎.

Përshëndetje, Sadsadas! Së pari në fund të diskutimeve të tua duhet të vendosësh -- ~~~~, pasi kjo është firma tënde në Wikipedia. Së dyti, numri i votave për administrator nga praktikat e mëparshme duhet të jetë mbi 5. Duhet që mbi 75% e votave të jenë PRO. E rëndësishme është të fitohet besimi i përdoruesve. Kandidimi për administrator mund të zgjatë ca kohë, në varësi se sa përdorues aktivë vendosin të marrin pjesë në votim. -- Euriditi  23 tetor 2013 20:43 (CEST)

Kandidimi që ju bëtë, është bërë në datën 5 Tetor, pse ka gjithsej vetëm 3 vota ... ku gjithsej jan 15 administrator? 23 tetor 2013 20:58 (CEST) Sadsadas (diskutimet) 23 tetor 2013 20:54 (CEST).

Administatorët deri më tani i kanë bartur privilegjet edhe kur nuk janë aktivë. Wikipedia që nga fillimi i saj që para 10 vitesh e deri më sot ka patur 15 administatorë. Ashtu siç e sheh edhe ti, shumica e tyre sot nuk janë aktivë. Rreth 2-3 administaore janë sot për sot aktivë. Edhe njëherë siç të thashë edhe më sipër, procesi i kandidimit mund të zgjasë në varësi të faktit se sa përdorues aktivë ka për momentin, kështu që mos u shqetëso për këtë fakt, 3 vota PRO është fillim i mbarë. Të uroj fat!--  Euriditi  23 tetor 2013 21:02 (CEST)

Sygjerim[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje të përgëzoj për artikujt sportiv që ke krijuar, ke bërë një punë të jashtëzakonshme. Vura re që ke spostuar disa artikuj për Çmimet e F1, por duke u bazuar në sintaksën e gjuhës shqipe edhe titulli i mëparshëm nuk shkonte por mendoj se p.sh.: 2007 Çmimi i madhë i Malajzisë duhej të ishte Çmimi i madh i Malajzisë 2007, shpresoj ta marrës për bazë këtë mendim. Visi90 (diskutimet) 30 nëntor 2013 20:54 (CET)

Të falenderoj për këshillën, do ti ndërroj të gjithë nesër :) (diskutimet) 30 nëntor 2013 21:07

Përshëndetje fillimisht komplimente për punën. Siç e kemi diskutuar më lart në gjuhën shqipe viti shënohet në fund e jo në fillim ashtu siç komunikohet në gjuhën e përditshme p.sh.: mund të thuash Kategoria Superiore 2000-01 dhe jo 2000–01 Kategoria Superiore ‎, ose Sezoni 2000–01 i Kategorisë Superiore do të ishte më me kuptim ose [[Kategoria Superiore Sezoni 2000-01. Faleminderit.Visi90 (diskutimet) 13 mars 2014 22:12 (CET)

Sanna Nielsen[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi could you take a look at the Sanna Nielsen article that I created. My Albanian is so and so.. but I did my best.--BabbaQ (diskutimet) 3 maj 2014 16:33 (CEST)

Hello BabbaQ and welcome to albanian wikipedia, you're welcome here. Your article accepted, i corrected some mistakes, but no problem. Thank you Sadsadas (diskutimet) 3 maj 2014 20:07 (CEST)

Oh thank you :) I did a article about this years Eurovision as well. Festivali Evropian i Këngës 2014. Take a look.--BabbaQ (diskutimet) 6 maj 2014 02:48 (CEST)

— Where are you from Sadsadas (diskutimet) 6 maj 2014 13:41 (CEST) — Your article accepted, thank you Sadsadas (diskutimet) 6 maj 2014 13:42 (CEST)

Artikull i përkryer ??[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Sadsadas,

Rastesisht e pash punen tuaj ne artikullin e Cristiano Ronaldo dhe pash se ju paskeni vendosur si Arikull te perkryer(Cscr-featured.svg), arikull qe nuk eshte votuar per te qene i perkryer dhe as qe eshte kandidat per te qene. Edhe un qe jam Administrator nuk mund te marr vendime personale per artikujt e mire pa u votuar. Se pari kandidoje, ketu Artikuj të përkryer/kandidatura. --Liridon (diskutimet) 7 maj 2014 11:46 (CEST)

Pershendetje

Ndoshta bëre gabim që e hoqe titullin, por sa ta përfundoj Cristiano Ronaldo do të ketë kanditaturën dhe do të jetë artikull i përkyer. --Sadsadas (diskutimet) 7 maj 2014 15:14 (CEST)

Edhe un jam fans i CR ose mund te jam fans i artikujve qe i punoj, por ka rregulla, dhe duhet ti respektojm. Vetem shkelja e rregullave eshte gabim.--Liridon (diskutimet) 17 maj 2014 17:12 (CEST)

Mendim[Redakto nëpërmjet kodit]

Si thua sikur artikulli Lista e hat-trick në FIFA Kupën e Botës të emërohet Lista e tregolshve në FIFA Kupën e Botës. --AMMARTIVARI DISKUTO 12 korrik 2014 19:21 (CEST)

Po te shikosh titujt e wikipediave te tjera, e ka pjesen hat-trick në cdo gjuhe, per mendimin tim jo :) --Sadsadas diskuto 13 korrik 2014 13:40 (CEST)

Thjeshtë një mendim.--AMMARTIVARI DISKUTO 13 korrik 2014 18:10 (CEST)

Dekoratë[Redakto nëpërmjet kodit]

Football Barnstar Hires.png DEKORATË
Për kontribut në artikujt me temë nga Futbolli.
AMMARTIVARI DISKUTO 13 korrik 2014 20:26 (CEST)

Të falenderoj pa masë, je i pari që më vlerëson me vepra :D --Sadsadas diskuto 14 korrik 2014 00:45 (CEST)

Common.css[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, pashë se jeni administrues kërkoj naga ju nëse mundeni të shtoni këtë pjesë Përdoruesi:Tytuu/common.css në fund tek MediaWiki:Common.css--Tytuu (diskutimet) 19 Nëntor 2014 19:37 (CET)

Me vjen keq, une kam vetem nje jave qe jam bere adm, dhe nuk i di shume mire ato faqe shume te nderlikuara, mund te flisni me administratore te tjere nese mundet. Faleminderitt Sadsadas (diskutimet) 19 nëntor 2014 20:51 (CEST)

Ok do te mundohem te flas me administratore tjere edhe pse nuk jane shum aktiv ska perse kalofshi mire.--Tytuu (diskutimet) 19 Nëntor 2014 20:59 (CET)

Faleminderit edhe juve, sq.wiki e pranon ndihmen tuaj, kenaqesi qe folem, kalofsh mire. Sadsadas (diskutimet) 19 nëntor 2014 21:14 (CEST)

Sadžid Husić[Redakto nëpërmjet kodit]

Please delete this hoax. en:Sadžid Husić and nl:Sadžid Husić are already deleted. --Yoda1893 (diskutimet) 22 Nëntor 2014 03:19 (CET)

Done. Sadsadas (diskutimet) 22 nëntor 2014 13:43 (CEST)

Ndeshja Serbi - Shqipëri e 14 tetorit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, a ke mundësi të krijosh një artikull për ndeshjen Serbi - Shqipëri, ashtu si i ke krijuar artikujt për disa ndeshje të tjera të Shqipërisë. Ke material këtu (eng) dhe këtu (deu). --AMMARTIVARI DISKUTO 6 Dhjetor 2014 19:44 (CET)

 • Përshëndetje, si fillim të falenderoj të përgjigjen, por ky artikull është shumë i vështirë për t'u krijuar për disa mundësi, të cilat do t'i argumentoj. 1 - Unë di shumë për atë ndeshje, por ato përdorues dinë më shumë se mua dhe kanë shtuar referenca në gjuhën anglishte, të cilat nuk kam dëshirë t'i vendos në artikujt e sq.wiki, por i vendos pasi mediat tona janë shumë të dobta. 2 - Përkthimi, unë di anglisht, di të flas dhe kuptoj, por nuk jam perfekt, kështu që nuk e di mirë të gjitha fjalët, kurse Google Translate i përkthen fjalite shabllon. 3 - Kushtet, të gjithë e ditë që kushtet në sq.wiki nuk jan asgjë përpara kushteve të en.wiki, sidomos në rastet e infobox-eve të ndeshjeve. 4 - Kjo është një faqe që do një javë për t'u krijuar & përfunduar, gjë që më streson shumë dhe më acaron. Tashmë unë krijoj artij të cilët mund t'i përfundoj brënda ditës. Tashmë që jam i zënë me shkollën, merrem më pak, megjithatë, mund edhe ta nis atë artiull. Për MOMENTIN përgjigja është JO. Këtë pyetje mund t'ja bëni Përdoruesi:Xixa, pasi ai zakonisht i krijon artikujt e ndeshjeve të kombëtares. --Sadsadas diskuto 6 Dhjetor 2014 22:34 (CET)
Prsh, e kuptoj situatën dhe përgjigjen tënde. Punë të mbarë në Wikipedia. --AMMARTIVARI DISKUTO 7 Dhjetor 2014 13:55 (CET)
Faleminderit dhe pune te mbarë. --Sadsadas diskuto 7 Dhjetor 2014 15:32 (CET)

Mirembrema[Redakto nëpërmjet kodit]

Urime per barazimin e Interit si fillim :) . Do te lutesha nese ke mundesi te me udhezosh pak me krijimin e Stampave rreth temave te futbollit.Shoh qe ke pare dy faqet qe krijova, dhe ndaj po te shkruaj.Dua te krijoj ndonje stampe me te plote per stadiumet,por shoh qe ne Wiki shqip ka shume mungese uniformiteti.Gjithe te mirat.Filafieri (diskutimet) 6 Janar 2015 23:37 (CET)

 • Për kë skuadër dëshiron të krijosh stampa. Nga e di ti që jam me Interin ? Sadsadas (diskutimet) 6 Janar 2015 23:40 (CET)

Po te jete nje forme unike stampash, do jete me kollaj te shtojme ekipet qe mungojne,ndaj une e nisa me Celtic.Po bej gati edhe per stadiumin e tij,por po shihja ndeshjen tani.Per ekipin pashe te dhenat e userit tend,asgje e teper.Filafieri (diskutimet) 6 Janar 2015 23:50 (CET)

 • Stampat e stadiumeve nuk i krijon dot, wikipedia sq nuk i ka kushtet qe ka en.wiki. Ti mund te krijosh stampa të klubit si en:Template:F.C. Internazionale Milano ku i paraqet të gjitha. Aty gjenden historia e klubit, stadimet, media, rivalitet dhe artikuj te tjere. Sadsadas (diskutimet) 6 Janar 2015 23:58 (CET)

Kandidatura ime për Syops[Redakto nëpërmjet kodit]

Prsh, Sadsadas, po të kërkoj nëse ke mundësi të votosh kandidaturën time për syops këtu. Faliminderit paraprakisht. --AMMARTIVARI DISKUTO 17 Shkurt 2015 17:36 (CET)

Votova, te uroj pune te mbare. Sadsadas (diskutimet) 18 Shkurt 2015 18:04 (CET)

Faleminderti shumë. --AMMARTIVARI DISKUTO 20 Shkurt 2015 13:41 (CET)


Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...[Redakto nëpërmjet kodit]

Votova, pac fat dhe pune te mbare. --Sadsadas diskuto

 • --Koka11 23 Shkurt 2015 14:46 (CET) Ju falmnderit per votimin, besoi ne realizimin e besimit te dhene

Për artikuj të përkryer[Redakto nëpërmjet kodit]

Tungjatjeta Sadsadas

A munden, por kur do kesh kohë dhe në gjendje, për ndihmë me një çështje të vogël të artikujve? Unë kam shkruar 4 artikuj (Voshtina, Paramithia, Parga, Suliotët) dhe isha interesuar për sa duhen ato të përmirësohen para të mund të jenë konsideruar si Artikuj të përkryer ? Çfarë gjëra të tjera do thosh janë të nevojshme për t'i bërë ato si: Artikuj të përkryer ? Si një administratori, unë jam i interesuar për mendimit tend për këtë gjë.

Resnjari (diskutimet) 7 mars 2015 05:36 (CET)

 • Pershendetje dhe flm qe kerkove mendimin tim, nk jan te kopjuara shabllon apo jo. Nqs jo, artikulli eshte i mire qe tu quajtuar artikull i mire, jo i perkryer, flas per "Suliotet". Artikuj te perkryer nk mund te quhen, por artikuj te mire po. Flm dhe pune te mbare --Sadsadas diskuto
 • Faleminderit për këshillën tuaj. Çfarë do të thosh ka nevojë për të bërë në këto artikuj (Voshtina, Paramithia, Parga) që të jenë i përkryer? A është stili, drejtshkrimi, duhet më shumë informacion etj. ? Resnjari (diskutimet) 8 mars 2015 06:05 (CET)
 • Përshëndetje. E di që më shumë duhet të bëhet para të vijen ato artikuj për votim. Unë isha vetëm kurioz për mendimet tuaja, si për çfarë mendon se ka nevojë/gjëra(a ka edhe gabime për të fiksuar) për të bërë.? Pjesa tjetër unë do të bëj. Kur ju keni kohë, përgjigju me mendimet tend për këtë cështje. Kam votuar për artikullin tuaj, dhe cilësia është e mirë. Resnjari (diskutimet) 9 mars 2015 05:16 (CET)

Njoftim për kandidim[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuari Sadsadas, dashamirës dhe njohës i pakrahasuar i ngjarjeve futbollistike dhe protagonistëve të tyre, po vendos këtë mesazh për t'ju njoftuar se kam vendosur kandidimin tim për administrues. Kur të mundeni, jeni të lutur t'i hidhni një sy aktivitetit tim dhe të votoni në seksionin përkatës në këtë faqe këtu.-- Mr. Pseudo diskuto 8 mars 2015 00:32 (CET)

Kenaqesi e jashtezakonshme qe te kem nje mik me shume ne sq.wiki qe ndihmon ne permirsimin e wikipedias shqiptare. Ska nevoje te shoh punen tuaj pasi e di qe do te beni nje pune akoma me te mire me privilegjet e reja qe do te te shtohen (flas nga eksperienca). Nga une ke nje vote dhe nje fat te mbare. Pune te mbare. --Sadsadas diskuto 8 mars 2015 03:48 (CET)

Referenca[Redakto nëpërmjet kodit]

Një mendim.[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndejte! Duhet thënë e rithënë se artikujt mbi futbollistët janë goxha të saktë nga ana formale, e referencave etj. Megjithëse unë dhe askush tjetër nuk mund të të thotë se ku dhe sa duhet të punosh, mendoj se nuk bëj keq nëse të këshilloj t'i hedhësh një sy artikujve si Futbolli apo artikuj që flasin për sportet e tjera si psh Basketbolli, Volejbolli (ma ha mendja do jenë në gjendje të mjerueshme). Janë artikuj teorikë, që mendoj nuk do të ishte keq t'i kishim pak më të zgjeruar. E ripërsëris: është një kërkesë-këshillë, gjithnjë nëse ke mundësi, meqë të shikoj që punon me pasion në fushën e sportit. -- Mr. Pseudo diskuto 18 mars 2015 23:35 (CET)

Te falenderoj per keshillen. Ne fakt ke te drejte, por nuk me ka vajtur fare mendja pasi ka kaq shum artikuj ketu qe jan ne gjendje te mjeruar sa ska, kurse une jam vetem nje perdorues qe punon ne kete fushe. Do ta kem parasysh dhe avash avash do ta rregulloje ate faqe. Mund te pergjigjem vetem per futbollin. Respekt dhe flm. --Sadsadas diskuto 21 mars 2015 20:51 (CET)

Skeda e sapo ngarkuar[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Ti sapo e ngarkove këtë skedë. A mund t'ia shtosh burimin dhe licensën përkatëse? Sepse siç është tani, është kundër të drejtës së autorit. Faleminderit.--Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 18:08 (CEST)

Te en.wiki e pash.

Edhe pastaj? Duhet t'ia shtosh burimin edhe licensën. Përndryshe po e shkel të drejtën e autorit.--Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 18:15 (CEST)

Ku e di un m se kush e ka bo ket foto.

Voto[Redakto nëpërmjet kodit]

Të lutem shko tek Përdoruesi diskutim: Alboholic dhe jep votën tënde në lidhje me votimin që kam hapur.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 6 prill 2015 19:13 (CEST)

Artikuj nga sporti në faqen kryesore..[Redakto nëpërmjet kodit]

Çkemi! Si thua të zgjedhësh nja dy artikuj mbi sportistët, mundësisht nga ata që ke ndrequr vetë, që të kenë njëfarë rëndësie dhe formulimi të mirë, që t'i vendosim në faqen kryesore në javët në vijim? :) Do t'i kisha zgjedhur vetë por nuk po e ndjek shumë sportin këto kohët e fundit. Më thuaj cilët zgjedh se pastaj kujdesem unë për t'i vendosur...--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 25 prill 2015 22:43 (CEST)

Ti ke të drejtë, e di që është turp me këtë që po them, por nuk si vendoset te faqja kryesore.
E vendos unë tek faqja, pa problem. Por zgjidh (më thuaj kë të vendos) ndonjë artikull nga sporti që është formuluar mirë dhe që ka njëfarë rëndësie. :) --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 25 prill 2015 22:55 (CEST)
Në fakt kam bërë shum kryevepra, por do të të rreshtoj disa: Mauro Icardi, Marco Verratti, Mario Mandžukić, por nqs mendon se jam pak shiko ketu listen se kam bere me qindra artikuj. Faleminderit per interesimin. --Sadsadas diskuto 25 prill 2015 03:48 (CET)
OK Flm. Do t'u hedh një sy dhe do zgjedh 2 0se 3 dhe do t'i shpërndaj në javët në vijim.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 25 prill 2015 23:06 (CEST)

Vendosa Cikalleshin, që do dali javën pas kësaj. Pra jo këtë javë por tjetrën (kam vendosur një politikan amerikan për javën tjetër). Cikalleshi më pëlqeu sepse e pash duke bërë një gol me kokë para ca kohësh. :)--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 25 prill 2015 23:21 (CEST) Java e 19-të. Do të duket sikundër duket tek kutia: https://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Faqja_kryesore/Artikulli_i_jav%C3%ABs/Arkivi/2015 --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 25 prill 2015 23:21 (CEST)

Shume nga artikujt qe jane vendosur ne vitrinen e javes, jan me stil te keq dhe me estetik te dobet, dhe me pak referenca.

Po, janë ata të javëve të kaluara. Nuk i kam vendosur unë. Megjithatë nuk është e thënë që artikulli të jetë perfekt. Në wikit e tjera shpesh vendosen artikuj që nuk janë shumë të famshëm, për t'i vendosur në dukje - pikërisht ai është qëllimi. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 26 prill 2015 02:50 (CEST)

Stampat[Redakto nëpërmjet kodit]

A nuk mendon se do të ishte më mirë sikur stampave mbi formacionet e skuadrave të futbollit tu vije edhe vitin e formacionit përkatës? Psh: "Formacioni i Borusia Dortmund, sezoni 2014-2015". Sepse siç e ke vendosur ti,"Skuadra aktuale", pas ca kohësh nuk do jetë më aktuale... E them këtë pasi rrezik nuk do ketë njeri që ta ndryshojë emrin, apo nuk do ketë njeri kohë që të merret me përditësimin e stampave që krijon. Wiki shqip ka shumë pak përdorues aktiv... --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 29 prill 2015 23:57 (CEST)

Stampa[Redakto nëpërmjet kodit]

Këto ditë jam pak i zënë me jetën reale, dhe nuk kam shumë kohë, kështu që nga java tjetër mund ta shikoj nëse e ndreq. Ndërkohë mund t'i kërkosh ndihmë AmarTivarit sepse ai duhet të dijë se si ta rregullojë atë stampën. Mjafton të futësh variablën e pozicionit. -- Mr.Pseudo 15 Maj 2015 13:14 (CEST)

Rrofsh shoku, e rendesishme eshte qe me kuptove per ate qe doja te te thoja. Dua te te them qe persa i perket rregullimit te stampave nk marr vesh fare.

U krye stampa. Shiko këtu Stampa:Infobox stadium, e ke gati për përdorim. Si shembull shikoje artikullin Stadiumi Kombëtar "Qemal Stafa". Punë të mbarë.--AMMARTIVARI DISKUTO 15 Maj 2015 23:38 (CEST)
Rrofsh dhe pune te mbare dhe ju. Ke bere nje pune fenomenale dhe ke qef ta shofesh. Thjesht repekt. --Sadsadas diskuto 15 maj 2015 03:48 (CET)
@A.Tivari: Shiko se ka një gabim me koordinatat. Dalin gabim në krye të faqes, kur në fakt duhet të dalin në cepin e djathët lartë... (Të paktën kështu më dalin mua...) -- Mr.Pseudo 16 Maj 2015 12:10 (CEST)

Jep argument dhe mos bëj vandalizma[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuvola apps important.svg Ju lutem ndaloni. Nëse vazhdoni të vandalizoni Wikipedinë, siç keni bërë tek artikulli Arjan Sheta, do të bllokoheni nga redaktimi i saj.


Të janë dhënë tre shpjegime të njëpasnjëshme ndërsa ti ke vazhduer i ke rikthyer kategoritë që nuk janë specifike pa dhënë argument dhe pa dashur ta diskutosh. Të lutem mos e përsërit më sepse je duke kryer një veprim vandal. Shiko: Wikipedia:Luftë redaktimesh‎ dhe Wikipedia:Udhëzues kategorizimi. -- Mr.Pseudo 20 qershor 2015 13:53 (CEST)

Tallesh ti, po vandalizoj une wikipedian qe kam me shume se dy vite qe jap kontributin tim ketu. Te te gjith lojtaret qe kam krijuar i kam vendos ato dy kategori dhe asnje nuk ka nderhyre, kurse vjen ti tani dhe i heq. A eshte futbollist ai, a eshte futbolliste shqiptare. Te te gjithe lojtaret shqiptar i kam vendos ato dhe kontrolloji po deshe. Keto jan argumentet e mija.

Nuk tallem unë. Megjithatë kategorinë futbollistë shqiptar po e lë (e kot që debatojmë mbi të, nuk do arrijmë konkluzion, edhe sepse kategoritë këtu janë shumë keq), dhe largova vetëm Kategorinë Futbollistë, meqë është shumë shumë e përgjithshme. Jemi dakord për këtë modifikim? -- Mr.Pseudo 20 qershor 2015 14:05 (CEST)
Megjithatë, është mirë që herë tjetër sido të jetë puna, pavarësisht nëse jam unë gabim apo je ti gabim, të diskutojmë më parë dhe të mos bësh kot luftë redaktimesh pa dhënë argumenta. Wikipedia:Luftë redaktimesh -- Mr.Pseudo 20 qershor 2015 14:06 (CEST)

Shum dakort miku im, se edhe en.wiki e ka kategorine e futbollisteve sipas kombesive, eshte dakort te heqesh vetem kategorine FUTBOLLISTE, asnje tjeter. En.wiki nuk e ka kategorine e futbollisteve, por ate te kombesive e ka. en:Category:Albanian footballers.

Dakort shoku, me duket e arsyeshme. Edhe dicka Kategoria e futbollisteve ka me shume se 650 faqe, si do ja heqim te gjithe arikujve ate kategori ????

Stemat[Redakto nëpërmjet kodit]

Mirmbrëma. Stemat që ngarkon duke i kopjuar nga wikipedia angleze pajisi me të njëjtat shënime që janë në wikipedinë angleze. Nuk ta kërkoj unë, por e kërkojnë normat. Ne nuk mund t'i përdorim ato stema lirisht sepse janë material i mbrojtur... (Nëse nuk vendos shënimin jemi duke thyer jo vetëm normat e Wikipedisë por edhe norma të tjera...). Gjithashtu kur e përdor përdore me rezolucion të ulët (përmasa të vogla), pra thjeshtë për qëllim ilustrimi. -- Mr.Pseudo 21 qershor 2015 23:21 (CEST)

Me ka terhequr vemendje edhe nje perdorues tjeter, por pastaj rame dakord. Cdo skede qe e marr e bej qe ta beje wikipedian nje enclikopedi sa me te mire. Nuk besoj se ka ne nje problem. Me metoden angleze nk i bej dot, por me metoden e vjeter po. Megjithate, rrofsh, do te kem kujdes per here tj.
Wikipedia bëhet më e mirë duke respektuar normat e saj. -- Mr.Pseudo 21 qershor 2015 23:26 (CEST)
Nuk besoj se thyen normat nqs marr nj skede qe e kane te gjith wikipedite, ajo anglezja nk te len as ta kopjosh qe ta vendosshes te sq.wiki.
E di që nuk mund ta transpozosh nga en.wiki tek sq.wiki - sikundër nuk e bëj dot as unë me kopertinat e librave (sepse janë materiale të mbrojtura - po të shikosh ato nuk janë ngarkuar në commons, pra nuk janë me përdorim të lirë.).
Por ti nëse do ta ngarkosh, siç ke bërë, duhet t'i shtosh të gjitha sqarimet siç gjenden në en.wiki (Ato lejet që tregojnë se si do të përdoret etj etj.). E di që është punë e gjatë, por ato janë kushtet. Unë për vete ngaqë përtoj të bëj gjithë atë punë i lë artikujt mbi librat pa ilustrim të kopertinës... -- Mr.Pseudo 21 qershor 2015 23:43 (CEST)

Po psh, thote leja aty: Cfar te shkuraj une ?

Tek stema në en.wikipedia ke gjithë licencën poshtë stemës. Është pak e gjatë, por nëse duam të përdorim stema apo imazhe të tilla të mbrojtura duhet t'i pajisim ato me përkthimet e plota të licencave që gjenden tek en.wikipedia.
-- Mr.Pseudo 22 qershor 2015 21:27 (CEST)

Abuzim me privilegjet administrative duke ngarkuar stema/foto të kopjuara apo pa licencë...[Redakto nëpërmjet kodit]

Shikoj se ke ngarkuar gjithë ato stema pa licencë, të marra nga en.wikipedia pa licencë apo të kopjuara nga faqet e skuadrave të futbollit (që janë kompani komerciale - të të hedhin këto në gjyq, ti do ta mbash përgjegjësinë pastaj?). Madje, ngaqë ke edhe privilegje administrative, ke përfituar dhe ke ngarkuar edhe fotografi të marra nga rrjeti apo nga faqe të tjera dhe i ke ngarkuar në sq.wiki.
Kjo është një shkelje e rëndë jo vetëm e normave të Wikipedisë por edhe e privilegjeve që ke si administrator. Të gjitha stemat që ke ngarkuar, do t'i fshi një nga një.
Nëse do t'i ngarkosh përësri pa licencë do të kërkoj, fillimisht nga komuniteti i sq.wiki që të të largohen të drejtat administrative sepse ti po abuzon me to, dhe nëse nuk marr përgjigje nga komuniteti këtu, do të shkoj ta raportoj rastin tek meta.wikimedia. -- Mr.Pseudo 24 qershor 2015 23:46 (CEST)

Deshiroj ta zgjidhim kete pune paqesisht. I pranoj gabimin po nuk eshte nevoja te me hiqet statusi adm. une po i fshij te gjitha fotot. E PRANOJ GABIMIN

Vendos arsyen...[Redakto nëpërmjet kodit]

Kur gris ndonjë faqe apo foto, duhet të vendosësh përshkrimin e arsyes përse e bën pavarësisht nëse ke të drejtëpër grisjen që bën apo jo. -- Mr.Pseudo 25 qershor 2015 00:05 (CEST)

Dakord, por do vazhdosh te pretendosh qe te me heqesh privilegjet. Une thash se bera gabim, kerkoj faljen tende. Si thua.
E para e punës mos u nervozo kot së koti se nuk e kam personale me ty. Duhet ta kesh kuptuar se unë po ndjek normat e Wikipedisë - kaq e thjeshtë është. Së dyti, firmosi komentet e tua. Së treti, nuk duhet të më kërkosh mua falje - por duhet vetëm të respektosh normat. Të drejtat administrative nuk mund të t'i heq unë si Mr. Pseudo por padyshim që mund të t'i heqin këto shkeljet e tmerrshme që u bën normave të wikipedisë. -- Mr.Pseudo 25 qershor 2015 00:09 (CEST)
Duhet te me besosh se kam punuar shume per ti fituar keto privilegje. Une e pranoj se kam shkelur shume rregulla, por tani jam duke i ndrequr pasi po i fshij fotot, besoj se ky eshte i vetmi rregull qe kam shkelur, ngarkimi i skedave. Prandaj mendoj se nuk duhet te me kallezosh per heqje privilegjesh. --Sadsadas distutimet 25 qershor 2015 00:12 (CEST)
Me të parë e me të bërë. Për çfarë i ke përdorur këto privilegje përveçse për të ngarkuar skenda dhe foto duke cënuar të drejtat e autorit?! Për asgjë tjetër... -- Mr.Pseudo 25 qershor 2015 00:19 (CEST)
Per kete e ke gabim. Keto privilegje i kam perdorur per ta pasur sa me te lehte punen time per ta bere sq.wiki nje nga me te miret. Nuk kam dashur asnje here te cenoj te drejtat e autorit sic thua ti. Thjesht me ato foto kam dashur ta "zburuoj" artikullin. Mund ta shikosh shume mire punen time pasi kam me shume se 22,000 redaktime. Gjerat e tjera i kam pranuar por kete akuze.--Sadsadas distutimet 25 qershor 2015 00:21 (CEST)
Atë thash edhe unë. I ke përdorur vetëm për të ngarkuar foto/stema duke shkelur normat e Wikipedisë. Ti këtë e quan "lehtësim" pune sepse pa privilegjet që ke dhe me të cilat po abuzon nuk mund ta bësh dot më... Për këtë arsye të duhen akoma privilegjet? -- Mr.Pseudo 25 qershor 2015 00:23 (CEST)
Sipas teje, per nje gabim "te madh" (e pranoj) duhet te me hiqen te drejtat. Une po e ndreq gabimin, edhe pak edhe i fshij te gjitha skedat. Nuk pse pse pretendon te me hiqet statusi adm. Hyr pak te profili im dhe shiko se sa faqe kam krijuar & perfunduar. Mendoj se meritoj pak respekt per kontributin tim, dhe mos perdor me ate justimin "ke abuzuar me skedat" se e konsumuam njehere. --Sadsadas distutimet 25 qershor 2015 00:27 (CEST)
Ti i do privilegjet vetëm për të abuzuar... Për çfarë tjetër?-- Mr.Pseudo 25 qershor 2015 00:40 (CEST)
Po ti, per cfar i do ??? --Sadsadas distutimet 25 qershor 2015 00:43 (CEST)
I kam marre ato privilegje me shpejt se ty, gje qe do te thote se i kam merituar me shume se ty. Meqe bera nje gabim qe e pranova, deshiron te jem i persekutuar ketu. Se po kembengul si shum per heqjen e privilegjeve. Thuaje troc nqs me deshiron si adm --Sadsadas distutimet 25 qershor 2015 00:45 (CEST)
Faktet flasin vetë. ;)-- Mr.Pseudo 25 qershor 2015 00:48 (CEST)
Fakte te cilat nuk ekzistojne me pasi i rregullava dhe kerkova falje per veprimet e mija. Puc --Sadsadas distutimet 25 qershor 2015 00:45 (CEST)
Ok. Ti mendon se ngaqë fshive disa skeda ke fshirë faktet? Hahahaa! Natën e mirë! Po e raportoj çështjen diku tjetër. Punë të mbarë! -- Mr.Pseudo 25 qershor 2015 00:58 (CEST)
Raportoje o dedektivi konan. Edhe une nuk i fshiva disa, por te GJITHA sa per info--Sadsadas distutimet 25 qershor 2015 08:08 (CEST)

Rreth abuzimeve të rënda që ke bërë... duke përdorur një marionetë.[Redakto nëpërmjet kodit]

U paralajmërove se nëse do të shkelje normat e Wikipedisë herë të tjera, pas abuzimeve të tua të vazhdueshme që evidentova, do të bllokoheshe. Radhën e parë meqë kërkove falje dhe the se nuk do ta përsërisje më veprimin, nuk u hap asnjë procedurë për heqjen e privilegjeve administrative të tua apo për të ngritur një bllokim ndaj teje. Megjithatë, krejt papritur ke bërë një thyerje tjetër të rëndë të normave të Wikipedisë duke përdorur një marjonetë për të votuar PRO tek kandidatura e artikullit tënd duke gënjyer për ta nxjerrë atë të përkryer... (Votimi: https://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Artikuj_t%C3%AB_p%C3%ABrkryer_-_kandidatura/Cristiano_Ronaldo)
Faktet janë këtu, ku Chechuseri thotë se Sadsadas dhe Tifoz i Futbollt kanë të njëjtën IP dhe të njëjtin software. Unë dyshoja se kjo nofka e re që u shfaq do të ishte e Albanian04, por ja që na doli që paska qenë e një administratori, pra se është nofkë jotja e krijuar enkas...
Kjo jo vetëm mendoj se është shkak i mjaftueshëm për të t'i larguar privilegjet administrative por edhe për të të dhënë një bllokim 1 mujor. Për këtë gjë kam lajmëruar edhe burokratin Punëtori si dhe admin Liridon (dy nga përdoruesit më të vjetër dhe më me eksperiencë në Wikipedia). -- Mr.Pseudo 30 qershor 2015 14:09 (CEST)

Pse nuk lejohesh te kesh dy addresa. ? Përdoruesi:Sadsadas diskutimet 30 qershor 2015 15:37 (CEST)

Une e kryeva ate veprim me qellim qe ta beja artikullin e Ronaldos :perfekt: qe mendoj se e meriton. Kjo nuk eshte vandalizem, por vlersim i punes time.Përdoruesi:Sadsadas diskutimet 30 qershor 2015 15:37 (CEST) Ky eshte nje veprim ndryshe, nqs deshironi, mund ta bllokoni ate adrese dhe te bllokoni edhe nqs e nevojshme, por jo heqjen e privlegjeve.

Ftesë për të marë pjesë në CEE spring 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje,

Sic mund ta keni vënë re tek banneri i Sq Wikipedias, është hapur një konkurs redaktimi ku marin pjesë shtetet e Europës Juglindore. Shqipëria dhe Kosova jane dy prej shteteve pjesëmarrese. Nëse jeni i/e interesuar për të kontribuar ju lutemi lexoni më shumë sesi mund të përfshiheni këtu.

Faleminderit, --Margott (diskutimet) 10 prill 2017 13:56 (CEST)

Ronaldo[Redakto nëpërmjet kodit]

Pashe editimin tend te Ronaldo dhe mendoj qe artikulli mund t'i plotesoje kollaj kriteret e Artikullit te Mire, pra listoje atje dhe une do ndihmoj per ta permiresuar, bazuar ne verejtjet e editoreve. Mbasi te kaloje kete status, mund te konsiderojme ta bejme te perkryer. Dalengadale. --1l2l3k (diskutimet) 29 nëntor 2017 01:47 (CET)

@1l2l3k, Tungjatjeta, sic mund ta kesh pare edhe nga redaktimet e mia, un ben me shume se dy vite q nk jam aktiv n sq.wiki, me sakt q nga 30 qershor 2015. Faleminderit q kerkon t bashkpunosh, nqs do ndihmen time, me gjen ne en.wiki. Kalofsh bukur. --Sadsadas (diskutimet) 3 dhjetor 2017 17:51 (CET)

Ridrejtimet[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar, pashe disa nga ridrejtimet e tua qe i ke bere pa ndonje kriter apo diskutim, qofte edhe shenim. Meqe na si duken ke kriter shqiperimin, pse nuk e ben edhe Gagliardinin ne shqip Galjardini? Lutem qe ta shohe kete edhe @1l2l3k, meqe nje fushate e tere ridrejtimesh eshte bere keto dite. --Iskenderije (diskutimet) 29 tetor 2018 18:36 (CET)

@Iskenderije, Mos e ke fjalen per artikujt serb? --Sadsadas (diskutimet) 29 tetor 2018 18:38 (CET)

Ky nuk eshte srb. --Iskenderije (diskutimet) 29 tetor 2018 18:41 (CET)

@Iskenderije, Kjo eshte e qarte, por nuk isha un ai q i ndryshova emrin, redaktimi im n kete artikull eshte ky Eshte perdoruesi Fahrtzum që ja ka nderruar emrin. --Sadsadas (diskutimet) 29 tetor 2018 18:44 (CET)

E bllokova, eshte sock i Goelia-s. --1l2l3k (diskutimet) 29 tetor 2018 19:16 (CET)
@Iskenderije,, @1l2l3k, M behet qefi q kjo mosmarrveshje u zgjidh. Pun t mbare --Sadsadas (diskutimet) 29 tetor 2018 21:22 (CET)

Shqyrtim[Redakto nëpërmjet kodit]

Njatjeta. A mund t'i miratosh ndryshimet që i kam bërë tek artikulli Ismail Kadare të lutem? Po redaktoj që një kohë të gjatë atje.--51.158.69.142 3 nëntor 2018 21:38 (CET)

Tungjatjeta, pash artikullin dhe keni bere nje pun t mire ne ndertimin e rreshtave dhe te gjithave, megjithate duhet te kesh kujdes tek referencat dhe duket ti rregullosh pasi ke shtuar shum kategori te kuqe nga referenat. Do ti miratoj ndryshimet megjithate duhet ti rregullosh referencat qe artikulli te jete me i sakt. Pun te mbare. Sadsadas, (diskutimet) 3 nëntor 2018, 21:44 (CET)

Faleminderit shumë. Artikulli po vandalizohet vazhdimisht nga një sock i këtij puppetmaster agresiv i cili i ka veglat e redaktorit prandaj redaktimet e tij kontrollohen automatikisht. Administratorët nuk kanë qenë online për ta mbrojtur artikullin ose për ta bllokuar sockun prandaj po vandalizon lirshëm.--51.158.69.142 3 nëntor 2018 21:51 (CET)
Do te doja t t ndihmoja per kete ceshtje por fatkeqsisht nuk jam me administrator :\ gjithsesi nqs ke nevoj per ndonje ndihme vetem me shkruaj. Gjithashtu duke qene se je nje person i cili ke qef t kontribosh, pse jo, krijo nje adres dhe lere ip-n, thjesht keshill miqesore. Sadsadas, (diskutimet) 4 nëntor 2018, 00:26 (CET)
Më vjen keq. Do të na duhej edhe një ose dy administratorë sepse vandalistët po bëjnë kërdinë. Mund te miratosh ndryshimet e mia edhe një herë? Ky vandalisti i eger u rikthye.--51.158.69.142 4 nëntor 2018 14:16 (CET)
Shoh q te dy po beni namin te faqja e ismail kadares. duhet te arrini nje konsensus se bashku per te miren e wikipedias dhe te bashkpunoni. Nese do keshillen time, fliti ne talk page dhe zgjidheni kete problem me mirsjelle. pun t mbare. Sadsadas, (diskutimet) 5 nëntor 2018, 14:24 (CET)

O i nderuar, ti a po kupton qe dy ip po bejne editwar per nje variant te ngulitur, qe qellon te jete apologjetik, te artikullit? Qendrim qe ip-te bashkendajne me Udhen e bllokuar? A mberrin te shohesh se si perzgjedh punimin tim me artikullin, i cili eshte tejet i kujdesshem ne atribuimin e epiteteve, me variantin e vet ku referenca te dobeta kryqezohen lart e poshte me tekstin per t'i thurur narrativen e viktimes deputeti 12 vjeçar ne regjimin komunist? Shikoji mire i nderuar para se t'i besh leshime kerkesave nga ip-te. --Iskenderije (diskutimet) 4 nëntor 2018 14:29 (CET)

I nderuar, ky e ka inatin me Ismail Kadarenë prandaj po e vandalizon artikullin duke hequr cfare shtoj une. Prej redaktimit tim te pare tek Dimri i vetmisë së madhe para dy ditësh ku shtova ca paragrafë më ndjek ngado dhe më zhbën duke më quajtur vemje, udha etj. Shih51.158.69.142 4 nëntor 2018 14:35 (CET)
Ju kerkoj ndjes për ndonje gj t gabuar q kam bere, ju lutem gjeni nje konsensus dhe kerkoni ndihmen e administratoreve t tjere. Sadsadas, (diskutimet) 5 nëntor 2018, 14:38 (CET)
Varianti qe ti po mbron Udha ka mungesa te theksuara kthjelltesie dhe eselltie, nuk futet apologjia ne mes te biografise sepse eshte shpjegim postum qe ia sajojne hyzmeqaret. Deputeti 12 vjeçar nuk eshte as hero e as viktime, eshte njeri, me te mirat dhe te keqijat e veta. Nuk eshte apostull i asnjegjeje.
Ndjese Sadsadas, por ia do hatri te vertetes keshtu, ndaj te thashe. Pune te mbare --Iskenderije (diskutimet) 4 nëntor 2018 14:44 (CET)

@Iskenderije, te tregohem i ndershem as nk kam lexuar asnje variant, thjesht i nderuari lart ma kerkoi si nder dhe prandaj i dhash korrekt faqes; tani do t mbaj pozicion neutral dhe ju lutem ta zgjidhi kete ceshtje sps nk i ben mir wikipedias. Pun te mbar gjithashtu. Sadsadas, (diskutimet) 5 nëntor 2018, 14:46 (CET)

Te falenderoj per çiltersine. Pikerisht per te miren e wikipedia-s i hyra trajtimit te artikullit, i cili e kishte lepirjen çdo te treten fjali dhe ip-te e permendura duan t'ia vendosin çdo te dyten. Skema ime eshte e thjeshte: faktet biografike plus vepra, maksimumi i vepres qe i prishi pune, e degdisen ne fshat dhe pavaresisht kesaj vijoi te ishte deputet. E tjeshte. Kritikat, marredheniet me pushtetin, koleget e vet shkrimtar (Qosjen, Trebeshinen) me te cilet ndau debate dhe te tjeret qe promovoi me pase (Zorba, Rreshpja). Nuk po them se e zoteroj une dhe vetem une interpretimin diskret mbi te, por me mire shoh esellti sesa mbingopje te yndyrshme sovjetike dhe nuk kuptohet gjesendi nga lexuesi. Pandehet te jete per informim wikipedia, jo per vend-depozitim lepirjesh. --Iskenderije (diskutimet) 4 nëntor 2018 14:52 (CET)
I nderuar edhe përdorues të tjerë të Wikipedisë kanë ndërhyrë duke zhbërë vandalizmin e tij tek ai artikull.Shih. Ky përdorues është socki një përdoruesi të bllokuar. Ja një ilustrim i talentit të tij demagogjik që e kam zbuluar. Njëri nga socket e tij i quajtur "Lludha" paska shkaktuar gjithë këtë diskutim për vetëm tre ditë tek faqja e diskutimeve Ballaban Pasha shih gjatësinë. Administratori në fund qenka lodhur nga "llomotitjet" e tij dhe i ka vënë bllok sepse insistonte vazhdimisht ta paraqiste hero Ballabanin dhe hiqte paragrafe të referencuara sepse nuk i pëlqenin. Po të ishte redaktor i mirë nuk do të kishte 20 sock--51.158.69.142 4 nëntor 2018 14:55 (CET)
user:Iskenderije u bllokua. A mund t'i miratosh ndryshimet e mia tek artikulli Ismail Kadare që të rikthehen referencat dhe paragrafet që i hoqi ai vandalisti të lutem? Ka disa ditë që po punoj në atë artikull dhe ai po tjetërsonte mundin tim sepse donte ta nxirrte Kadarenë sa më negativ. Po të kandidoje për administrator do ishte edhe më mirë se do ti benim balle më kollaj vandalizimeve në wiki.--51.158.69.142 5 nëntor 2018 14:59 (CET)

U krye, uroj qe kjo ceshtje te jet mbyllur njerehere e pergjithmon. Do te bej nje redaktim te vogel te ky artikull pasi ajo authority control nuk duhet dhe shton shum kategori te kuqe. Pun te mbare. --Sadsadas, (diskutimet) 5 nëntor 2018, 15:18 (CET)

Faleminderit. Fatkeqesisht nuk eshte e mbyllur. Sapo krijoi nje sock te ri por do e bllokojne administratoret edhe kete si 20 llogarite tjera. Po me sulmon vazhidmisht se qenkam ajo përdoruesja Udha, por sot tere diten e kam pare ate duke redaktuar ne Wiki dhe asnje redaktim s'e ka bere tek Kadareja. Duket se qenka i obsesionuar pas saj dhe sockave imagjinare, i duket se te gjithe krijojne socks si ai. Nese ke dilema se cili prej nesh ka te drejte, hidh nje sy historikut të redaktimeve të mia qe nga fillimi poshte. Qe nga redaktimi im i pare me eshte vene pas duke me zhbere pa arsye. Post Scriptum: Nuk te lajkatova askund. Une te sugjerova te kandidosh per administrator sepse kemi nevoje edhe per nje ose dy.--51.158.69.142 5 nëntor 2018 23:40 (CET)

Shqyrtimi yt u zhbe ne menyre dinake nga nje perdorues tjeter i cili eshte poashtu sock i nje puppetmaster-i aktiv ne disa Wiki. Mund ti miratosh ndryshimet e mia dhe te tuat? Kurse me redaktimin me te fundit ne artikull te bere nga socku le te merren adiministratoret.--51.158.69.142 7 nëntor 2018 23:33 (CET)

Terheqja prej hunde[Redakto nëpërmjet kodit]

Mik i nderuar, ti a nuk e vure re qe me dy lajka dhelparake te terhoqi prej hunde njeriu qe qartesisht vandalizoi per dite me radhe artikullin e Kadarese duke optuar vetem variantin e veta te fryra me lepirje? E nuk e shihke ti qe qellon te jete nje perdorues hiperaktiv ne mungese totale administratoresh perveç @Liridon,it qe e mban me dore dhe bllokon pas gjasave? Ky perdorues i paralajmeruar dhe i bllokuar pasi u durua 1 vit nga shumetoleranti 1l2l3k na hiqet madje edhe si musliman dhe i rri mbi koke artikullit te nje kripto-antimuslimani qe ka lene te shkruar nje fjali si kjo. I nderuar, mos u genje nga lajkat e dhelprave, sepse perrallat popullore na mesojne qe dhelpra lajkaton per synimet e veta. Wikipedia nuk eshte per synimet subjektive te axhendave per t'i bere gojore filanit apo fistekut. --79.106.126.65 5 nëntor 2018 16:00 (CET)

Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Duhet te aggiornojme faqen e Kombetares spese lojtaret Jane ata te ndeshjes me Italiane te vëme lojtarët e ndeshjes me Uellsin ose me Skocinë PoshteFashizmi (diskutimet) 6 janar 2019 19:17 (CET)

@PoshteFashizmi, Tungjatjeta; eshte dicka q mund te behet. Sadsadas (diskutimet) 6 janar 2019 19:41 (CET)

PSE nuk bejme nje reformim te mire te Wikipedia per ekipet qe ta kemi me të thjeshtë ta modifikojmë e bejmë si versioni italianë përshëmbull per ti ven ngjyrat ekipit ku duket te një lojtar.Stampa:Futbolli Torino PoshteFashizmi (diskutimet) 6 janar 2019 19:55 (CET)

@PoshteFashizmi,, nuk e kuptova shume mire cfar donit t thonit megjithate, per te ndermarr nje reform nuk mund te me pyesesh vetem mua. Duhet q kjo ceshtje te shtrohet dhe te marrin pjese te gjith perdoruesit aktiv si dhe administratoret. Sadsadas (diskutimet) 6 janar 2019 21:05 (CET)

Përshëndetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Sadsadas! Të falenderoj për punën e shkëlqyer që ke bërë në sq.wiki, projekti i futbollit është ai më i zhvilluari këtu. Doja të lajmëroja se vota jote këtu është e vlefshme duke arritur 4 për dhe mbylljen në miratim si artikull i përkryer. Po pate dëshirë edhe të japësh mendimin tënd në kandidimin tim për administrues më gjyko tek faqja përkatëse. Gjithë të mirat. — Βατο (diskutimet) 24 janar 2019 11:57 (CET)

Pershendetje @Βατο,; sigurisht qe do t t votoj per adminstrator pasi sq.wiki ka nevoj x ty. Por si shkembim :P dua t votosh pro edhe te kanditaturat e mia qe kam hedhur per artikujt Artem Kravets dhe Edwin van der Sar sigurisht pasi ti kesh par, dhe nqs faqet kan problem dhe nk plotesojn kriteret, mund t me thuash cfar te permirsoj, sic bere me faqen e Lyonit. Faleminderit.Sadsadas (diskutimet) 24 janar 2019 12:29 (CET)
@Βατο,; kam hedhur per kandidim edhe artikullin Roberto Baggio, eshte me i miri qe kam ber q kur nisa punen ne sq.wiki. Ju lutem shikojeni dhe jepni voten edhe aty. Flm Sadsadas (diskutimet) 24 janar 2019 13:12 (CET)
Artikujt në kandidim do t'i vlerësoj kur të kemë më shumë koh, se duhen lexuar me kujdes të gjithë. Kur pata koh lexova "Arjen Robben" dhe "Lion-in", në të ardhëmen do lexoj dhe të tjerat. Për Baggio-n po e prisja kandidimin :-), është artikulli më i mirë deri sot. Ndërsa për votimin për administrues, edhe se e di që e pate me shaka, këtu nuk duhen bërë gjërat me shkëmbim por sipas të mirës së wikipedia-s, pra po pate dëshirë të votosh "për" apo "kundër" duhet ta bësh gjithnjë për të mirën e komunitetit. — Βατο (diskutimet) 24 janar 2019 13:36 (CET)
Përshëndetje, Sadsadas! Në këtë votim nuk shtove firmën, gjithë të mirat! — Βατο (diskutimet) 28 janar 2019 20:12 (CET)
Faleminderit q me njoftove. Te falaSadsadas (diskutimet) 28 janar 2019 20:28 (CET)
Këtu fillova diskutimin, me kalimin e kohës mund të shtoj edhe komente të tjera, pra, hidhi një sy. — Βατο (diskutimet) 28 janar 2019 20:40 (CET)
Përshëndetje! Këtu dhe këtu nuk ke votuar akoma, mbaj në mend që të votosh sa të hapësh kandidimin ;). Gjithashtu po të lajmëroj që votimi këtu do të mbyllet pas një jave. Gjithë të mirat! — Βατο (diskutimet) 1 shkurt 2019 23:05 (CET)

@Βατο, Te uroj fat me privilegjet e reja si administrator. Uroj tja dalesh mban sa me mire. :)))) Sadsadas (diskutimet) 1 shkurt 2019 23:09 (CET)

Faleminderit per voten Sadsadas. Mund te vesh nje email te Parapëlqimet/Njoftimet? Ne kete menyre do kemi mundesi te komunikojme privatisht. Gjithmone nese ke mundesi. --1l2l3k (diskutimet) 2 shkurt 2019 00:56 (CET)

@1l2l3k, sig q po, eshte kenaqesi; po vendos emailin origjinal. (Beji nje thanks pasi ta kesh pare mesazhin ne menyre q ta fshi) Sadsadas (diskutimet) 2 shkurt 2019 14:06 (CET)

Krahasim i dy faqeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Sadsadas! Mund t'i krahasosh këtë dhe këtë, artikujt të listuar janë të njëjtit? Po ta kërkoj se e hoqa statusin redaktor dhe kontrollues nga vetja dhe nuk shoh dot njërën nga ata dy faqe, faleminderit. — Βατο (diskutimet) 8 shkurt 2019 13:47 (CET)

Nqs e ke per faqen Safari atehere te dyja linket q m dergove te njejta jan.Sadsadas (diskutimet) 8 shkurt 2019 13:49 (CET)

Tek faqja e dytë janë 5 artikuj, ndërsa te e para unë nuk e shoh dot, janë pesë artikuj dhe atje? — Βατο (diskutimet) 8 shkurt 2019 13:53 (CET)
Tani janë 6, por ndryshojnë vazhdimisht me artikujt e rinj, me sa kuptova dy faqet jan të njëjta, faleminderit :) — Βατο (diskutimet) 8 shkurt 2019 14:05 (CET)
Te faqja e parë janë tre artikuj: Alexander Mcqueen (less than one hour), Malhun Hatun (three hours) dhe Xhevat Haziri (less than one hour).Sadsadas (diskutimet) 8 shkurt 2019 20:58 (CET)
Mirë, kështu konfirmova qe dy faqet speciale janë të njëjtat :) faleminderit! — Βατο (diskutimet) 8 shkurt 2019 21:37 (CET)
Kenaqesi.Sadsadas (diskutimet) 8 shkurt 2019 21:39 (CET)

Kureshtje[Redakto nëpërmjet kodit]

Kam vënë re se kohët e fundit po redakton artikuj me tematikë të ndryshme. Përdor artikull i rastit dhe rregullon gabime të vogla për të kaluar kohën? Nëse është ky rasti, do të të sugjeroja t'i hidhje një sy faqes speciale për gabimet e wikitekstit. Nëse je i interesuar e nuk je tamam i sigurt se për çfarë e kam fjalën, më thuaj të të informoj më shumë. - Klein Muçi (diskutimet) 10 shkurt 2019 17:38 (CET)

@Klein Muçi, Ka disa arsye: e para sps dua qe ti heq te gjitha kategorite e kuqe ose ato te mirembajtjes cs1, qe "fajtor" ne kete rast per mire je ti, dhe plani jote per te ndergjegjesuar perdoruesit ka rezultuar sukses. E dyta sps dua te arrij normen time te redaktimeve dmth 50 redaktime/dite. Kete artikull i rastit nuk e kam perdorur, por te gjitha gabimet cs1 (gjuhet e huaja, datat, commons category) i kam bere bookmark dhe merrem me rregullimet e faqeve te ndryshme dhe te heq te gjitha kategorite te panevojshme. Ideja eshte qe te pastroj te gjithe artikujt nga gabimet cs1 dhe te rregulloje te gjithe referencat e projektit. Dhe po ma trego kete faqen e wikitekstit sps ndoshta me lehteson punen. klm Sadsadas (diskutimet) 10 shkurt 2019 21:10 (CET)
@Sadsadas, përshëndetje! :) Artikull i rastit është te butonat poshtë stemës së Wikipedia-s, në krye, majtas. I pesti në renditje, po ta shtypësh, të nxjerr një artikull rastësor. Personalisht e përdor ndonjëherë për të luftuar mërzinë, lexoj për ndonjë gjë të re apo bëj ndonjë rregullim të vogël si ti. (Zakonisht shtoj faqe diskutimesh.) Prandaj të pyeta. Por qenka më mirë nga ç'mendoja. Të falënderoj që po përpiqesh të rregullosh ato gabime. Faqja jonë e ndihmës s'është ende e plotë në shqip por ndërkohë, të lutem, referoju kësaj faqeje për të gjetur si t'i rregullosh më së miri problemet e CS1: Help:CS1 errors.
Për sa i përket procesit të referimit në tërësi, siç e ke kuptuar dhe vetë, burimet shtohen me anë të stampave të gatshme specifike për llojin e burimit. Ka stampa për pak a shumë çdo lloj mediumi që mund të mendosh. Stampa për të cituar burime nga televizioni, nga gazetat, nga faqe të ndryshme interneti, nga libra... Në secilën faqe të tillë listohen dhe tërë parametrat që mund të përdoren në lidhje me të. Nëse nuk të ka rënë rasti të shohësh një faqe të tillë, kjo është faqja e stampës së citimit të burimeve nga faqe interneti: Template:Cite web. Në krye të faqes, djathtas, ke një listë me stampat më të zakonshme të citimit dhe situata kur përdoren ato. Pak më poshtë ke të rënditur të gjitha parametrat që mund të përmbajë stampa cite web. Siç përmenda dhe më parë, shumë prej këtyre parametrave duhen për arsye teknike. Por përtej kësaj, në shkrimin akademik, siç priren të jenë dhe artikujt këtu, është shumë i rëndësishme plotësimi me të dhëna të plota i burimeve. Parimi i përgjithshëm i ndjekur është që përcaktohet, vendi, data, gjuha dhe autorët. Pra, për një burim interneti do të duhej të përcaktohej adresa, titulli i faqes dhe titulli i artikullit (nëse është në një artikull specifik burimi), titulli i përkthyer (nëse artikulli nuk është në shqip), gjuha e përdorur, adresa e shkrimit të artikullit e adresa kur e kemi parë ne, adresa e arkivuar (nëse adresa origjinale "ka vdekur") dhe autorët e punimit. Për një burim nga një libër do të përcaktohej titulli i librit, titulli i përkthyer (nëse libri nuk është në shqip), kodi ISBN, shtëpia botuese, gjuha e tekstit, autori/ët, kontribuesit (për shembull, ato që kanë shkruar parathënien), redaktori, përkthyesi (nëse ka) dhe faqja/et ku gjendet burimi ekzaktësisht. Kështu për çdo stampë. Mirë është që burimet të gjenden e të shtohen vetë (në shqip po qe e mundur), sidomos kur vihet re që artikulli origjinal përdor burime jo shumë të njohura (kjo vihet re lehtësisht zakonisht nëse faqet e tyre nuk kanë organizime shumë estetike). Kjo pasi shumë adresa ndalojnë së funksionuari pasi kalojnë disa vite (fenomen i njohur si link rot) dhe nëse marrim burime të gatshme nga artikuj në anglisht, për shembull, shumica e burimeve tashmë do të jenë bërë jo funksionale nga kalimi i kohës. Mjafton të fiksosh 2-3 stampat më kryesore që të duhen në lidhje me një temë (dhe parametrat e tyre që janë pak a shumë të njejtë) dhe të fillosh të kërkosh në Google nga një burim për çdo paragraf. Sidoqoftë dhe marrja e gatshme e burimeve nga artikulli origjinal duhet, vetëm se kur kjo bëhet duhet verifikuar që adresat të jenë ende funksionale dhe parametrat të jenë përdorur siç duhet (dhe të mos ketë parametra të munguar). T'i shpjegova me detaje pasi ke qejf të punosh për artikuj të përkryer dhe tani po më thua që po merresh dhe me gabimet CS1 kështu që është informacion që duhet ta zotërosh. Të lutem, më pyet për çdo detaj në lidhje me stampat e citimit e parametrat përkatës që mund të mos kuptosh. Më e rëndësishme se sa një artikull ose dy është të kemi përdorues që i zotërojnë mirë të gjitha proceset e krijimit të një artikulli në mënyrë që këta përdorues të mund të mësojnë përdorues të tjerë në të ardhmen.
Për sa i përket gabimeve me wikitekst, e kam fjalën për faqen "Speciale:LintErrors". Këtu mblidhen automatikisht të gjitha faqet me gabime në lidhje me wikitekstin (kodet që përdoren brenda faqeve). Për shembull, në një vend njëri ka vendosur tre apostrofë për të kthyer një pjesë të tekstit në shkrim të pjerrët por më pas ka harruar të vendosë dhe tre apostrofë nga krahu tjetër që kodi të funksionojë siç duhet dhe, për pasojë, e tërë faqja është tashmë me shkrim të pjerrët. Kjo faqe përfshihet automatikisht në faqen e mësipërme. Në bazë të rëndësisë së gabimit, faqet ndahen në tre prioritete: I lartë, mesatar dhe i ulët. Të paktën gabimet e prioritetit të lartë duhet të jenë zero pasi sjellin shpeshherë probleme të renda në mënyrën si faqosen faqet që i kanë ato. Për secilin gabim mund të mësosh në EnWiki si rregullohet. Mjafton të kërkosh në Google emrin e gabimit dhe t'i shtosh "Wikipedia" nga pas. Dhe këtu, nëse ke nevojë për ndihmë, më ke në gatishmëri. - Klein Muçi (diskutimet) 11 shkurt 2019 01:56 (CET)
e lexova te gjithen ate qe me shkruajte dhe mendoj qe ke drejte; une si ky i kushtoj vemendje te madhe referencave, dhe konkretisht i bej me kete rend: cite web=|url=|title=|publisher=|work=(ne disa raste)|author=(kur ka autor)|location=(rralle)|date=|accessdate=. Sigurisht q kam deshire qe artikujt q punoje te jen te perkryer, por mendoj se kjo ceshtja e referencave nuk duhet te behet problem; faqja e baggios kishte rreth 400 referenca, te marr nga webfaqe te ndryshme, por disa webfaqe mund te prishen dhe automatikisht referenca te prishet. por ka raste qe nje reference e prishur nuk mund te zev. sa i perket kesaj language=, un nuk do ta vendos ne artikujt q do ndertoj per sa koh qe gabimet cs1 te jene vizuale ne artikull, si ne rastin e Cristiano Ronaldo qe jan nja 10 kategori q nk duhet te jene ose q nk jan pjese te artikullit. Une tani sapo krijova edhe faqen per artikujt ne finlandisht. Ajo qe thua te them ne pergjithsi eshte qe referencat "dead" nuk duhet te behet kriter mospromovimi, pasi websitet shkojne e vijne, prishen dhe ndertohen te reja. Me gabimet cs1 ka kohe qe merrem edhe te gjitha faqet do ti pastroj nga keto gabime. Te falenderoj per shpjegimin e sakt dhe te detajueshem dhe besoj se kjo qe me shkruajte do te me ndihmoj ne te ardhmen per artikujt e tjete.Sadsadas (diskutimet) 11 shkurt 2019 11:50 (CET)
Kur një adresë është e prishur (deadlink) referenca nuk vlen më. Është thjesht e panevojshme dhe, ose duhet zëvendësuar, ose duhet hequr. Ndërsa për sa i përket parametrit të gjuhës, nuk jam i sigurt nëse më ke kuptuar me çfarë thua në lidhje me artikullin e Ronaldos. Ato kategori janë aty pasi ka gabime me wikitekstin, jo vetëm prej gjuhës. Gabime nga ato që ke marrë ti përsipër të rregullosh. Por dhe sikur të ishte vetëm për gjuhën, përsëri do të ishte e nevojshme për arsyet teknike që përmenda. Gjithsesi, siç përmenda dhe më herët, s'është e detyrueshme që duhet t'i rregullosh ti personalisht patjetër (apo që duhet se s'bën vota ime për një artikull të përkryer :P ). Puna e mbarë dhe më thuaj nëse do të kesh nevojë për ndihmë! :) - Klein Muçi (diskutimet) 11 shkurt 2019 19:29 (CET)

Te falenderoj per kohen, sig q do kemi mundesine per te bashkepunuar serisht. KlmSadsadas (diskutimet) 11 shkurt 2019 19:36 (CET)

Plotësimi i parametrit "language"[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Sadsadas! Tek artikulli Gonzalo Higuaín shtova në disa stampa "cite" parametrin "language". Do jetë mire që të shtohen në të gjithë stampat e citimeve të artikullit, dhe nga tani e tutje, kur të shtosh referencat të lutem plotësoje gjithmonë edhe këtë parametër. Pashë që parametrat e tjerë i ke plotësuar fiks, gjithashtu ke përkthyer shumë përmbajte të referencave, ke bërë punë shumë të mirë :) — Βατο (diskutimet) 14 shkurt 2019 12:53 (CET)

Ke te drejte Bato, por si do ja bejme per keto kategorite: Faqe me burime në anglisht (en), Faqe me burime në italisht (it), Faqe me burime në spanjisht (es); ato nuk duhet te shfaqen ne artikuj. Ne momentin q ky problem do zgjidhet atehere do zbatoj ate qe me that. Mua nuk me pelqen ky edit q bere, megjithate nuk do te bej revert pasi e di q e ke bere per mir. Sadsadas (diskutimet) 14 shkurt 2019 15:18 (CET)
Te kam derguar email. — Βατο (diskutimet) 14 shkurt 2019 16:22 (CET)
Tani kategoritë e burimeve në gjuhë të huaj nuk shfaqen më, mund ti shtosh parametrat "language". — Βατο (diskutimet) 23 shkurt 2019 22:47 (CET)

Projekti i Futbollit[Redakto nëpërmjet kodit]

E rindërtova projektin në lidhje me futbollin. Wikipedia:Projekti Futbolli Të pëlqen? Ke ndonjë sugjerim? Teksa unë krijoj stampat përkatëse, a mund të vendosësh qëllimet e detyrat? T'i them unë si vendosen. Sa për ta pasur idenë, te qëllimet zakonisht vendosen gjëra shumë të përgjithshme që jo detyrimisht supozohet t'i mbarosh ti i vetëm. Fazat e punës. Më pas secila fazë ndahet në detyra. Te detyrat aktuale vendosen vetëm detyrat e fazës aktuale ku gjendet projekti. Modeli ku jam bazuar është projekti WikiPotter me të cilin punoj vazhdimisht. Projekte të ndryshme organizohen në mënyra të ndryshme sipas nevojës së atyre që i përdorin. Sa për shembull, shiko projektin Shqipëria apo projektin Women in Red. Apo dhe projektin në anglisht për futbollin WikiProject Football. Shiko nëse ke ndonjë sugjerim për faqen e përgjitshme të projektit e nëse jo, të të mësoj ku e si të shtosh qëllimet e detyrat. - Klein Muçi (diskutimet) 4 mars 2019 04:41 (CET)

@Klein Muçi, Une e pash tani dhe me pelqen. Nuk ka nevoj per ndonje sygjerim pasi eshte mjaftueshem i mire. Per qellimet dhe detyrat do ti vendos ngadal ngadal sa te bej nje permbledhje se ku ndodhen dhe ne cfar niveli jane artikujt ne lidhje me futbollin ne sq.wiki. Sig edhe ne kete rast do te me duhet ndihma jote :) Faleminderit.Sadsadas (diskutimet) 5 mars 2019 05:50 (CET)
Në rregull atëherë. Teksa shfleton artikujt (përdor kategoritë për lehtësi), vendosi dhe stampën e projektit te faqja e diskutimit për t'i bërë pjesë të projektit, që t'i gjesh më kollaj në të ardhmen. Po mendoja mos duhet vendosur dhe ndonjë klasifikim sipas rëndësisë, siç e ka projekti në EnWiki po aktualisht s'jam i sigurt s'i bëhet ajo gjë dhe do të më duhej ca kohë derisa ta mësoja ta aplikoja siç duhet. Gjithashtu do të doja të ndryshoja pak paraqitjen vizuale pasi s'më pëlqen shumë siç është aktualisht, bardhë e jeshil por s'jam i sigurt si ta bëj. Doja një ngjyrë simbolike e përdora jeshilen prej fushës por sikur s'del aq bukur për syrin thjesht aq. Mbase gjejmë ndonjë gjë në të ardhmen. Kur të jesh gati për të caktuar qëllimet e detyrat, më thuaj. :) - Klein Muçi (diskutimet) 5 mars 2019 06:04 (CET)
@Klein Muçi, Kam ne mendje disa qellime "te pergjithshme" dhe objektiva konkrete (q jan dhe te mijat personale ne sq.wiki, duke qene se jan te rrall redaktoret qe merren me futbollin ketu. Do ti vendos ne ditet ne vijim. Qellimet dhe objektivat do ti coj me privat dhe ti ti shikosh, duke qene se ke me shume pervoje se une ne wikiprojektet.Sadsadas (diskutimet) 5 mars 2019 16:51 (CET)
Dakord. Para pak ditësh më ra rasti të flas me @Fjorilda09,. Ishte një nga kontribuesit e vjetër sportiv në komunitetin tonë. Me sa kam vënë re, merret më së shumti me sportin shqiptar. Mendova ta përmendja se mund të jetë i interesuar për projektin në fjalë. Ndihma e tij do të ishte e nevojshme. :) - Klein Muçi (diskutimet) 5 mars 2019 17:15 (CET)

@Klein Muçi, cdo ndihme nga cdo perdorues eshte e cmueshme. Cdo kush eshte i mirpritur te bashkohet me projektin dhe te kontriboje.Sadsadas (diskutimet) 5 mars 2019 17:31 (CET)

Medalje[Redakto nëpërmjet kodit]

Soccer Barnstar Hires.png Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me futbollin në Wikipedia. Vazhdo kështu!


- Klein Muçi (diskutimet) 6 prill 2019 15:11 (CEST)

@Klein Muçi, te falenderoj perzemersisht. :)) Sadsadas (diskutimet) 6 prill 2019 15:31 (CEST)

Asgjë. Hidhi një sy dhe mesazheve elektronike se të kam shkruar për diçka. :) - Klein Muçi (diskutimet) 6 prill 2019 15:37 (CEST)

Unë redaktoj Wikipedian_info[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshendetje i nderuar redaktor,

Ju lutem të na dergoni email në info@wikimediashqip.org me emrin dhe mbiemrin tuaj për të ju derguar mirënjohjen e kontributit tuaj në "Unë redaktoj Wikipedian".

Ju faleminderit.

Çdo të mirë, --Rinazh (diskutimet) 24 prill 2019 03:25 (CEST)


Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 19:52 (CEST)

@Berishasinan, - Te falenderoj per mesazhin & te premtoj qe ne te ardhmen do te jem me aktiv ne lidhje me kete teme.Sadsadas (diskutimet) 25 maj 2019 10:15 (CEST)

Your question ([article Fernado Torres])[Redakto nëpërmjet kodit]

<ref name=XXX />, == title ==, <references /> is a standard formatting in wikimedia projects. Compare the Wikipedia help pages. But I do not know if there is an appropriate help page in their language, as small projects often do not have all help pages.

@WikiBayer, -Thank you for your explanation, but it is ok if they remain as I left, or it is against the rules? Let me know please?—Sadsadas (diskutimet) 5 qershor 2019 15:40 (CEST)

There is no direct obligation to comply with the formatting standard. However, it should be made for better readability of the source code and unification.--(SWMT)--WikiBayer (diskutimet) 5 qershor 2019 15:47 (CEST)

@WikiBayer, Okay than, thanks again for the explanation, you can revert me back at F.Torres article and to continue doing this at the other articles. Good editing—Sadsadas (diskutimet) 5 qershor 2019 15:50 (CEST)

Vota për grisje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Sadsadas! Artikulli Egzon Dobroshi që ke shënuar për grisje është i vjetër dhe nuk mund të grisët në mënyrë te shpejtë. Unë e dërgova tek faqja e votave për grisje ku mund të japësh edhe ti mendimin tëndë. Në këtë faqe nevojitet një pjesëmarrje aktive nga anëtarët për të mbyllur votimet sa më shpejt. Në qoftë se nuk e ke bëre akoma, të lutem shtoje tek "Lista mbikëqyrëse". Të falenderoj paraprakisht. — Βατο (diskutimet) 11 qershor 2019 12:51 (CEST)

@Βατο, pershendetje, te falenderoj per mesazhin. Ne voten qe dhash listova edhe disa nga arsyet qe duken te drejta (sipas meje) qe faqja te mos ekzistoje me ne sq.wiki. Faleminderit.—Sadsadas (diskutimet) 11 qershor 2019 15:07 (CEST)
Përshëndetje! Hidhi një sy këtij artikullit dhe të lutem shto mendimet e tuaja në këtë faqe, të falenderoj paraprakisht :) — Βατο (diskutimet) 19 qershor 2019 13:31 (CEST)
@Βατο, pershendetje, nese me jepni mundesine, une mund ta rregulloj kete faqe dhe ta bej sipas kushteve per te qene ne sq.wiki.—Sadsadas (diskutimet) 19 qershor 2019 15:03 (CEST)
Mirë, faleminderit! — Βατο (diskutimet) 19 qershor 2019 15:36 (CEST)
Më falni për ndërhyrjen! Meqë ra fjala te rregullimet, doja të të thoja dy gjëra. :P
 1. Hidhi një sy adresës elektronike;
 2. Konsideroje mundësinë për arkivimin e faqes së diskutimeve pasi kaq e gjatë sa është bërë na vështirëson komunikimin. Ke një numër të rrumbullakosur temash tashmë (50) dhe është koha e përkryer për atë gjë. Arsyeja pse nuk doja të hapja temë të re. XD
Mund të të ndihmoj unë për të krijuar arkivimin nëse nuk je i sigurt si kryhet diçka e tillë. - Klein Muçi (diskutimet) 19 qershor 2019 16:32 (CEST)

@Klein Muçi, klein, aktualisht po merrem me permirsimin e faqes, pjesen teknike ta le ty :P —Sadsadas (diskutimet) 19 qershor 2019 16:35 (CEST)

Po ta krijoj unë një arkiv atëherë. Vetëm të lutem, memorizoje procedurën (vetëm procesin e arkivimit, jo tërë procesin e krijimit të arkivës) sepse supozohet ta bësh vetë në të ardhmen meqë normalisht të tjerët s'duhet të ndërhyjnë në mënyre aktive te faqet e tua personale. - Klein Muçi (diskutimet) 19 qershor 2019 16:40 (CEST)